Administration - en to cs translation catalogue (2159 entries)

en: Add Widget
cs: Přidat widget

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
cs: Pokud chcete na webu aktivovat nějaký widget, tak ho musíte přidat do zvolené oblasti (např. postranního panelu), a to přesunutím nebo kliknutím. Deaktivovat ho můžete zase přetažením zpět, čímž zároveň smažete i jeho konkrétní nastavení.

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
cs: Deaktivovat:

en: Available Widgets
cs: Dostupné widgety

en: Manage in Customizer
cs: Přizpůsobit v rámci aktuálního náhledu

en: Error in displaying the widget settings form.
cs: Během zobrazování konkrétního nastavení widgetu se objevila chyba.

en: Changes saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Save Widget
cs: Uložit widget

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
cs: Vyberte si pro zobrazení tohoto widgetu nejen konkrétní postranní panel, ale i jeho přesné umístění v něm (pořadí).

en: Widget %s
cs: Widget: %s

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
cs: Přesunutím widgetu do tohoto prostoru ho sice odstraníte z postranního panelu, ale přitom zachováte jeho konkrétní nastavení pro případné další použití.

en: Inactive Widgets
cs: Neaktivní widgety

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
cs: Některý postranní panel už nemusí být v šabloně nadále dostupný a nezobrazuje se ani na webu. Aby mohl být zcela zrušen, tak z něj nejdříve musíte jednotlivě odstranit všechny widgety.

en: Inactive Sidebar (not used)
cs: Nepoužívaný postranní panel

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
cs: Aktuálně používaná šablona není připravena na použití widgetů. A proto nelze jednoduše upravit postranní panely pomocí webového rozhraní WordPressu. Pokud chcete widgety využívat, musíte nejdříve upravit šablonu podle <a href="https://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">následujících instrukcí</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Manuál pro práci s widgety</a> (anglicky)

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
cs: U mnoha šablon jsou na webu po prvotní instalaci zobrazovány v některých oblastech různé informace, které však nejsou na této stránce pro správu widgetů v příslušné oblasti vůbec nastaveny. Jakmile však provedete v konkrétní oblasti první změnu (např. přidání nového widgetu), tak všechny výchozí informace z webu zmizí (kromě přidaného widgetu) a pokud tam chcete některé zachovat, tak budete muset do oblasti ručně přesunout odpovídající widgety ze sekce Dostupné widgety.

en: Missing Widgets
cs: Ztracené widgety

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
cs: V záložce Nastavení zobrazených informací je možné zapnout Režim pro správu widgetů se zachováním pravidel přístupnosti webu, takže místo přesunování widgetů pomocí myši můžete widgety spravovat pomocí textových odkazů Vytvořit a Upravit.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
cs: Každý widget můžete použít mnohokrát ve stejné podobě, a to i pro libovolné oblasti. Všechny rozmístěné widgety si můžete pro přehlednost také pojmenovat (není to ale vyžadováno), protože i název widgetu se obvykle na webu zobrazuje.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
cs: Pokud chcete nějaký widget odstranit z aktuálního umístění, ale myslíte si, že ho v budoucnu možná ještě využijete, tak můžete zachovat všechna jeho dosavadní nastavení tak, že ho přesunete do spodní sekce s názvem Neaktivní widgety. Odtud ho pak můžete bez dalších úprav zase kdykoliv přesunout na libovolné místo. Tuto možnost oceníte zejména v případě, kdy budete chtít zkoušet nějakou novou šablonu, která obsahuje méně definovaných oblastí pro widgety (nebo jsou jinak rozmístěné), takže jsou tam přebytečné widgety automaticky odloženy.

en: Removing and Reusing
cs: Odstraňování widgetů

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
cs: Sekce dostupných widgetů obsahuje všechny widgety, které můžete na webu používat. Jakmile přesunete zvolený widget na příslušné místo v postranním panelu, automaticky se rozbalí a můžete upravit jeho nastavení. Pokud už máte vše nastaveno podle svých představ, stačí kliknout na tlačítko Uložit a obsah widgetu se začne automaticky zobrazovat na webu. Kliknutím na tlačítko Smazat pak bude widget z postranního panelu zase odstraněn.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
cs: Widgety jsou nezávislé prvky webu s různým obsahem, jejichž grafická podoba zcela nahrazuje zdrojový kód. Mohou být snadno rozmístěny do předem definovaných oblastí v šabloně (nejčastěji postranní panely) a podle toho se budou zobrazovat i přímo na webu. Widget můžete přesunout do vybrané oblasti uchopením lišty s názvem widgetu kurzorem myši a tažením na zvolené místo. Pouze první oblast je v základním zobrazení na této stránce automaticky rozbalená, zatímco všechny ostatní jsou sbalené. Abyste tedy mohli widget přesunout do nějaké jiné oblasti, musíte ji nejdříve rozbalit, a to kliknutím na lištu s jejím názvem.

en: Other users have been removed.
cs: Ostatní uživatelé byli odstraněni.

en: You can't remove the current user.
cs: Nemůžete odstranit aktuálně přihlášeného uživatele.

en: User removed from this site.
cs: Uživatel byl odstraněn z tohoto webu.

en: Other users have been deleted.
cs: Ostatní uživatelé byli smazáni.

en: You can&#8217;t delete the current user.
cs: Nemůžete smazat aktuálního uživatele.

en: Other user roles have been changed.
cs: Úrovně ostatních uživatelů byly změněny.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
cs: Úroveň aktuálního uživatele musí mít povoleny úpravy uživatelů.

en: Changed roles.
cs: Uživatelská úroveň byla úspěšně změněna.

en: New user created.
cs: Nový uživatel byl vytvořen.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
cs: Nový uživatel byl vytvořen. <a href="%s">Upravit uživatele</a>

en: %s user deleted. | %s users deleted.
cs[0]: %s uživatel byl smazán.
cs[1]: %s uživatelé byli smazáni.
cs[2]: %s uživatelů bylo smazáno.

en: User deleted.
cs: Uživatel byl smazán.

en: There are no valid users selected for removal.
cs: Nebyl vybrán žádný uživatel, kterého byste mohli odstranit.

en: Confirm Removal
cs: Potvrdit odstranění

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
cs: ID #%1$s: %2$s - <strong>Nemáte dostatečné oprávnění pro odstranění tohoto uživatele.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
cs: ID #%1$s: %2$s - <strong>Aktuálně přihlášený uživatel nemůže být odstraněn.</strong>

en: You have specified these users for removal:
cs: Chystáte se odstranit následující uživatele:

en: Remove Users from Site
cs: Odstranit uživatele z webu

en: You can&#8217;t remove users.
cs: Nemůžete odstraňovat uživatele.

en: There are no valid users selected for deletion.
cs: Nebyl vybrán žádný uživatel, kterého byste mohli smazat.

en: Confirm Deletion
cs: Potvrdit smazání

en: Attribute all content to:
cs: Zařadit pod jiného uživatele:

en: What should be done with content owned by these users?
cs: Co se má stát s obsahem, který byl vytvořen těmito uživateli?

en: Delete all content.
cs: Kompletně smazat

en: What should be done with content owned by this user?
cs: Co se má stát s obsahem, který byl vytvořen tímto uživatelem?

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
cs: ID #%1$s: %2$s - <strong>Aktuálně přihlášený uživatel nemůže být smazán.</strong>

en: You have specified this user for deletion:
cs: Chystáte se smazat následujícího uživatele:

en: You have specified these users for deletion:
cs: Chystáte se smazat následující uživatele:

en: Please select an option.
cs: Zvolte prosím nejdříve nějakou možnost.

en: Delete Users
cs: Smazat uživatele

en: You can&#8217;t delete that user.
cs: Nemůžete smazat tohoto uživatele.

en: You can&#8217;t delete users.
cs: Nemůžete mazat uživatele.

en: User deletion is not allowed from this screen.
cs: Nemůžete mazat uživatele na této stránce.

en: You can&#8217;t edit that user.
cs: Nemůžete upravovat tohoto uživatele.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Přehled uživatelských úrovní a pravomocí</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Manuál pro správu uživatelů</a> (anglicky)

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
cs: Kliknutím na odkaz Upravit budete přesměrováni na příslušnou stránku v administraci s možností detailních úprav profilu zvoleného uživatele. Stejného efektu dosáhnete také kliknutím na uživatelské jméno.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
cs: Když přejedete kurzorem myši přes nějakého uživatele na této stránce, automaticky se zobrazí textové odkazy s dostupnými možnostmi pro správu tohoto uživatele. Okamžitě tak můžete provést následující úkony:

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
cs: Kliknutím na odkaz s číslem ve sloupci s názvem Příspěvky zobrazíte všechny příspěvky, jejichž autorem je konkrétní uživatel.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
cs: Výpis uživatelů na stránce můžete třídit podle jejich přiřazených úrovní pomocí souvisejících textových odkazů vlevo nahoře (Celkem, Administrátor, Šéfredaktor, Redaktor, Spolupracovník a Návštěvník). Aktuálně nepoužívané uživatelské úrovně zde nejsou v podobě odkazů vůbec zobrazeny. Po každém novém přístupu na tuto stránku se ale na základě výchozího nastavení zobrazí zase všichni uživatelé.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
cs: Pomocí záložky &#8222;Nastavení zobrazených informací&#8220; můžete zobrazit/skrýt vybrané sloupce a nastavit výchozí počet zobrazených uživatelů na stránce.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
cs: Zobrazení informací na této stránce je možné upravit několika různými způsoby:

en: Screen Display
cs: Rozvržení stránky

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
cs: Pokud chcete vytvořit nového uživatele, stačí kliknout myší na odkaz Vytvořit uživatele vedle hlavního nadpisu stránky Uživatelé, samostatnou položku levého menu (nabídka Uživatelé &#8211; Vytvořit uživatele) nebo navigační lištu (nabídka Akce &#8211; Vytvořit uživatele).

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
cs: Na této stránce je zobrazen aktuální přehled registrovaných uživatelů na tomto webu, z nichž každý má přiřazenou nějakou uživatelskou úroveň. Pokud někdo s dostatečnými pravomocemi ručně vytvořil konkrétního uživatele přímo v administraci webu, tak mu také vybral vhodnou úroveň, zatímco když se uživatel na webu zaregistroval sám, tak na něj byla automaticky použita nastavená výchozí úroveň (menu Nastavení &#8211; Obecné &#8211; Výchozí úroveň nového uživatele). WordPress rozlišuje 5 základních uživatelských úrovní: Administrátor, Šéfredaktor, Redaktor, Spolupracovník a Návštěvník. Kromě Administrátorů mají všichni ostatní uživatelé po přihlášení do administrace webu různým způsobem omezené pravomoci (podle konkrétní úrovně), takže třeba nevidí všechny položky hlavního levého menu nebo nemají přístup k některým nastavením.

en: Send this password to the new user by email.
cs: Poslat heslo novému uživateli emailem.

en: Send Password?
cs: Poslat heslo?

en: Repeat Password
cs: Potvrdit heslo

en: Create a brand new user and add them to this site.
cs: Můžete vytvořit zcela nového uživatele a registrovat ho na tomto webu.

en: Skip Confirmation Email
cs: Neodesílat potvrzovací email

en: E-mail or Username
cs: Email nebo uživatelské jméno

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
cs: Zadejte emailovou adresu existujícího uživatele sítě webů, čímž mu nabídnete registraci i na tomto webu. Dotyčný uživatel pak obdrží potvrzovací email s výzvou k odsouhlasení.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
cs: Zadejte emailovou adresu nebo uživatelské jméno existujícího uživatele sítě webů, čímž mu nabídnete registraci i na tomto webu. Dotyčný uživatel pak obdrží potvrzovací email s výzvou k odsouhlasení.

en: Add Existing User
cs: Registrovat stávajícího uživatele

[ctx: user]
en: Add Existing User
cs: Registrovat stávajícího uživatele

[ctx: user]
en: Add New User
cs: Vytvořit nového uživatele

en: User added.
cs: Uživatel byl vytvořen.

en: That user is already a member of this site.
cs: Uživatel je na tomto webu již registrován.

en: User has been added to your site.
cs: Uživatel byl registrován na tomto webu.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
cs: Uživateli byl odeslán uvítací email s ověřovacím odkazem, na který musí kliknout, aby mohl být registrován na vašem webu.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
cs: Nově vytvořenému uživateli byl odeslán uvítací email s ověřovacím odkazem, na který musí kliknout, aby mohl být jeho uživatelský účet aktivován.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Manuál pro vytváření uživatelů</a> (anglicky)

en: Administrators have access to all the administration features.
cs: Administrátoři mají neomezený přístup ke všem nastavením WordPressu.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
cs: Šéfredaktoři mohou nejen publikovat a spravovat své vlastní příspěvky, ale třeba i zasahovat do ostatních.

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
cs: Redaktoři mohou publikovat a spravovat své vlastní příspěvky, stejně tak jako nahrávat soubory.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
cs: Spolupracovníci mohou vytvářet a spravovat své příspěvky, ale nemohou je už sami veřejně publikovat. Nemají povoleno nahrávat mediální soubory.

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
cs: Návštěvníci jsou vlastně jen zaregistrovaní uživatelé bez nějakých větších pravomocí, takže se kromě vkládání komentářů nemohou ani nějak podílet na tvorbě a správě obsahu webu. S pomocí různých pluginů pro ně ale můžete zprovoznit některé další užitečné funkce (např. pravidelné zasílání emailového zpravodaje s novinkami).

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
cs: Stručný přehled základních uživatelských úrovní a jejich souvisejících oprávnění:

en: User Roles
cs: Uživatelské úrovně

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
cs: Nezapomeňte ještě po vyplnění všech potřebných informací kliknout dole na stránce na tlačítko Vytvořit nového uživatele.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
cs: Noví uživatelé automaticky obdrží notifikační email s upozorněním, že byli právě zaregistrováni na tomto webu. Na základě výchozího nastavení ale neobsahuje tento uvítací email zadané heslo, takže pokud ho chcete uživatelům také poslat, musíte ještě zaškrtnout příslušné pole formuláře.

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
cs: U každého nově vytvářeného uživatele musíte doplnit i nějaké výchozí heslo, které si pak mohou uživatelé libovolně změnit hned po prvním přihlášení do administrace WordPressu. Uživatelské jméno však není možné změnit.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
cs: Noví uživatelé automaticky obdrží notifikační email s upozorněním, že byli právě zaregistrováni na tomto webu. Součástí tohoto emailu bude i jejich heslo. Pokud jim však nechcete uvítací email posílat, stačí jen zaškrtnout příslušné pole formuláře.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
cs: Protože však používáte víceuživatelskou verzi WordPressu, můžete na tomto webu jednoduše registrovat i stávající uživatelské účty z celé sítě webů, a to zadáním platného uživatelského jména nebo emailu a přiřazením odpovídající uživatelské úrovně. Další pokročilé možnosti úprav existujících uživatelů (např. doplnění hesla či informací v profilu) jsou dostupné pouze pro uživatele s rozšířenými pravomocemi pro správu sítě webů. Příslušnou administrační stránku naleznete v menu horní navigační lišty Moje weby > Administrace sítě webů > Uživatelé, kde stačí jen kliknout na odkaz s názvem Upravit, který se objeví když přejedete kurzorem myši přes zvolené uživatelské jméno.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
cs: Pokud chcete na webu vytvořit nového uživatele, stačí jen vyplnit všechny potřebné informace ve formuláři na této stránce a pak už jen dole kliknout myší na tlačítko Vytvořit nového uživatele.

en: [%s] Joining confirmation
cs: [%s] Potvrzení registrace

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role, 4: activation URL
en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
cs: Vítejte,
    
    právě jste byli pozváni k registraci na webu '%1$s'
    (%2$s) jako %3$s.
    
    Klikněte prosím na následující odkaz pro potvrzení registrace:
    %4$s

note: translators: 1: Site name, 2: site URL, 3: role
en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
cs: Vítejte,
    právě jste byli pozváni k registraci na webu '%1$s'
    (%2$s) jako %3$s.
    Pokud zde však registrovaným uživatelem být nechcete, nemusíte už tomuto emailu věnovat
    další pozornost. Možnost potvrzení registrace automaticky vyprší během několika málo dní.
    
    Klikněte prosím na následující odkaz pro aktivaci vašeho uživatelského účtu:
    %%s

en: Update User
cs: Aktualizovat uživatele

en: Update Profile
cs: Aktualizovat profil

en: Denied: %s
cs: Zakázáno: %s

en: Capabilities
cs: Uživatelská oprávnění

en: Additional Capabilities
cs: Rozšířené možnosti

note: translators: 1: User's display name.
en: Log %s out of all sessions
cs: Kompletně odhlásit uživatele (%s) ze všech aktivních relací.

en: Left your account logged in at a public computer? Lost your phone? This will log you out everywhere except your current browser.
cs: Zapomněli jste se odhlásit z nějakého veřejně přístupného počítače? Ztratili jste mobilní telefon? Stačí použít příslušné tlačítko a okamžitě se odhlásit, samozřejmě kromě aktuální relace.

en: Log Out of All Sessions
cs: Odhlásit všechny aktivní relace

en: You are only logged in at this location.
cs: Jste přihlášeni pouze v rámci aktuální relace.

en: Log Out of All Other Sessions
cs: Odhlásit ostatní aktivní relace

en: Type your new password again.
cs: Zadejte nové heslo pro kontrolu ještě jednou.

en: Repeat New Password
cs: Potvrdit nové heslo

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
cs: Pokud chcete změnit aktuálně používané heslo, zadejte prosím nové. Jinak můžete nechat toto pole prázdné.

en: New Password
cs: Nové heslo

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
cs: Zde můžete napsat základní informace o sobě (co děláte, co máte rádi atd.), které mohou být zveřejněny.

en: Biographical Info
cs: Osobní informace

en: About the user
cs: O uživateli

en: About Yourself
cs: O vás

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
cs: Právě probíhá změna emailové adresy na <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Zrušit</a>

en: Contact Info
cs: Kontaktní informace

en: Display name publicly as
cs: Veřejně zobrazovat jako

en: Nickname
cs: Přezdívka

en: Last Name
cs: Příjmení

en: First Name
cs: Jméno

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
cs: Rozšířené pravomoce pro správu sítě webů nemohly být odebrány, protože je emailová adresa tohoto uživatele uvedena jako kontakt pro celou síť webů.

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
cs: Přidělit tomuto uživateli rozšířené pravomoce pro správu sítě webů.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
cs: &mdash; Neregistrovat na tomto webu &mdash;

en: Usernames cannot be changed.
cs: Uživatelská jména nelze měnit.

en: Show Toolbar when viewing site
cs: Zobrazovat navigační lištu při prohlížení webu

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Podrobnosti</a> (anglicky)

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
cs: Povolit klávesové zkratky pro schvalování komentářů.

en: Disable the visual editor when writing
cs: Zakázat vizuální editor

en: Visual Editor
cs: Vizuální editor

en: Personal Options
cs: Osobní nastavení

[ctx: user]
en: Add Existing
cs: Registrovat uživatele

en: &larr; Back to Users
cs: &larr; Zpět na přehled uživatelů

en: User updated.
cs: Uživatel byl aktualizován.

en: Profile updated.
cs: Profil byl aktualizován.

en: This user has super admin privileges.
cs: Tento uživatel má rozšířené pravomoce pro správu sítě webů.

en: Important:
cs: Důležité upozornění:

en: You do not have permission to edit this user.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy tohoto uživatele.

en: Always use https when visiting the admin
cs: Vždy použít https při návštěvě administrace webu

en: Use https
cs: Použít https

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Manuál pro uživatelské profily</a> (anglicky)

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
cs: Nezapomeňte po skončení úprav ještě kliknout na tlačítko Aktualizovat profil.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
cs: Vyplnění některých položek je vyžadováno (je to u nich přímo uvedeno), ostatní jsou pak volitelné. Informace z vašeho profilu budou na webu zobrazovány pouze v případě, že to vaše šablona umožňuje.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
cs: Uživatelské jméno sice nelze měnit, ale můžete alespoň použít některá další pole pro zadání skutečného jména či přezdívky a nakonec si vybrat, co se bude na webu veřejně zobrazovat.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
cs: Kromě jiného zde můžete měnit heslo, povolit používání klávesových zkratek, změnit barevné schéma administrace nebo vypnout vizuální editor (WYSIWYG). Navigační lišta (dříve nazývaná jako administrační lišta) je nedílnou součástí WordPressu, a proto ji není možné v administraci zakázat. Můžete ale snadno ovlivňovat její zobrazování na webu pomocí příslušného zaškrtávacího pole.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
cs: Stránka s profilem obsahuje konkrétní informace o vás (respektive vašem &#8222;profilu&#8220; na webu) a několik možností vlastních úprav WordPressu.

en: Edit User
cs: Upravit uživatele

en: Media restored from the trash.
cs: Mediální soubor byl obnoven z koše.

en: Media moved to the trash.
cs: Mediální soubor byl přesunut do koše.

en: Error saving media attachment.
cs: Nepodařilo se uložit mediální soubor.

en: %d media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
cs[0]: %d mediální soubor byl obnoven z koše.
cs[1]: %d mediální soubory byly obnoveny z koše.
cs[2]: %d mediálních souborů bylo obnoveno z koše.

en: Media permanently deleted.
cs: Mediální soubor byl smazán.

en: %d media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
cs[0]: %d mediální soubor byl přesunut do koše.
cs[1]: %d mediální soubory byl přesunuty do koše.
cs[2]: %d mediálních souborů bylo přesunuto do koše.

en: Media attachment restored from the trash.
cs: Mediální soubor byl obnoven z koše.

en: Media attachment moved to the trash.
cs: Mediální soubor byl přesunut do koše.

en: Media attachment permanently deleted.
cs: Mediální soubor byl smazán.

en: %d media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
cs[0]: %d mediální soubor byl smazán.
cs[1]: %d mediální soubory byly smazány.
cs[2]: %d mediálních souborů bylo smazáno.

en: Detached %d attachment. | Detached %d attachments.
cs[0]: Přiřazení bylo zrušeno pro %d mediální soubor.
cs[1]: Přiřazení bylo zrušeno pro %d mediální soubory.
cs[2]: Přiřazení bylo zrušeno pro %d mediálních souborů.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
cs[0]: %d mediální soubor byl úspěšně přiřazen.
cs[1]: %d mediální soubory byly úspěšně přiřazeny.
cs[2]: %d mediálních souborů bylo úspěšně přiřazeno.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
cs: Pokud nějaký mediální soubor zatím nebyl přiřazen k žádnému obsahu na tomto webu, tak se tuto informaci dozvíte ve sloupci Přiřazený obsah. Kliknutím na příslušný odkaz dojde k otevření nového okna, kde můžete vyhledat požadovaný obsah a mediální soubor k němu zrovna přiřadit.

en: Attaching Files
cs: Přiřazování souborů

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
cs: Pokud přesunete kurzor myši přímo k nějakému souboru, tak objevíte aktuálně dostupné možnosti: Upravit, Smazat a Zobrazit. Po kliknutí na Upravit (nebo samotný název souboru) se dostanete na administrační stránku určenou pro úpravy dalších informací. Pomocí odkazu Smazat zase můžete soubor nenávratně smazat z knihovny médií a současně také zrušit jeho přiřazení k obsahu webu. Použitím posledního odkazu Zobrazit budete přesměrováni na stránku se zobrazením mediálního souboru na webu.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
cs: Zobrazené soubory je možné dále třídit pomocí příslušných ovládacích prvků v horní části stránky, např. podle formátu, existence přiřazeného obsahu nebo konkrétního časového období, kdy došlo k nahrání na web.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
cs: Nahrané mediální soubory jsou automaticky ukládány do knihovny médií a přehledně seřazeny od těch nejnovějších. Pokud chcete aktuální stránku částečně přizpůsobit, tak stačí použít záložku Nastavení zobrazených informací.

en: You are not allowed to delete this post.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro smazání tohoto příspěvku.

en: Error in restoring from trash.
cs: Během obnovování z koše se objevila chyba.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro obnovení tohoto příspěvku z koše.

en: Error in moving to trash.
cs: Během přesunování do koše se objevila chyba.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro přesunutí tohoto příspěvku do koše.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Switch to the list view</a>.
cs: Pro zobrazení knihovny médií v podobě pravidelné mřížky je vyžadován zapnutý JavaScript. <a href="upload.php?mode=list">Přepnout na přehledný seznam</a>.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Manuál pro knihovnu médií</a> (anglicky)

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
cs: Každý soubor můžete v rámci tohoto okna také rovnou smazat nebo se přesunout na administrační stránku určenou pro úpravy dalších informací.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
cs: Po kliknutí na zvolený soubor se otevře nové okno, kde bude zobrazen náhled ve větším rozlišení a zároveň přitom můžete upravit i některé další informace. Provedené změny jsou automaticky ukládány, takže už nemusíte nic potvrzovat.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
cs: Pohyb mezi jednotlivými mediálními soubory probíhá v tomto okně snadno a rychle, a to pomocí tlačítek v pravém horním rohu nebo klasických šipek na klávesnici.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
cs: Pokud chcete smazat několik mediálních souborů najednou, tak stačí použít nabídku hromadných úprav v horní části stránky. Následně označíte konkrétní soubory a své rozhodnutí musíte ještě potvrdit tlačítkem Smazat zvolené položky. A když se budete chtít vrátit zpět na úvodní přehled, tak můžete hromadné úpravy zase jedním kliknutím zrušit.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
cs: Mediální soubory mohou být zobrazeny v podobě pravidelné mřížky složené z obrázků nebo přehledného seznamu s podrobnějšími informacemi. Jednotlivé možnosti můžete snadno měnit pomocí ikonek v levé horní části stránky.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
cs: Nahrané mediální soubory jsou automaticky ukládány do knihovny médií a přehledně seřazeny od těch nejnovějších.

en: %s seconds
cs: %s sekund

en: %s queries
cs: %s dotazů

en: Your WordPress database has been successfully updated!
cs: Databáze WordPressu byla úspěšně aktualizována!

en: Update Complete
cs: Aktualizace byla dokončena

en: Update WordPress Database
cs: Aktualizovat databázi WordPressu

en: The update process may take a little while, so please be patient.
cs: Samotný proces aktualizace může nějakou chvíli trvat, takže prosíme o trpělivost.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
cs: WordPress byl úspěšně aktualizován! Ještě než vás ale necháme s tímto redakčním systémem dále pracovat, musíme nejdříve aktualizovat databázi.

en: Database Update Required
cs: Je třeba aktualizovat databázi

en: Your WordPress database is already up-to-date!
cs: Databáze WordPressu už byla aktualizována!

en: No Update Required
cs: Žádná aktualizace není potřeba

en: WordPress &rsaquo; Update
cs: WordPress &rsaquo; Aktualizace

en: Installing Theme from uploaded file: %s
cs: Instalace šablony z nahraného souboru: %s

en: Installing Theme: %s
cs: Instalace šablony: %s

en: Install Themes
cs: Instalace šablon

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro aktualizaci šablon na tomto webu.

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
cs: Instalace pluginu z nahraného souboru: %s

en: Installing Plugin: %s
cs: Instalace pluginu: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
cs: Plugin nemohl být znovu aktivován, protože způsobil závažnou chybu.

en: Plugin reactivated successfully.
cs: Plugin byl znovu úspěšně aktivován.

en: Plugin Reactivation
cs: Reaktivace pluginu

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro aktualizaci pluginů na tomto webu.

en: Check Again
cs: Zkontrolovat znovu

note: translators: %1 date, %2 time.
en: Last checked on %1$s at %2$s.
cs: Poslední kontrola proběhla %1$s (%2$s)

en: Please select one or more plugins to update.
cs: Vyberte prosím jeden nebo více pluginů, které chcete aktualizovat.

en: Please select one or more themes to update.
cs: Vyberte prosím jednu nebo více šablon, které chcete aktualizovat.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Manuál pro aktualizace WordPressu</a> (anglicky)

en: How to Update
cs: Aktualizace

en: WordPress Updates
cs: Aktualizace WordPressu

en: New translations are available.
cs: Pro některé české verze jsou dostupné aktualizace.

en: Update WordPress
cs: Aktualizace WordPressu

en: Your translations are all up to date.
cs: Používáte nejnovější dostupné české verze.

en: Translations
cs: Čeština

en: Update Themes
cs: Aktualizovat šablony

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
cs: <strong>Upozornění:</strong> Během automatické aktualizace vybraných šablon budou smazány všechny úpravy, které jste v souborech těchto šablon dosud udělali. Do budoucna proto raději zvažte pro zachování vlastních úprav možnost využití <a href="%s">odvozených šablon</a>.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
cs: Pro následující šablony jsou dostupné jejich novější verze. Zaškrtnutím označíte všechny šablony, které chcete aktualizovat a potom klikněte na tlačítko &#8222;Aktualizovat šablony&#8220;.

en: Your themes are all up to date.
cs: Používáte nejnovější dostupné verze šablon.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
cs: Používáte zastaralou verzi %1$s. Můžete aktualizovat na nejnovější verzi %2$s.

en: View version %1$s details
cs: Prohlédněte si informace o nové verzi %1$s

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
cs: Kompatibilita pluginu s WordPressem %1$s: Neznámá

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
cs: Kompatibilita pluginu s WordPressem %1$s: %2$d%% (%3$d uživatelů z celkem %4$d hlasujících označilo plugin jako funkční)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
cs: Kompatibilita pluginu s WordPressem %1$s: 100%% (podle autora pluginu)

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
cs: Pro následující pluginy jsou dostupné jejich novější verze. Zaškrtnutím označíte všechny pluginy, které chcete aktualizovat a potom klikněte na tlačítko &#8222;Aktualizovat pluginy&#8220;.

en: Your plugins are all up to date.
cs: Používáte nejnovější dostupné verze pluginů.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
cs: <a href="%s">Podrobnější informace o WordPressu %s</a>.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
cs: Jakmile zahájíte automatickou aktualizaci, tak dojde k zapnutí režimu údržby. Po úspěšném dokončení aktualizace se bude web zobrazovat zase normálně.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
cs: <strong>Upozornění:</strong> Před každou aktualizací WordPressu proveďte raději kompletní <a href="https://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">zálohu databáze a všech souborů</a>. Pokud narazíte během aktualizace na nějaký problém, zkuste hledat nejdříve řešení v <a href="https://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">manuálu pro aktualizace WordPressu</a> (anglicky).

en: An updated version of WordPress is available.
cs: Nová verze WordPressu je k dispozici.

en: Future security updates will be applied automatically.
cs: Případné bezpečnostní a opravné aktualizace budou instalovány automaticky.

en: You have the latest version of WordPress.
cs: Používáte nejnovější verzi WordPressu.

en: Hide hidden updates
cs: Skrýt skryté aktualiazce

en: Show hidden updates
cs: Zobrazit skryté aktualizace

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
cs: WordPress %s je ihned po vydání dostupný v původní <strong>anglické verzi (en_US)</strong>. Protože však používáte českou verzi WordPressu, nemusí být po této aktualizaci vše správně přeloženo a mohou se objevit i další související problémy. Měli byste proto raději počkat až se vám v nabídce objeví i příslušná <strong>česká verze (cs_CZ)</strong>. Aktuální informace o nové verzi češtiny naleznete na <a target="_blank" href="http://www.separatista.net">stránkách autorů oficiální české verze</a>.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
cs: Nová lokalizovaná verze obsahuje nejen samotný překlad, ale i související opravy drobných problémů a chyb. Pokud si chcete ponechat aktuálně používanou lokalizovanou verzi, tak můžete nabízenou aktualizaci ignorovat.

en: Bring back this update
cs: Obnovit nabízenou aktualizaci

en: Hide this update
cs: Skrýt nabízenou aktualizaci

en: You can update to <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
cs: Můžete provést buď automatickou aktualizaci na novou verzi <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPressu %2$s</a>, nebo si stáhnout instalační balíček a nainstalovat WordPress ručně:

en: Download %s
cs: Stáhnout WordPress %s

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
cs: Automatická aktualizace nemůže být provedena, protože <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje alespoň PHP %2$s a na vašem serveru je používána starší verze PHP %3$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
cs: Automatická aktualizace nemůže být provedena, protože <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje alespoň MySQL %2$s a na vašem serveru je používána starší verze MySQL %3$s.

en: You cannot update because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
cs: Automatická aktualizace nemůže být provedena, protože <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje alespoň PHP %2$s a MySQL %3$s. Na vašem serveru jsou však používány starší verze PHP %4$s a MySQL %5$s.

en: Re-install Now
cs: Přeinstalovat aktuální verzi

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
cs: Pokud potřebujete přeinstalovat aktuálně používanou verzi %s, tak můžete jednoduše kliknout na příslušné tlačítko nebo stáhnout instalační balíček a přeinstalovat WordPress ručně:

en: Download nightly build
cs: Stáhnout nejnovější verzi ručně

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
cs: Používáte vývojářskou verzi WordPressu, která je neustále doplňována. Můžete provést automatickou aktualizaci na nejnovější verzi nebo stáhnout aktuální balíček (tzv. nightly build) a instalovat ho ručně:

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro aktualizaci tohoto webu.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
cs: Pokud chcete změnit některé rubriky na štítky (nebo naopak), tak můžete využít <a href="%s">převodník rubrik a štítků</a>, který je dostupný v podobě jednoduchého nástroje přímo na stránce Import.

en: Open Press This
cs: Kliknout a publikovat

en: Direct link (best for mobile)
cs: Přímý odkaz (vhodné pro mobilní zařízení)

en: Follow the link to open Press This. Then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
cs: Pomocí následujícího tlačítka můžete nástroj Kliknout a publikovat rovnou spustit. Nezapomeňte si potom přidat odkaz mezi oblíbené záložky v prohlížeči nebo na plochu mobilního zařízení.

en: Bookmarklet
cs: Akční záložka (bookmarklet)

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
cs: Zkopírovat potřebný kód pro akční záložku (bookmarklet) &#8222;Kliknout a publikovat&#8220;

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
cs: Pokud se nepodaří aplikaci přetáhnout mezi oblíbené záložky, tak bude potřeba zkopírovat následující kód a novou záložku vytvořit v prohlížeči ručně (zmiňovaný kód zadejte do pole určeného pro URL adresu).

en: Install Press This
cs: Instalace nástroje Kliknout a publikovat

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
cs: Při procházení libovolných internetových stránek můžete s nástrojem Kliknout a publikovat snadno získat příslušný text, obrázky nebo další mediální soubory. Automaticky připravený příspěvek pak stačí jen trochu upravit, doplnit potřebnými informacemi (např. rubriky a štítky) a následně ho zveřejnit na svém webu.

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
cs: Kliknout a publikovat je šikovný nástroj, který umožňuje automaticky načítat obsah zvoleného webu a použít ho pro snadné publikování vlastních příspěvků.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Manuál pro nástroje</a> (anglicky)

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
cs: Kliknutím na odkaz pro převodník rubrik a štítků se dostanete na stránku Import, kde tento nástroj naleznete v podobě jednoho z dostupných pluginů. Po úspěšné instalaci už stačí jenom použít tlačítko Aktivovat plugin &amp; spustit importovací nástroj, čímž budete přesměrováni na stránku, kde už můžete snadno změnit zvolené rubriky na štítky (a naopak).

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
cs: Každá rubrika je definována také v rámci hierarchie, takže může být označena jako nadřazená nebo podřazená. Štítky naopak hierarchické nejsou a nemají mezi sebou žádný vzájemný vztah. Mnozí uživatelé začnou během tvorby webu používat pro třídění příspěvků nejdříve rubriky a teprve později si uvědomí, že by se v některých případech hodily spíše štítky. I když si však strukturu obsahu pořádně předem nerozmyslíte, tak to lze ještě později napravit.

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
cs: &#8222;Kliknout a publikovat&#8220; je akční záložka (bookmarklet), která výrazně usnadňuje práci, když chcete na svém webu třeba rychle a stručně upozornit na nějaký zajímavý článek, který jste si právě přečetli na internetu. Jediným kliknutím myši tak získáte automaticky předpřipravený koncept i s příslušným odkazem na citovaný článek. S pomocí nástroje &#8222;Kliknout a publikovat&#8220; si také můžete vybrat některé obrázky zobrazené u odkazovaného článku a použít je přímo v publikovaném příspěvku. Zprovoznění tohoto nástroje spočívá v uchopení odkazu Kliknout a publikovat dole na stránce a tažením myši ho přidat k oblíbeným záložkám v příslušné části prohlížeče, kde už pak zůstane navždy připraven k okamžitému použití pro rychlejší vytváření obsahu webu. Na odkaz v záložkách pak už stačí vždy jen kliknout a otevře se nové okno prohlížeče s předvyplněným příspěvkem připraveným k publikování.

[ctx: theme name]
en: Name
cs: Název

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
cs: Následující šablony jsou sice nainstalované, ale nejsou kompletní. Šablony musí obsahovat nejen soubor s kaskádovými styly (style.css), ale také nějaké konkrétní PHP soubory pro zobrazení příslušných dat.

en: Broken Themes
cs: Poškozené šablony

en: Update Available
cs: Nová verze šablony je dostupná

en: You cannot delete a theme while it has an active child theme.
cs: Nemůžete smazat základní šablonu, pokud je aktivována odvozená šablona.

en: ERROR: %s
cs: CHYBA: %s

en: Theme deleted.
cs: Šablona byla smazána.

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
cs: Nová šablona byla aktivována. <a href="%s">Zobrazit web</a>

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
cs: Nastavení bylo uloženo a nová šablona aktivována. <a href="%s">Zobrazit web</a>

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
cs: Aktuálně používaná šablona je zřejmě poškozena, takže musela být automaticky aktivována výchozí šablona.

[ctx: Add new theme]
en: Add New
cs: Instalovat

en: Search Installed Themes
cs: Hledat instalované šablony

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
cs: Opravdu chcete smazat tuto šablonu?
    
    Akci můžete zastavit kliknutím na 'Zrušit', nebo potvrdit pomocí 'OK'.

en: Adding Themes
cs: Instalace šablon

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
cs: Instalace šablon ve víceuživatelské verzi WordPressu může být prováděna pouze prostřednictvím administrace sítě webů.

en: Manage Themes
cs: Správa šablon

en: This theme has not been rated yet.
cs: Šablona zatím ještě nebyla hodnocena.

[ctx: Button label for a theme]
en: Next
cs: Další šablona

[ctx: Button label for a theme]
en: Previous
cs: Předchozí šablona

[ctx: theme]
en: Already Installed
cs: Šablona už byla nainstalována

[ctx: theme]
en: Details &amp; Preview
cs: Podrobnosti &amp; Náhled

en: Filtering by:
cs: Zvolené vlastnosti:

en: Apply Filters
cs: Použít zvolené vlastnosti

[ctx: themes]
en: Popular
cs: Nejčastěji používané

[ctx: themes]
en: Browse
cs: Procházet dostupné šablony

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Manuál pro instalaci šablon</a> (anglicky)

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
cs: Pokud jste si někde na internetu stáhli instalační balíček se šablonou v podobě .zip souboru na váš počítač, můžete ho na této stránce ručně nahrát do WordPressu a šablonu tímto způsobem nainstalovat (raději si ale ověřte, že šablona pochází z důvěryhodného a původního zdroje). Pokud narazíte na nějaký problém s automatickou instalací nebo se pro vaše účely z nějakého důvodu nehodí, můžete šablonu také nainstalovat &#8222;postaru&#8220;, a to zkopírováním celého adresáře se soubory šablony z vašeho počítače prostřednictvím FTP do adresáře <code>/wp-content/themes</code>.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
cs: Mnoho zajímavých a nových šablon naleznete přímo prostřednictvím této stránky (menu Vzhled - Šablony - Instalace šablon), kde jsou zobrazovány šablony přímo z <a href="%s" target="_blank">oficiálního adresáře šablon WordPressu</a> a můžete je zde pak také okamžitě nainstalovat jedním kliknutím myši. Tyto šablony jsou navrhovány a programovány nezávislými vývojáři a jejich podmínky používání jsou kompatibilní s licencí WordPressu.

en: Number of Themes found: %d
cs: Počet nalezených šablon: %d

en: No themes found. Try a different search.
cs: Nebyly nalezeny žádné šablony. Zkuste to prosím znovu.

en: Upload Theme
cs: Nahrát šablonu

en: Search themes...
cs: Hledat šablony...

en: Search Themes
cs: Hledat šablony

en: Add New Theme
cs: Instalovat šablonu

en: Add Themes
cs: Instalace šablon

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro instalaci šablon na tomto webu.

en: This is a file in your current parent theme.
cs: Soubor je součástí aktuálně používané základní šablony.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
cs: Žádný takový soubor neexistuje. Zkontrolujte raději ještě jednou jeho název.

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
cs: Styly

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
cs: Odvozená šablona využívá soubory a funkčnost základní šablony %s.

en: Templates
cs: Soubory šablony

en: This theme is broken.
cs: Šablona je zřejmě poškozená.

en: Select theme to edit:
cs: Vyberte šablonu, kterou chcete upravit:

en: The requested theme does not exist.
cs: Požadovaná šablona neexistuje.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Přehled funkcí WordPressu pro šablony</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Manuál pro úpravy souborů</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Manuál pro vytváření šablon</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Manuál pro práci se šablonami</a> (anglicky)

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
cs: <strong>Upozornění:</strong> Pokud upravujete aktuálně používanou šablonu, tak buďte velmi opatrní, protože se všechny změny ihned projeví a v případě nějaké chyby může web přestat zcela fungovat.

en: After typing in your edits, click Update File.
cs: Po provedených úpravách nezapomeňte ještě kliknout na tlačítko Aktualizovat soubor.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
cs: Nejdříve si z horního rozevíracího menu vyberte šablonu, kterou chcete upravit, a klikněte myší na tlačítko Vybrat (jako výchozí je na stránce vždy nastavena aktuálně používaná šablona). V pravém sloupci se pak zobrazí seznam všech příslušných souborů šablony. Po kliknutí na název konkrétního souboru se jeho obsah zobrazí v editoru pro přímé úpravy.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
cs: Pokud chcete trochu pozměnit vzhled webu přímo pomocí kaskádových stylů (CSS) a PHP souborů, můžete použít vestavěný editor WordPressu, kde lze všechny soubory šablon upravovat.

en: Edit Themes
cs: Editor šablon

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy šablon na tomto webu.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
cs: Výborně! Podařilo se zvládnout asi nejsložitější část celého instalačního procesu a WordPress zkusil úspěšně komunikovat se zvolenou databází. Pokud jste připraveni, tak můžete bez obav pokračovat&hellip;

en: Run the install
cs: Instalovat

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
cs: Jakmile dokončíte potřebné úpravy, tak můžete kliknout na tlačítko &#8222;Instalovat&#8220.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
cs: Konfigurační soubor <code>wp-config.php</code> můžete vytvořit ručně a doplnit do něj následující text:

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
cs: Soubor <code>wp-config.php</code> se bohužel nepodařilo vytvořit.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
cs: Pokud chcete provozovat několik různých instalací WordPressu pod jednou databází, tak musíte zvolit různé předpony tabulek.

en: Table Prefix
cs: Předpona tabulek

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
cs: Pokud nebude fungovat výchozí hodnota <code>localhost</code>, tak musíte použít informace od poskytovatele hostingu.

en: Database Host
cs: Databázový server

en: &hellip;and your MySQL password.
cs: &hellip;a heslo pro přístup k databázi.

[ctx: example password]
en: password
cs: heslo

en: Your MySQL username
cs: Uživatelské jméno k databázi

[ctx: example username]
en: username
cs: uzivatelske-jmeno

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: The name of the database you want to run WP in.
cs: Název MySQL databáze, kam bude instalován WordPress.

en: Database Name
cs: Název databáze

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
cs: Doplňte prosím následující informace o připojení k databázi. Pokud uvedené údaje neznáte nebo si nejste něčím jisti, kontaktujte prosím poskytovatele hostingu.

en: Let&#8217;s go!
cs: Pokračovat!

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
cs: Všechny výše uvedené informace byste měli získat od svého poskytovatele hostingu. Pokud je však z nějakého důvodu neznáte, tak je možné, že budete muset databázi nejdříve ručně vytvořit v administraci hostingu, případně kontaktovat technickou podporu hostingu. A pokud už máte potřebné údaje připravené&hellip;

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
cs: Pokud by automatické vytvoření konfiguračního souboru z nějakého důvodu selhalo, tak se přesto nemusíte ničeho obávat. Instalační skript se pouze snaží doplnit získané informace o databázi přímo do konfiguračního souboru. V případě nečekaných problémů můžete snadno otevřít soubor <code>wp-config-sample.php</code> v textovém editoru, potřebné informace tam doplnit ručně a následně soubor uložit pod názvem <code>wp-config.php</code>.

en: We&#8217;re going to use this information to create a <code>wp-config.php</code> file.
cs: Zmiňované informace jsou potřeba, aby mohl být snadno vytvořen soubor <code>wp-config.php</code>.

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
cs: Předpona tabulek (pokud chcete provozovat několik různých instalací WordPressu pod jednou databází)

en: Database host
cs: Databázový server

en: Database password
cs: Heslo pro přístup k databázi

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
cs: Vítejte ve WordPressu. Ještě než zahájíte jednoduchou instalaci, tak se prosím ujistěte, že máte k dispozici základní informace o databázi. Potřebovat budete následující údaje:

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
cs: WordPress &rsaquo; Vytvoření konfiguračního souboru

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
cs: Konfigurační soubor 'wp-config.php' už existuje o úroveň výše než je umístěna aktuální instalace WordPressu. Pokud chcete nově nastavit některé základní informace, tak ho musíte nejdříve ručně smazat. Můžete ale také zkusit <a href='install.php'>instalovat</a> WordPress.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
cs: Konfigurační soubor 'wp-config.php' už existuje. Pokud chcete nově nastavit některé základní informace, tak ho musíte nejdříve ručně smazat. Můžete ale také zkusit <a href='%s'>instalovat</a> WordPress.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
cs: Omlouváme se, ale abychom mohli dále pokračovat, tak nesmí chybět soubor wp-config-sample.php. Nahrajte ho prosím znovu na server (najdete ho třeba ve staženém instalačním balíčku s WordPressem).

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Manuál pro práci se staršími verzemi</a> (anglicky)

en: &larr; Return to post editor
cs: &larr; Zpět na stránku s editorem

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
cs: Porovnání starších verzí: &#8222;%1$s&#8220;

en: This item has already been deleted.
cs: Zvolená položka už byla úspěšně smazána.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro obnovení této položky z koše.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
cs: Pokoušíte se obnovit z koše položku, která už bohužel neexistuje.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
cs: Zvolenou položku nemůžete přesunout do koše, protože ji %s právě upravuje.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
cs: Pokoušíte se přesunout do koše položku, která už bohužel neexistuje.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
cs: Nemůžete upravovat tuto položku, protože byla přesunuta do koše. Nejdříve ji prosím obnovte a potom to zkuste znovu.

en: Search Installed Plugins
cs: Hledat instalované pluginy

en: No out of date plugins were selected.
cs: Nebyly vybrány žádné zastaralé pluginy.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
cs: Zvolené pluginy byly <strong>deaktivovány</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
cs: Plugin byl <strong>deaktivován</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
cs: Zvolené pluginy byly <strong>aktivovány</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
cs: Plugin byl <strong>aktivován</strong>.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
cs: Zvolené pluginy byly úspěšně <strong>smazány</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
cs: Plugin nemohl být smazán kvůli následující chybě: %s

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
cs: Plugin nemůže být aktivován, protože způsobil <strong>závažnou chybu</strong>.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
cs: Nemůžete smazat plugin, který je aktivován na hlavním webu sítě.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
cs: Plugin <code>%s</code> byl <strong>deaktivován</strong>, protože se objevila chyba: %s

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Manuál pro správu pluginů</a> (anglicky)

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
cs: Pokud však plugin nefunguje tak, jak by správně měl a nemůžete kvůli nějaké chybě WordPress vůbec používat, tak smažte nebo přejmenujte příslušný soubor (adresář) s pluginem (naleznete ho v adresáři <code>%s</code>), čímž bude plugin automaticky deaktivován.

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
cs: Pluginy většinou fungují v rámci WordPressu (a i v kombinaci s dalšími pluginy) bez problémů, ale v některých případech může dojít ke konfliktu s nějakým jiným pluginem, který využívá podobný způsob napojení na WordPress. Pokud se na webu začnou dít podivné věci, může to být způsobeno právě nekvalitním pluginem nebo jejich vzájemnou nekompatibilitou. Zkuste všechny pluginy najednou deaktivovat a postupně je znovu zapínat (třeba i v různých vzájemných kombinacích), dokud neodhalíte skutečného viníka.

en: Troubleshooting
cs: Řešení problémů

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
cs: Mnoho užitečných pluginů pro váš web můžete nalézt v administraci WordPressu na stránce pro <a href="%1$s">vyhledávání a automatickou instalaci pluginů</a> nebo přímo v <a href="%2$s" target="_blank">oficiálním adresáři pluginů pro WordPress</a>, kde si vybraný plugin můžete  stáhnout a potom ho ručně nainstalovat. A v čem vlastně spočívá ruční instalace pluginu? Stačí pouze nahrát příslušný soubor pluginu (či celý adresář se všemi soubory) prostřednictvím FTP do adresáře <code>/wp-content/plugins</code>. Jakmile je plugin tímto způsobem nainstalován, můžete ho ihned aktivovat.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
cs: Jednotlivé pluginy rozšiřují stávající možnosti WordPressu a přidávají k němu různé nové funkce. Jakmile je plugin nainstalován, můžete ho na této stránce aktivovat či deaktivovat.

en: Click to view entire list of files which will be deleted
cs: Kliknutím zobrazíte seznam všech souborů, které budou smazány

en: No, Return me to the plugin list
cs: Ne, chci se vrátit na přehled pluginů

en: Yes, Delete these files
cs: Ano, chci je smazat

en: Yes, Delete these files and data
cs: Ano, chci smazat soubory i data

en: Are you sure you wish to delete these files?
cs: Opravdu chcete smazat tyto soubory?

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
cs: Opravdu chcete smazat všechny související soubory a data?

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
cs: <strong>%1$s</strong> (autorem pluginu je <em>%2$s</em>)

note: translators: 1: plugin name, 2: plugin author
en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
cs: <strong>%1$s</strong> (autorem pluginu je <em>%2$s</em>) - kromě souborů budou <strong>smazána i všechna data</strong>

en: You are about to remove the following plugins:
cs: Chystáte se smazat následující pluginy:

en: Delete Plugins
cs: Smazat pluginy

en: You are about to remove the following plugin:
cs: Chystáte se smazat následující plugin:

en: This plugin may be active on other sites in the network.
cs: Tento plugin může být ještě aktivován na dalších webech sítě.

en: Delete Plugin
cs: Smazat plugin

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro mazání pluginů na tomto webu.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro deaktivaci pluginů na tomto webu.

en: Update Plugins
cs: Aktualizovat pluginy

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro aktivaci pluginů na tomto webu.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro správu pluginů na tomto webu.

[ctx: plugins]
en: Browse
cs: Procházet dostupné pluginy

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Manuál pro instalaci pluginů</a> (anglicky)

en: Adding Plugins
cs: Instalace pluginů

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
cs: Pluginy se přímo napojují na jádro WordPressu a neomezeně tak mohou rozšiřovat jeho možnosti. Pluginy jsou vytvářeny nezávisle na jádru WordPressu a jejich programováním se na celém světě zabývají tisíce vývojářů. Všechny pluginy dostupné v <a href="%s" target="_blank">oficiálním adresáři pluginů pro WordPress</a> jsou kompatibilní s licencí WordPressu. Zajímavé nové pluginy můžete vyhledávat a procházet buď ve zmiňovaném adresáři nebo přímo na této stránce (menu Pluginy - Instalace pluginů).

en: Add Plugins
cs: Instalace pluginů

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro instalaci pluginů na tomto webu.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
cs: Pokud chcete uložit upravený soubor, musí mít nastaveno <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions" title="Přečtěte si v manuálu o nastavení práv k souborům">právo zápisu</a>, např. CHMOD 666.

en: Update File
cs: Aktualizovat soubor

en: Update File and Attempt to Reactivate
cs: Aktualizovat soubor a pokusit se znovu aktivovat plugin

en: Look Up
cs: Vyhledat

en: Documentation:
cs: Manuál:

en: Plugin Files
cs: Soubory pluginu

en: Select plugin to edit:
cs: Vyberte plugin, který chcete upravit:

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
cs: Prohlížíte soubor <strong>%s</strong> (neaktivní plugin)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
cs: Upravujete soubor <strong>%s</strong> (neaktivní plugin)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
cs: Prohlížíte soubor <strong>%s</strong> (aktivní plugin)

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
cs: Upravujete soubor <strong>%s</strong> (aktivní plugin)

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
cs: Tento plugin byl automaticky deaktivován, protože vaše úpravy způsobily nějakou <strong>závažnou chybu</strong>.

en: File edited successfully.
cs: Soubor byl úspěšně změněn.

en: Function Name&hellip;
cs: Název funkce&hellip;

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Manuál pro vytváření pluginů</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Manuál pro úpravy pluginů</a> (anglicky)

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
cs: Všechny úpravy souborů provedené prostřednictvím tohoto editoru se okamžitě projeví v celé síti webů.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
cs: Pokud potřebujete upravit nějaký plugin, ale nechcete, aby byly během případné automatické aktualizace na novější verzi pokaždé smazány všechny vaše dosavadní úpravy, měli byste do budoucna raději zvážit vytvoření vlastního pluginu. Podrobnější informace o úpravách pluginů, jejich vytváření a základních principech jejich fungování, naleznete na níže uvedených odkazech.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
cs: Nejdříve si z horního rozevíracího menu vyberte plugin, který chcete upravit, a klikněte myší na tlačítko Vybrat (jako výchozí je na stránce nastaven první plugin podle abecedy). V pravém sloupci se pak zobrazí seznam všech příslušných souborů pluginu. Po kliknutí na název konkrétního souboru se jeho obsah zobrazí v editoru pro přímé úpravy. Po provedených úpravách nezapomeňte ještě kliknout na tlačítko Aktualizovat soubor.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
cs: Pokud chcete trochu pozměnit nějaký plugin, můžete použít editor na této stránce, s jehož pomocí jednoduše upravíte konkrétní PHP soubory. Během případné automatické aktualizace na novější verzi však budou smazány všechny úpravy, které jste v souborech pluginu dosud udělali.

en: Files of this type are not editable.
cs: Soubory v tomto formátu nelze upravovat.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
cs: Žádný takový soubor neexistuje! Zkontrolujte raději ještě jednou jeho název a zkuste to znovu.

en: Edit Plugins
cs: Editor pluginů

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy pluginů na tomto webu.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://codex.wordpress.org/Settings_API
cs: Nastavení <code>%1$s</code> není správně zaregistrováno. Neregistrovaná nastavení nejsou již nadále podporována, podrobnosti naleznete v manuálu: https://codex.wordpress.org/Settings_API

en: All Settings
cs: Nastavení pro vývojáře (výpis databázové tabulky &#8222;wp_options&#8220;)

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy neregistrovaných nastavení na tomto webu.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
cs: <strong>CHYBA</strong>: Stránka s nastavením pro vývojáře nebyla nalezena.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
cs: Jakmile publikujete nový příspěvek, tak může WordPress automaticky upozornit níže uvedené notifikační služby. Další podrobnosti naleznete přímo v <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">manuálu</a> (anglicky). Jednotlivé <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> adresy zvolených služeb zadávejte vždy na nový řádek.

en: WordPress is not notifying any <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
cs: S ohledem na aktuální <a href="%s">nastavení dostupnosti webu pro vyhledávače</a> nebude WordPress automaticky upozorňovat žádnou <a href="https://codex.wordpress.org/Update_Services">notifikační službu</a>.

en: Default Mail Category
cs: Výchozí rubrika pro publikování prostřednictvím emailu

en: Login Name
cs: Uživatelské jméno

en: Mail Server
cs: Mail server

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
cs: Abyste mohli publikovat své příspěvky prostřednictvím emailu, musíte si nejdříve vytvořit tajnou emailovou schránku s POP3 přístupem. Všechny emaily přijaté na tuto adresu budou publikovány, takže je nutné ji opravdu dobře utajit. Pro vaši inspiraci nabízíme tři náhodné řetězce znaků, které můžete použít jako název této schránky: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd> nebo <kbd>%s</kbd>.

en: Post via e-mail
cs: Publikování prostřednictvím emailu

en: Default Link Category
cs: Výchozí rubrika pro odkazy

en: Default Post Format
cs: Výchozí formát příspěvků

en: Default Post Category
cs: Výchozí rubrika pro příspěvky

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
cs: WordPress by se měl pokusit automaticky opravit nevalidní XHTML

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
cs: Převést smajlíky jako např. <code>:-)</code> a <code>:-P</code> do grafické podoby

en: Formatting
cs: Formátování

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Manuál pro nastavení publikování</a> (anglicky)

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
cs: WordPress může v případě zájmu automaticky informovat různé speciální služby o každém nově publikovaném příspěvku.

en: Update Services
cs: Notifikační služby

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
cs: Publikování prostřednictvím emailu funguje velmi jednoduše &#8211; stačí poslat přímo do WordPressu email s nějakým textem, který bude v rámci této funkce automaticky zpracován do podoby příspěvku a publikován. Abyste mohli publikovat své příspěvky tímto způsobem, musíte pro WordPress nejdříve vytvořit speciální emailovou schránku s POP3 přístupem. Všechny emaily přijaté na této adrese pak budou okamžitě publikovány, takže je nutné ji opravdu dobře utajit.

en: Post Via Email
cs: Publikování prostřednictvím emailu

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
cs: Vytvořený obsah můžete publikovat na webu ve WordPressu několika různými způsoby, jejichž základní přehled je zobrazen na této stránce. Hned nahoře si můžete přizpůsobit velikost vestavěného editoru, který uživatelé používají pro práci s textem nejčastěji, zatímco dále na stránce naleznete konkrétní možnosti nastavení externích způsobů publikování. Pro podrobnější informace použijte příslušný odkaz na manuál.

en: Writing Settings
cs: Nastavení pro publikování

en: It is up to search engines to honor this request.
cs: Záleží však pouze na vyhledávačích, zda budou zvolené nastavení respektovat.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
cs: Poznámka: Ani jedna z těchto možností reálně nikomu nezablokuje přístup k webu &#8211; záleží však pouze na vyhledávačích, zda budou zvolené nastavení respektovat.

en: Discourage search engines from indexing this site
cs: Zakázat prohledávání a indexování obsahu webu

en: Allow search engines to index this site
cs: Povolit prohledávání a indexování obsahu webu

en: Summary
cs: Pouze několik úvodních vět

en: Full text
cs: Celý text

en: For each article in a feed, show
cs: Položky v RSS zobrazovat jako

en: items
cs: položek

en: Syndication feeds show the most recent
cs: V RSS zobrazit nejvíce

en: posts
cs: příspěvků

en: Blog pages show at most
cs: Na webu zobrazit maximálně

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
cs: <strong>Varování:</strong> tyto dvě stránky by neměly být stejné!

en: Posts page: %s
cs: Stránka s příspěvky: %s

en: Front page: %s
cs: Úvodní stránka: %s

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
cs: <a href="%s">Statickou stránku</a> (vyberte níže)

en: Encoding for pages and feeds
cs: Kódování webu a RSS

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Manuál pro nastavení zobrazování</a> (anglicky)

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
cs: Pokud bude prohledávání a indexování obsahu webu zakázané, tak přímo na Nástěnce (v sekci Aktuální přehled) ještě uvidíte dodatečné upozornění &#8222;Přístup pro vyhledávače zakázán&#8220;, abyste na použité nastavení třeba někdy v budoucnu nezapomněli (např. po doplnění vhodných textů).

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
cs: Různým vyhledávačům, automatickým robotům a dalším odkazovacím službám můžete povolit nebo zakázat prohledávání a indexování obsahu webu. Pokud jim chcete z nějakého důvodu (třeba jen dočasně) omezit přístup, tak stačí zvolit možnost &#8222;Zakázat prohledávání a indexování obsahu webu&#8220; a nezapomenout ještě dole na stránce kliknout na tlačítko &#8222;Uložit změny&#8220;. Celý web bude pro všechny návštěvníky stále dostupný, ale zatím ho pomocí veřejně dostupných vyhledávačů nikdo nenajde.

en: Search Engine Visibility
cs: Dostupnost pro vyhledávače

en: Site Visibility
cs: Dostupnost pro vyhledávače

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
cs: Můžete si např. zvolit, co bude zobrazené na úvodní stránce. Pro klasické blogy se nejčastěji používá výpis nejnovějších příspěvků, pro jiné weby může být zase vhodnější třeba statická stránka. Pokud ale chcete na úvodní stránce zobrazit nějakou statickou stránku, musíte si nejdříve alespoň dvě libovolné stránky <a href="%s">vytvořit</a>. Z nich může být poté jedna vybrána jako úvodní stránka, zatímco na té druhé se budou zobrazovat nejnovější příspěvky.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
cs: Tato stránka obsahuje různá nastavení, která ovlivňují zobrazování vašeho webu.

en: The <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
cs: Nastavení <a href="https://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">znakové sady</a> používané na webu (doporučeno je UTF-8)

en: Reading Settings
cs: Nastavení zobrazování webu

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
cs: Níže uvedená pravidla pro přesměrování by měla být obsažena v souboru <code>.htaccess</code>, do něhož ale momentálně nelze <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">zapisovat</a>. Pokud by to šlo, proběhlo by vše automaticky, ale v tomto případě je třeba, abyste tato pravidla pro mod_rewrite vložili do souboru <code>.htaccess</code> ručně. Pokud chcete zkopírovat všechno najednou, klikněte do vygenerovaného pole s textem a stiskněte klávesy <kbd>CTRL + a</kbd>.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
cs: Pokud jste dočasně povolili právo zápisu do vašeho hlavního adresáře webu, aby mohl WordPress automaticky vytvořit soubor <code>web.config</code> s pravidly pro přesměrování trvalých odkazů, nezapomeňte prosím toto právo hned po vytvoření souboru zase odebrat.

en: If the root directory of your site were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
cs: Kdyby měl váš hlavní adresář webu povolené <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">právo zápisu</a>, mohli bychom to udělat automaticky. Bohužel však do něj zapisovat nelze, takže tady alespoň vidíte pravidla pro přesměrování trvalých odkazů, která byste měli mít ve vašem souboru <code>web.config</code>. Vytvořte tedy v hlavním adresáři svého webu nový soubor s názvem <code>web.config</code>. Poté klikněte do pole s vygenerovanými pravidly pro přesměrování trvalých odkazů a stiskněte klávesy <kbd>CTRL + a</kbd>, čímž je všechny najednou označíte. Potom je vložte do svého souboru <code>web.config</code>.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
cs: Kdyby měl váš soubor<code>web.config</code> povolené <a href="https://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">právo zápisu</a>, mohli bychom to udělat automaticky. Bohužel do něj však nelze zapisovat, takže tady máte alespoň pravidla pro přesměrování trvalých odkazů, která byste měli do svého souboru <code>web.config</code> ručně vložit. Klikněte na ně a stiskněte klávesy <kbd>CTRL + a</kbd>, čímž je všechny najednou označíte. Potom je vložte do svého souboru <code>.htaccess</code> v části <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code>.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
cs: Pokud jste dočasně povolili právo zápisu do vašeho souboru <code>web.config</code>, abychom mohli automaticky vytvořit pravidla pro přesměrování trvalých odkazů, nezapomeňte prosím toto právo po uložení nové struktury trvalých odkazů zase odebrat.

en: Tag base
cs: Základní část URL adresy štítků

note: translators: prefix for category permalinks
en: Category base
cs: Základní část URL adresy rubrik

en: Optional
cs: Volitelné nastavení

en: Custom Structure
cs: Vlastní struktura

en: Post name
cs: Název příspěvku

en: Numeric
cs: Číselné

en: Month and name
cs: Rok, měsíc a název

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
cs: nazev-prispevku

en: Day and name
cs: Datum a název

[ctx: sample permalink base]
en: archives
cs: archiv

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
cs: Po instalaci WordPressu jsou automaticky nastaveny jednoduché <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> adresy, které obsahují pouze otazníky a čísla. Můžete však definovat vlastní strukturu trvalých odkazů, čímž zlepšíte použitelnost, vzhled a vnímání odkazů (nejen pro vyhledávače), a to při zachování jejich kompatibility s výchozím nastavením. Pro začátek stačí třeba jen zvolit z několika připravených ukázek, ale k dispozici je i mnoho <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">dalších možností</a>.

en: You should update your .htaccess now.
cs: Nyní byste měli aktualizovat soubor .htaccess.

en: Permalink structure updated.
cs: Struktura trvalých odkazů byla aktualizována.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
cs: Stuktura trvalých odkazů byla aktualizována. Nyní odeberte právo zápisu do souboru web.config!

en: You should update your web.config now.
cs: Měli byste aktualizovat soubor web.config.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Manuál pro práci s trvalými odkazy</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Manuál pro nastavení trvalých odkazů</a> (anglicky)

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
cs: Základní část URL adresy rubrik (&#8222;category&#8220;) a štítků (&#8222;tag&#8220;) můžete v případě potřeby snadno změnit (nepoužívejte ale prosím diakritiku), což se okamžitě projeví u všech souvisejících trvalých odkazů. Doplněním slova &#8222;rubriky&#8220; tak dosáhnete toho, že budou odkazy směřované na archiv rubriky s názvem &#8222;Nezařazené&#8220; obsahovat <code>/rubriky/nezarazene</code> místo původního <code>/category/nezarazene</code>.

en: Custom Structures
cs: Volitelné nastavení

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
cs: Ke každému příspěvku můžete samozřejmě přiřadit i více rubrik (či štítků) najednou, ale pouze název jedné z nich se může objevit jako součást příslušného trvalého odkazu (vždy půjde o rubriku s nejnižším ID). Toto pravidlo se aplikuje v případě, že používáte Vlastní strukturu trvalých odkazů, která obsahuje zástupný výraz <code>%category%</code> (v případě rubriky) nebo <code>%tag%</code> (pro štítek).

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
cs: Pokud si zvolíte jinou možnost nastavení trvalých odkazů než Výchozí, tak bude v poli Vlastní struktura automaticky vygenerován obecný zápis zvolené struktury trvalých odkazů, který se skládá ze zástupných výrazů pro konkrétní obsah webu doplněných ještě z obou stran o znak <code>%</code>. Tento předpřipravený zápis můžete ještě libovolně upravit podle svých představ.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
cs: Mnoho uživatelů používá tzv. &#8222;hezké odkazy&#8220;, což jsou v podstatě URL adresy, které místo obecných údajů (např. automaticky přiřazené číslo v podobě ID příspěvku) obsahují některé důležité informace (např. název příspěvku). Pro čtenáře (i vyhledávací roboty) může být takový tvar URL adresy vhodnější, protože mohou na první pohled poznat, kam odkaz směřuje, a to ještě dříve než na něj kliknou. V rámci základního nastavení si můžete vybrat požadovanou strukturu trvalých odkazů nebo pomocí dostupných proměnných přímo specifikovat svou vlastní strukturu.

en: Common Settings
cs: Základní nastavení

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
cs: Na této stránce si můžete zvolit vhodnou strukturu trvalých odkazů, kterou chcete na webu používat. Kromě základních možností výběru můžete přesně definovat i vlastní strukturu nebo upřesnit další volitelné možnosti pro výpisy rubrik a štítků.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
cs: Trvalé odkazy jsou vlastně URL adresy jednotlivých příspěvků a stránek (či dalších vlastních typů obsahu) nebo výpisů rubrik a štítků (obecně všech taxonomií), které zůstávají pořád stejné. Pokud chcete někoho přesně odkázat na konkrétní obsah webu, tak použijete právě trvalé odkazy. Obecně by se totiž URL adresy příspěvků neměly měnit, ale naopak zůstávat stále stejné, a to nezávisle na aktuálním čase (tedy např. i po automatickém odsazení již neaktuálního příspěvku z hlavní stránky do archivu). Stručně řečeno, na stejném místě by měl existovat stále stejný obsah &#8211; odtud také pochází samotný název trvalý odkaz.

en: Permalink Settings
cs: Nastavení trvalých odkazů

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
cs: Ukládat nahrané soubory do podadresářů přehledně pojmenovaných po jednotlivých měsících a letech

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
cs: Toto nastavení je volitelné a obvykle zůstává nevyplněno.

en: Full URL path to files
cs: Celá URL cesta k souborům

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
cs: Výchozím adresářem pro nahrávání je <code>wp-content/uploads</code>

en: Store uploads in this folder
cs: Ukládat nahrané soubory v adresáři

en: Uploading Files
cs: Nahrávání souborů

en: Embeds
cs: Vkládání externího mediálního obsahu

en: Large size
cs: Velký obrázek

en: Max Height
cs: Maximální výška

en: Max Width
cs: Maximální šířka

en: Medium size
cs: Střední velikost

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
cs: Oříznout náhled podle přesných rozměrů (obvykle se však náhledy neořezávají, ale zmenšují se s ohledem na proporce původního obrázku)

en: Thumbnail size
cs: Velikost náhledu

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
cs: Definované velikosti představují maximální rozměry (uvedené v pixelech), které budou použity při nahrávání obrázku do Knihovny médií a jeho následného zpracování.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Manuál pro nastavení médií</a> (anglicky)

en: Image sizes
cs: Velikosti obrázků

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
cs: Nahrávané soubory můžete nechat ukládat v libovolném adresáři, stačí k němu pouze upřesnit cestu, a to buď relativně vzhledem k hlavnímu adresáři s nainstalovaným WordPressem nebo zadáním celé URL adresy požadovaného adresáře.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
cs: Pokud nechcete vkládat do obsahu vašich textů ve WordPressu původní velikost nahraného obrázku, můžete si na této stránce nastavit maximální rozměry pro několik automaticky generovaných formátů obrázků, které pak budete moci libovolně používat.

en: Media Settings
cs: Nastavení médií

en: The %s constant in your %s file is no longer needed.
cs: Dříve používaná konstanta %s (definovaná v souboru %s) už není nadále potřeba.

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Site Language
cs: Jazyková verze

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Manuál pro formátování data a času</a> (anglicky).

en: Week Starts On
cs: První den v týdnu

en: Custom time format:
cs: Uživatelský formát času:

en: example:
cs: Příklad:

en: enter a custom time format in the following field
cs: do následujícího pole zadejte požadovaný formát času

en: enter a custom date format in the following field
cs: do následujícího pole zadejte požadovaný formát data

en: Custom date format:
cs: Uživatelský formát data:

en: Custom:
cs: Uživatelský:

en: This timezone does not observe daylight saving time.
cs: V tomto časovém pásmu se letní čas nevyužívá.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
cs: Zimní čas začíná: <code>%s</code>.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
cs: Letní čas začíná: <code>%s</code>.

en: This timezone is currently in standard time.
cs: Ve zvoleném časovém pásmu se v současné době používá zimní čas.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
cs: Ve zvoleném časovém pásmu se v současné době používá letní čas.

en: Choose a city in the same timezone as you.
cs: Vyberte město ze stejného časového pásma.

en: Local time is <code>%1$s</code>
cs: Místní čas je <code>%1$s</code>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
cs: Aktuální <abbr title="Coordinated Universal Time, česky koordinovaný světový čas, někdy nazývaný také jako Zulu time">UTC</abbr> čas je <code>%s</code>

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
cs: Právě probíhá změna administrátorské emailové adresy na <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Zrušit</a>

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
cs: Tato emailová adresa bude použita pouze pro účely administrace WordPressu. Pokud ji změníte, bude vám na novou adresu automaticky poslán ověřovací email, jehož přijetí musíte potvrdit. <strong>Nová emailová adresa nebude aktivní, dokud nebude ověřena.</strong>

en: New User Default Role
cs: Výchozí úroveň nového uživatele

en: Anyone can register
cs: Zaregistrovat se může kdokoliv

en: Membership
cs: Členství

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
cs: Tato emailová adresa bude použita pouze pro účely administrace WordPressu (např. upozornění při registraci nového uživatele).

en: E-mail Address
cs: Emailová adresa

en: Enter the address here if you <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">want your site home page to be different from your WordPress installation directory.</a>
cs: Pokud chcete mít <a href="https://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">odlišnou úvodní stránku webu než nabízí aktuálně umístěný adresář s instalovaným WordPressem</a>, tak sem můžete zadat požadovanou URL adresu.

en: In a few words, explain what this site is about.
cs: Několika slovy popište, čím se budete na webu zabývat.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Manuál pro základní nastavení</a> (anglicky)

en: UTC means Coordinated Universal Time.
cs: UTC je zkratka pro anglický výraz Coordinated Universal Time, tedy česky koordinovaný světový čas (někdy také nazývaný jako Zulu time).

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
cs: Pokud chcete návštěvníkům umožnit, aby se mohli na webu sami zaregistrovat (a nemusel to dělat ručně třeba Administrátor), zašktrněte příslušné pole pro členství. Zároveň můžete nastavit i výchozí úroveň nových uživatelů, zatímco v případě ruční registrace musí být pokaždé zvolena.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
cs: URL adresy nainstalovaného WordPressu a úvodní stránky webu mohou být stejné (http://www.separatista.net) nebo různé, např. když WordPress na serveru nainstalujete do podadresáře (http://www.separatista.net/wordpress), ale úvodní stránku webu chcete uvádět bez názvu tohoto podadresáře (http://www.separatista.net).

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
cs: U většiny šablon je velmi důležitý zejména název webu, který je obvykle zobrazován (a graficky zvýrazněn) přímo v záhlaví každé stránky. Kromě toho je název webu uveden také v horní liště prohlížeče a slouží i pro základní identifikaci RSS zdroje. Popis webu je v šablonách také často používán a měl by stručně a jasně informovat o tom, co mohou návštěvníci na webu nalézt.

[ctx: timezone date format]
note: translators: date and time format for exact current time, mainly about timezones, see http:php.net/date
en: Y-m-d H:i:s
cs: j.n.Y G:i:s

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
cs: Na této stránce si můžete snadno přizpůsobit některá základní nastavení vašeho webu.

en: General Settings
cs: Základní nastavení

en: Retro (Generated)
cs: Retro (automaticky generován)

en: MonsterID (Generated)
cs: MonsterID (automaticky generován)

en: Wavatar (Generated)
cs: Wavatar (automaticky generován)

en: Identicon (Generated)
cs: Identicon (automaticky generován)

en: Gravatar Logo
cs: Logo pro Gravatar

en: Blank
cs: Žádný avatar

en: Mystery Person
cs: Neznámá osoba

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
cs: Uživatele bez vlastního avataru můžete na webu zobrazovat v podobě neznámé osoby, s obecným logem nebo jim nechat nějaký avatar náhodně vygenerovat (na základě emailové adresy).

en: Default Avatar
cs: Výchozí avatar

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: X &#8212; Even more mature than above
cs: X &#8211; Vhodný pouze pro dospělé

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
cs: R &#8211; Určený návštěvníkům starším 17 let

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
cs: PG &#8211; Ostřejší, možná i urážlivý či útočný, obvykle pro návštěvníky starší 13 let

note: translators: Content suitability rating: http:bit.ly/89QxZA
en: G &#8212; Suitable for all audiences
cs: G &#8211; Vhodné pro všechny návštěvníky

en: Maximum Rating
cs: Maximální hodnocení

en: Show Avatars
cs: Povolit avatary

en: Avatar Display
cs: Zobrazování avatarů

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
cs: Avatar je obrázek, který si může každý sám nastavit, a to obvykle prostřednictvím nějaké externí služby (na základě emailové adresy). Následně se avatar automaticky zobrazuje (většinou nedaleko uvedeného jména v komentářích) na různých internetových stránkách, které tuto funkci podporují. Avatary můžete ve WordPressu snadno povolit pro všechny návštěvníky, kteří na webu zanechali (nebo teprve zanechají) komentář.

en: Avatars
cs: Avataři

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
cs: Pokud komentář obsahuje (v samotném textu, názvu, URL, emailu nebo IP adrese) některý z níže uvedených výrazů, pak bude automaticky označen jako spam. Každý výraz zadejte na samostatný řádek. Budou zachytávány i komentáře, které obsahují pouze části těchto výrazů, takže pokud níže zadáte např. výraz &#8222;press&#8220;, tak budou jako spam označeny i komentáře obsahující &#8222;WordPress&#8220;.

en: Comment Blacklist
cs: Černá listina pro komentáře

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
cs: Pokud komentář obsahuje (v samotném textu, názvu, URL, emailu nebo IP adrese) některý z níže uvedených výrazů, pak bude automaticky zadržen <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">ve frontě</a>. Každý výraz zadejte na samostatný řádek. Budou zachytávány i komentáře, které obsahují pouze části těchto výrazů, takže pokud níže zadáte např. výraz &#8222;press&#8220;, tak budou zachyceny i komentáře obsahující &#8222;WordPress&#8220;.

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
cs: Zdržet komentář ve frontě, pokud obsahuje více než %s odkazů (základní charakteristikou komentářového spamu je velké množství odkazů).

en: Comment Moderation
cs: Automatické zadržování

en: Comment author must have a previously approved comment
cs: Autor komentáře už napsal alespoň jeden schválený komentář

en: Comment must be manually approved
cs: Každý komentář musí být schválen ručně

en: Before a comment appears
cs: Pravidla pro schvalování

en: A comment is held for moderation
cs: Když nějaký komentář čeká na schválení

en: Anyone posts a comment
cs: Když někdo přidá komentář

en: E-mail me whenever
cs: Upozornit emailem

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
cs: Komentáře by měly být na každé této stránce seřazeny od %s

en: newer
cs: nejnovějších

en: older
cs: nejstarších

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
cs: Rozdělit komentáře na jednotlivé stránky s omezeným počtem %1$s komentářů nejvyšší úrovně na stránku a jako výchozí zobrazit %2$s stránku

en: first
cs: první

en: last
cs: poslední

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
cs: Povolit vlákna v komentářích až do %s. úrovně

en: Automatically close comments on articles older than %s days
cs: Automaticky zakázat přidávání komentářů u příspěvků starších než %s dní.

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
cs: (Registrace není v současné době povolena. Pouze registrovaní uživatelé tohoto webu však mohou přidávat komentáře.)

en: Users must be registered and logged in to comment
cs: Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé

en: Comment author must fill out name and e-mail
cs: Autor komentáře musí vyplnit své jméno a email

en: Other comment settings
cs: Další nastavení komentářů

en: These settings may be overridden for individual articles.
cs: Toto nastavení se dá ještě změnit u konkrétního příspěvku nebo stránky.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
cs: Pokusit se automaticky upozornit webové stránky, na které je odkazováno v publikovaném textu

en: Default article settings
cs: Základní nastavení

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Manuál pro nastavení komentářů</a> (anglicky)

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
cs: Nakonec musíte ještě dole na obrazovce kliknout na tlačítko &#8222;Uložit změny&#8220;, aby byly provedené úpravy nastavení uloženy a mohly se na webu projevit.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
cs: Na této stránce naleznete mnoho různých možností nastavení pro správu komentářů a jejich zobrazování na webu. Zajímavých funkcí je tu ale tolik, že by se nám sem jejich popis ani nevešel :-) Pokud tedy chcete znát další podrobnosti o nějakém konkrétním nastavení, použijte prosím související odkaz na manuál.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy nastavení na tomto webu.

en: Delete Menu
cs: Smazat menu

en: (Currently set to: %s)
cs: (Aktuálně přiřazené menu: %s)

en: Theme locations
cs: Umístění v šabloně

en: Automatically add new top-level pages to this menu
cs: Automaticky přidávat nově publikované hlavní stránky do menu

en: Auto add pages
cs: Automatické přidávání stránek

en: Menu Settings
cs: Nastavení menu

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
cs: Zadejte nejdříve název menu a potom klikněte na tlačítko Vytvořit menu.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
cs: Každou položku menu můžete snadno přesunovat pomocí myši, abyste dosáhli požadovaného uspořádání. Další možnosti nastavení konkrétních položek menu zobrazíte kliknutím na šipku v jejich pravé části.

en: Menu Structure
cs: Struktura menu

en: Save Menu
cs: Aktualizovat menu

en: Create Menu
cs: Vytvořit menu

en: Menu 1
cs: První menu

en: Enter menu name here
cs: Zadejte název menu

en: Menu Name
cs: Název menu

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
cs: <a href="%s">Vytvořit nové menu</a>

en: Select a menu to edit:
cs: Zvolte menu, které chcete upravovat:

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
cs: Můžete upravit níže zobrazené menu nebo <a href="%s">vytvořit nové menu</a>.

[ctx: menu]
en: Use new menu
cs: Použít nově vytvořené menu

[ctx: menu]
en: Edit
cs: Upravit

en: Select a Menu
cs: Vyberte menu

en: Assigned Menu
cs: Přiřazené menu

en: Theme Location
cs: Umístění v šabloně

en: Manage Locations
cs: Umístění v šabloně

en: Edit Menus
cs: Přehled menu

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Manuál pro práci s menu</a> (anglicky)

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: parent item name
en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
cs: %1$s (%2$d. položka menu zařazená pod %3$s).

note: translators: 1: item name, 2: item position, 3: total number of items
en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
cs: %1$s (%2$d. položka menu z celkem %3$d).

note: translators: %s: previous item name
en: Out from under %s
cs: Vyřadit (%s)

note: translators: %s: previous item name
en: Under %s
cs: Zařadit (%s)

note: translators: %s: previous item name
en: Move out from under %s
cs: Zrušit zařazení pod položkou %s

note: translators: %s: previous item name
en: Move under %s
cs: Zařadit pod položku %s

en: Move to the top
cs: Posunout na začátek

en: Move down one
cs: Posunout dolů

en: Move up one
cs: Posunout nahoru

en: Please enter a valid menu name.
cs: Zadejte prosím platný název menu.

en: The menu has been successfully deleted.
cs: Menu bylo úspěšně smazáno.

en: The menu item has been successfully deleted.
cs: Položka menu byla úspěšně smazána.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
cs: Aktuálně používaná šablona nepodporuje přímé zobrazení navigačního menu ani widgety.

en: Settings saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro přístup na tuto stránku.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro smazání tohoto webu.

en: Permalinks
cs: Trvalé odkazy

en: Reading
cs: Zobrazování

en: Writing
cs: Publikování

[ctx: settings screen]
en: General
cs: Obecné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Network Setup
cs: Síť webů

en: Delete Site
cs: Smazat web

en: Available Tools
cs: Dostupné nástroje

en: Tools
cs: Nástroje

en: Add New User
cs: Vytvořit nového uživatele

en: Your Profile
cs: Profil

[ctx: user]
en: Add New
cs: Vytvořit uživatele

en: All Users
cs: Přehled uživatelů

en: Profile
cs: Profil

[ctx: plugin]
note: translators: add new plugin
en: Add New
cs: Instalace pluginů

en: Installed Plugins
cs: Přehled pluginů

en: Plugins %s
cs: Pluginy %s

en: Appearance
cs: Vzhled

en: All Comments
cs: Přehled komentářů

en: Comments %s
cs: Komentáře %s

[ctx: admin menu]
en: All Links
cs: Přehled odkazů

en: Library
cs: Knihovna médií

en: Updates %s
cs: Aktualizace %s

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu webu

en: Main menu
cs: Hlavní navigační menu

en: Collapse menu
cs: Zmenšit menu

en: Update Media
cs: Aktualizovat mediální soubor

[ctx: file]
note: translators: add new file
en: Add New
cs: Nahrát soubor

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
cs: V rámci Knihovny médií můžete u nahraného mediálního souboru upravovat i některé další informace.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
cs: Nemůžete upravovat tento soubor, protože byl přesunut do koše. Nejdříve ho prosím obnovte na původní místo a potom to zkuste znovu.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
cs: Pokoušíte se upravovat soubor, který neexistuje. Nemohl být smazán?

en: You are not allowed to edit this attachment.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy této přílohy.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Manuál pro nahrávání souborů</a> (anglicky)

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
cs: Pod označenou oblastí pro nahrávání naleznete odkaz <strong>jednoduché nahrávání pomocí prohlížeče</strong>, který slouží pro změnu způsobu nahrávání souborů (zejména v případě problémů).

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
cs: Po kliknutí na <strong>Vybrat soubory</strong> se otevře nové navigační okno, které zobrazuje aktuální umístění složek a souborů na počítači. Nalezněte konkrétní soubor, který chcete nahrát, kliknutím ho označte a poté už stačí jen použít tlačítko <strong>Otevřít</strong> a na stránce pro nahrávání souborů se automaticky spustí animovaná lišta, která informuje o aktuálním průběhu nahrávání.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
cs: <strong>Přetáhnout soubory</strong> pomocí myši jednoduše přímo z počítače do označené oblasti pro nahrávání (pokud to umožňuje aktuálně používaný prohlížeč). V tomto případě můžete nahrát i několik souborů najednou.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
cs: Mediální soubory můžete nahrávat ještě dříve než k nim vytvoříte nějaký související příspěvek. Tímto způsobem můžete do Knihovny médií snadno nahrát třeba zajímavý obrázek pro pozdější využití (v plánovaném příspěvku) nebo zcela samostatný dokument, jehož konkrétní URL adresu poskytnete pouze svým známým, aby si ho mohli z webu snadno stáhnout. WordPress nabízí 3 základní možnosti nahrávání souborů:

en: Upload New Media
cs: Nahrát nový mediální soubor

en: Repair and Optimize Database
cs: Opravit a optimalizovat databázi

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
cs: WordPress se také může pokusit databázi optimalizovat, což může vést v některých případech ke zlepšení výkonu. Oprava a optimalizace databáze může ale nějakou chvíli trvat a během optimalizace bude databáze uzamčena pro úpravy.

en: Repair Database
cs: Opravit databázi

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
cs: WordPress může automaticky vyhledat některé běžné databázové problémy a opravit je. Samotná oprava databáze však může nějakou chvíli trvat, takže prosíme o trpělivost.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
cs: Jedna nebo více databázových tabulek není dostupných. WordPress se může pokusit tyto tabulky opravit, což mu povolíte kliknutím na tlačítko &#8222;Opravit databázi&#8220;. Samotná oprava databáze však může nějakou chvíli trvat, takže prosíme o trpělivost.

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
cs: Databáze byla analyzována a nalezené problémy opraveny. Nezapomeňte prosím odstranit následující řádek ze souboru wp-config.php, aby nemohla být tato stránka použita neoprávněnými uživateli.

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
cs: Některé problémy v databázi nemohly být bohužel opraveny. Zkopírujte prosím následující výpis s chybami a vložte ho na oficiální fórum podpory WordPressu (<a href="http://www.separatista.net/forum">česky</a> - <a href="%s">anglicky</a>), kde se vám někdo určitě pokusí co nejdříve pomoci.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
cs: Tabulku %1$s se nepodařilo optimalizovat. Chyba: %2$s

note: translators: %s: table name
en: Successfully optimized the %s table.
cs: Tabulka %s byla úspěšně optimalizována.

note: translators: %s: table name
en: The %s table is already optimized.
cs: Tabulka %s již byla optimalizována.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
cs: Tabulku %1$s se nepodařilo opravit. Chyba: %2$s

note: translators: %s: table name
en: Successfully repaired the %s table.
cs: Tabulka %s byla úspěšně opravena.

note: translators: 1: table name, 2: error message,
en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
cs: Tabulka %1$s není v pořádku a objevuje se následující chyba: %2$s. WordPress se pokusí tuto tabulku opravit&hellip;

note: translators: %s: table name
en: The %s table is okay.
cs: Tabulka %s je v pořádku.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
cs: WordPress &rsaquo; Správa databáze

en: Link not found.
cs: Odkaz nebyl nalezen.

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

note: translators: 1: error message, 2: line number
en: XML Error: %1$s at line %2$s
cs: Chyba XML: %1$s (řádek %2$s)

en: Search Links
cs: Hledat odkazy

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Manuál pro správu odkazů</a> (anglicky)

en: %s link deleted. | %s links deleted
cs[0]: %s odkaz byl smazán.
cs[1]: %s odkazy byly smazány.
cs[2]: %s odkazů bylo smazáno.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
cs: Pokud nějaký odkaz smažete, tak bude bohužel nenávratně ztracen, protože pro odkazy zatím není využívána možnost jejich pouze přechodného odstranění v podobě Koše.

en: Deleting Links
cs: Mazání odkazů

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
cs: Zobrazení této stránky si můžete přizpůsobit pomocí záložky Nastavení zobrazených informací a (nebo) odkazy filtrovat s využitím nabídky rozevíracích menu nad výpisem odkazů.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
cs: Jednotlivé odkazy mohou být zařazovány do různých rubrik odkazů, které se však liší od rubrik používaných pro příspěvky.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
cs: Na této stránce můžete spravovat odkazy, které se pak budou zobrazovat na vašem webu, a to obvykle za pomoci <a href="%s">widgetů</a>. Během instalace WordPressu bylo automaticky vytvořeno několik ukázkových odkazů, které směřují na stránky s informacemi o WordPressu.

en: Add New Link
cs: Vytvořit nový odkaz

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro vytváření odkazů na tomto webu.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
cs: Instalace WordPress byla úspěšně dokončena. Očekávali jste něco složitějšího? Bohužel vás zklameme, můžete pokračovat přihlášením do administrace.

en: Success!
cs: Hotovo!

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
cs: Omlouváme se, ale zadaná emailová adresa není platná. Zkontrolujte, zda má následující podobu: <code>jmeno@domena.cz</code>.

en: You must provide an email address.
cs: Musíte zadat nějakou emailovou adresu.

en: Your passwords do not match. Please try again.
cs: Zadaná hesla nejsou shodná. Zkuste to prosím znovu.

en: The username you provided has invalid characters.
cs: Zadané uživatelské jméno obsahuje neplatné znaky.

en: Please provide a valid username.
cs: Zadejte prosím platné uživatelské jméno.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
cs: Zadejte prosím následující informace. Nemusíte se ničeho obávat, všechno lze později v administraci webu jednoduše změnit.

en: Information needed
cs: Základní informace

en: Welcome to the famous five-minute WordPress installation process! Just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
cs: Prvním uvítacím krokem je pro uživatele WordPressu už samotná jednoduchá instalace. Stačí pouze vyplnit všechny potřebné informace a za okamžik budete moci naplno využívat ten nejznámější redakční systém na světě.

[ctx: Howdy]
en: Welcome
cs: Vítejte!

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
cs: V souboru <code>wp-config.php</code> není vyplněna předpona pro databázové tabulky, což instalační proces bohužel neumožňuje.

en: Configuration Error
cs: Konfigurační chyba

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
cs: Instalace nemůže pokračovat, protože <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje alespoň MySQL %2$s a na vašem serveru je používána bohužel starší verze MySQL %3$s.

en: Insufficient Requirements
cs: Nejsou splněny minimální požadavky

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
cs: Instalace nemůže pokračovat, protože <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje alespoň PHP %2$s a MySQL %3$s. Na vašem serveru jsou však bohužel používány starší verze PHP %4$s a MySQL %5$s.

en: You cannot install because <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
cs: Instalace nemůže pokračovat, protože <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> vyžaduje alespoň PHP %2$s a na vašem serveru je bohužel používána starší verze PHP %3$s.

en: Install WordPress
cs: Instalovat WordPress

en: Privacy
cs: Dostupnost pro vyhledávače

en: Double-check your email address before continuing.
cs: Raději si ještě jednou překontrolujte zadanou emailovou adresu, protože na ni bude zasláno administrátorské heslo.

en: Your E-mail
cs: Emailová adresa

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
cs: Pokud necháte pole nevyplněné, tak bude heslo automaticky vygenerováno.

en: Password, twice
cs: Zadejte heslo (dvakrát)

en: User(s) already exists.
cs: Uživatel(é) již existuje.

en: WordPress &rsaquo; Installation
cs: WordPress &rsaquo; Instalace

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Manuál pro Nástěnku</a> (anglicky)

en: The boxes on your Dashboard screen are:
cs: Přehled základních sekcí Nástěnky:

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
cs: <strong>Přeskupování sekcí</strong> - Jednotlivé sekce můžete na stránce libovolně přemisťovat, a to uchopením lišty s názvem konkrétní sekce pomocí tlačítka myši a jeho tažením na vybrané místo. Až uvidíte čárkovaný šedý obdélník označující možné budoucí umístění, tak stačí tlačítko myši uvolnit, čímž bude příslušná sekce definitivně přesunuta.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
cs: Nástěnku si můžete libovolně přizpůsobit pomocí následujících dostupných funkcí, aby co nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Podobným způsobem můžete upravovat také většinu ostatních administračních stránek.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
cs: Horní navigační lišta pak obsahuje položky, které umožňují rychlý a snadný přístup k některým informacím (např. uživatelský profil), důležitým odkazům a nejčastěji používaným funkcím pro běžnou správu webu. Lišta se také automaticky zobrazuje všem přihlášeným uživatelům při prohlížení webu, čímž poskytuje snadné a rychlé propojení webu s administračními funkcemi WordPressu. Každý uživatel si ale může zobrazování lišty na webu sám volitelně nastavit (menu Uživatelé - Profil - Zobrazit navigační lištu při prohlížení webu).

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
cs: Na levé straně je umístěno hlavní navigační menu, které obsahuje odkazy na všechny důležité stránky v administraci WordPressu. Pokud přes nějakou položku menu přejedete kurzorem myši, zobrazí se automaticky další související nabídka (tzv. submenu). Celé menu můžete také zmenšit na úzký pruh grafických ikonek, a to jednoduše kliknutím na šipku s názvem Zmenšit menu (nachází se pod poslední položkou menu).

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
cs: Vítejte v administraci WordPressu! Nacházíte se na úvodní stránce nazývané Nástěnka a budete sem vždy automaticky přesměrováni po přihlášení do administrace webu. Naleznete tu nejen některé základní informace, ale i přístup ke všem dalším funkcím pro správu webu ve WordPressu. Na každé stránce v administraci můžete v pravém horním rohu kliknout na záložku Nápověda, kde získáte podrobnější informace a různé užitečné tipy pro usnadnění práce s redakčním systémem WordPress.

[ctx: widget]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: widget]
en: Edit
cs: Upravit

en: No thanks, do not remind me again
cs: Ne, děkuji za upozornění, ale už mi to nepřipomínejte

en: Yes, take me to my profile page
cs: Ano, chci si heslo změnit na stránce s Profilem

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
cs: Stále ještě používáte původní automaticky vygenerované heslo. Nechcete ho raději změnit na něco lépe zapamatovatelného?

en: Notice:
cs: Upozornění:

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
cs: <strong>CHYBA</strong>: Zadejte emailovou adresu.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
cs: <strong>CHYBA</strong>: Zadejte prosím do obou polí stejné heslo.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
cs: <strong>CHYBA</strong>: Heslo nemůže obsahovat tyto znaky: "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
cs: <strong>CHYBA</strong>: Zadejte své heslo dvakrát.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
cs: <strong>CHYBA</strong>: Zadejte své heslo.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
cs: <strong>CHYBA</strong>: Zadali jste své nové heslo pouze jednou. Vraťte se zpět a napište ho dvakrát.

en: You can&#8217;t give users that role.
cs: Nemůžete uživatelům přiřazovat zvolenou úroveň.

en: New WordPress Site
cs: WordPress: Instalace nového webu

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    Log in here: %4$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    https://wordpress.org/
cs: Vítejte!
    
    Nový web ve WordPressu byl právě úspěšně vytvořen a naleznete ho na adrese:
    
    %1$s
    
    Můžete se přihlásit pod administrátorským účtem s pomocí následujících informací:
    
    Uživatelské jméno: %2$s
    Heslo: %3$s
    Přihlašovací adresa: %4$s
    
    Doufáme, že budete s novým webem spokojeni.
    
    Děkujeme!
    
    Vývojáři WordPressu (a překladatelé)
    https://cs.wordpress.org/

note: translators: Default page slug
en: sample-page
cs: zkusebni-stranka

en: Sample Page
cs: Zkušební stránka

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
cs: Právě si prohlížíte ukázkovou stránku, která byla vytvořena automaticky během instalace WordPressu. Stránky se liší od příspěvků zejména tím, že obsahují nějaký statický text a jsou zobrazovány na stále stejném místě webu (u většiny šablon jde o navigační menu). Lidé obvykle nejdříve vytvářejí základní informační stránky, kde se představují návštěvníkům webu a seznamují je se svými záměry. Může to být např. něco v následujícím stylu (osobní web):
    
    <blockquote>Vítejte! Jmenuju se Pavel a bydlím na venkově. Pracuju jako programátor a po nocích překládáme WordPress do češtiny. A tohle je můj web, kde se občas dozvíte nejen něco o programování, ale i o mé rodině a cestování. Rádi totiž jezdíme na výlety, a to bez ohledu na počasí, protože já zpívám v dešti rád...</blockquote>
    
    ... a nebo něco podobného (firemní web):
    
    <blockquote>Firma XYZ byla založena v roce 1991 a již od počátku se zabývá výrobou kvalitního jablečného moštu. Soustředíme se na zpracování ovoce od drobných pěstitelů a naše výrobky neobsahují žádné další chemické přísady. Firma sídlí v Liberci a zaměstnává více než 200 kvalifikovaných lidí.</blockquote>
    
    Pokud s WordPressem právě začínáte, měli byste se nejdříve přihlásit do <a href="%s">administrace</a> a tuto stránku smazat (nebo upravit). A nic už vám také nebrání vytvářet další obsah webu v podobě nových stránek a příspěvků. Doufáme, že budete se správou webu v redakčním systému WordPress spokojeni!

en: Mr WordPress
cs: Instalátor WordPressu

[ctx: Default post slug]
note: translators: Default post slug
en: hello-world
cs: ahoj-vsichni

en: Hello world!
cs: Ahoj všichni!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
cs: Vítejte ve WordPressu. Toto je váš první testovací příspěvek. Můžete ho upravit, nebo smazat a postupně pak začít s tvorbou vlastního webu.

[ctx: Default category slug]
note: translators: Default category slug
en: Uncategorized
cs: Nezařazené

en: The password you chose during the install.
cs: Zadané heslo během instalace.

en: User already exists. Password inherited.
cs: Uživatel již existuje, jeho heslo zůstalo nezměněno.

en: Your chosen password.
cs: Zvolené heslo.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
cs: <strong><em>Určitě si heslo pečlivě poznamenejte!</em></strong> Toto heslo bylo <em>náhodně</em> vygenerováno pouze pro vás a nikde jinde ho už nenajdete.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
cs: Automatická aktualizace WordPressu selhala! Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" class="update-link">update now</a>.
cs: Nová verze %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobrazit podrobnosti o nové verzi %4$s</a> nebo <a href="%5$s" class="update-link">spustit automatickou aktualizaci</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
cs: Automatická aktualizace WordPressu selhala - <a href="%s">zkuste ji prosím spustit ještě jednou</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
cs: Nová verze %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobrazit podrobnosti o nové verzi %4$s</a>. <em>Automatická aktualizace není pro tento plugin dostupná.</em>

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
cs: Používáte WordPress %1$s a šablonu %2$s.

en: Latest
cs: Nejnovější

en: Update to %s
cs: Aktualizovat na verzi %s

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
cs: Nový <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> je dostupný! Upozorněte prosím administrátora webu na potřebu aktualizace.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
cs: Nový <a href="https://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> je dostupný! Doporučujeme <a href="%2$s">provést aktualizaci</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
cs: <a href="%1$s">Stáhnout verzi %2$s</a>

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
cs: Používáte vývojářskou verzi WordPressu (%1$s). Děkujeme! Pravidelně, prosím, aktualizujte na <a href="%2$s">nejnovější verzi</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
cs: Vítejte ve WordPressu %1$s. <a href="%2$s">Podrobnější informace</a>.

en: Upgrading database&#8230;
cs: Aktualizace databáze&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
cs: Kopírování potřebných souborů&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
cs: Příprava k instalaci nejnovější verze&#8230;

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
cs: Automatická aktualizace nemůže být provedena, protože WordPress %1$s vyžaduje alespoň MySQL %2$s a na vašem serveru je používána starší verze MySQL %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
cs: Automatická aktualizace nemůže být provedena, protože WordPress %1$s vyžaduje alespoň PHP %2$s a na vašem serveru je používána starší verze PHP %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
cs: Automatická aktualizace nemůže být provedena, protože WordPress %1$s vyžaduje alespoň PHP %2$s a MySQL %3$s. Na vašem serveru jsou však používány starší verze PHP %4$s a MySQL %5$s.

en: The update could not be unpacked
cs: Aktualizační balíček se nepodařilo rozbalit

en: Verifying the unpacked files&#8230;
cs: Ověřování rozbalených souborů&#8230;

en: Tags:
cs: Vlastnosti:

en: This is a child theme of %s.
cs: Základní šablona: %s.

en: Version: %s
cs: Verze: %s

en: Current Theme
cs: Aktuální šablona

en: Show next theme
cs: Zobrazit další šablonu

en: Show previous theme
cs: Zobrazit předchozí šablonu

en: Seasonal
cs: Pravidelné události

en: Photoblogging
cs: Fotoblog

en: Holiday
cs: Prázdniny

en: Subject
cs: Možnosti použití

en: Translation Ready
cs: Podpora lokalizace

en: Threaded Comments
cs: Vlákna v komentářích

en: Theme Options
cs: Rozšířené možnosti nastavení

en: Sticky Post
cs: Zvýrazněné příspěvky

en: RTL Language Support
cs: Podpora RTL (text psaný zprava doleva)

en: Post Formats
cs: Formáty příspěvků

en: Microformats
cs: Mikroformáty

en: Full Width Template
cs: Šablona pro celou šířku webu

en: Front Page Posting
cs: Publikování příspěvků přímo z webu

en: Flexible Header
cs: Proměnlivá velikost obrázku v záhlaví

en: Featured Images
cs: Náhledové obrázky

en: Featured Image Header
cs: Náhledový obrázek v záhlaví

en: Editor Style
cs: Stylování vizuálního editoru

en: Custom Colors
cs: Uživatelské nastavení barev

en: Accessibility Ready
cs: Dodržování pravidel přístupnosti webu

en: Features
cs: Potřebné funkce

en: Right Sidebar
cs: Postranní panel vpravo

en: Left Sidebar
cs: Postranní panel vlevo

en: Four Columns
cs: 4 sloupce

en: Three Columns
cs: 3 sloupce

en: Two Columns
cs: 2 sloupce

en: One Column
cs: 1 sloupec

en: Responsive Layout
cs: Flexibilní zobrazení

en: Fluid Layout
cs: Proměnlivá šířka

en: Fixed Layout
cs: Přesně definovaná šířka

en: Layout
cs: Grafické rozvržení

en: Light
cs: Světlá

en: Dark
cs: Tmavá

en: Yellow
cs: Žlutá

en: White
cs: Bílá

en: Tan
cs: Žlutohnědá

en: Silver
cs: Stříbrná

en: Red
cs: Červená

en: Purple
cs: Fialová

en: Pink
cs: Růžová

en: Orange
cs: Oranžová

en: Green
cs: Zelená

en: Gray
cs: Šedivá

en: Brown
cs: Hnědá

en: Blue
cs: Modrá

en: Black
cs: Černá

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
cs: Nová verze %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobrazit podrobnosti o nové verzi %4$s</a> nebo <a href="%5$s">spustit automatickou aktualizaci</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
cs: Nová verze %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobrazit podrobnosti o nové verzi %4$s</a>. <em>Automatická aktualizace není pro tuto šablonu dostupná.</em>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
cs: Nová verze %1$s je dostupná. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Zobrazit podrobnosti o nové verzi %4$s</a>.

en: Could not fully remove the theme %s.
cs: Nepodařilo se zcela smazat šablonu %s.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
cs: Nepodařilo se najít adresář se šablonami pro WordPress.

en: Theme Install
cs: Instalace šablon

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
cs: Pokud máte šablonu v podobě .zip souboru, můžete ji rovnou nahrát a nainstalovat.

en: Find Themes
cs: Hledat šablony

en: Find a theme based on specific features.
cs: Vyhledávání šablon podle specifických požadavků.

en: Feature Filter
cs: Požadované vlastnosti

en: Search by tag
cs: Vyhledávání podle vlastnosti

en: Search by author
cs: Vyhledávání podle autora

en: Search by keyword
cs: Vyhledávání podle klíčového slova

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
cs: Vlastnost

en: Type of search
cs: Možnosti vyhledávání

en: Search for themes by keyword.
cs: Vyhledávání šablon podle klíčového slova.

note: translators: 1: The rating
en: %s rating
cs: Průměrné hodnocení: %s

note: translators: 1: The rating, 2: The number of ratings
en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
cs[0]: Průměrné hodnocení: %1$s (hodnotil %2$s uživatel)
cs[1]: Průměrné hodnocení: %1$s (hodnotili %2$s uživatelé)
cs[2]: Průměrné hodnocení: %1$s (hodnotilo %2$s uživatelů)

en: Post restored successfully.
cs: Příspěvek byl úspěšně obnoven.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
cs: Funkce add_meta_box() byla pravděpodobně použita v kombinaci s přímým načtením souboru wp-admin/includes/template.php, což je bohužel nesprávný způsob. Zprovozněte funkci add_meta_box() raději pomocí nějaké dostupné akce v administraci, např. add_meta_boxes.

en: Enable distraction-free writing mode, and everything surrounding the editor will fade away when you start typing. Move your mouse out of the editor to reveal everything again.
cs: Automatický režim nevyrušovaného psaní můžete snadno aktivovat pomocí příslušného tlačítka. Když potom začnete něco psát, tak okolní nepotřebné informace nenápadně zmizí. Posunutím kurzoru myši mimo oblast vizuálního editoru zase okamžitě zobrazíte celou administrační stránku.

en: Distraction-Free Writing
cs: Režim nevyrušovaného psaní

en: Preview your changes in real-time and only save them when you&#8217;re ready.
cs: Prováděné změny se budou zobrazovat v podobě aktuálního náhledu, takže si nejdříve všechno dokonale připravíte a pak už stačí jen uložit a publikovat.

en: New Feature: Live Widget Previews
cs: Novinka: Aktuální náhled widgetů

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Posts Page
cs: Stránka s příspěvky

en: Front Page
cs: Úvodní stránka

[ctx: post state]
note: translators: post state
en: Pending
cs: Čekající na schválení

en: Find Posts or Pages
cs: Nalézt požadovaný obsah webu

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
cs: Stránka pro Ostatní nastavení byla odstraněna, použijte prosím nějakou jinou nabídku z levého menu.

en: Click to toggle
cs: Kliknutím rozbalit/sbalit

en: Upload file and import
cs: Nahrát soubor a importovat

en: Maximum size: %s
cs: Maximální velikost: %s

en: Choose a file from your computer:
cs: Vyberte soubor na svém počítači:

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
cs: Před nahráním importního souboru budete muset ještě vyřešit následující chybu:

en: Minute
cs: Minuty

en: Hour
cs: Hodiny

en: Day
cs: Den

note: translators: 1: month number (01, 02, etc.), 2: month abbreviation
en: %1$s-%2$s
cs: %1$s - %2$s

en: Month
cs: Měsíc

en: Add Custom Field
cs: Přidat uživatelské pole

en: Enter new
cs: Vytvořit nové uživatelské pole

en: Add New Custom Field:
cs: Přidat nové uživatelské pole:

en: Key
cs: Identifikátor

en: Value
cs: Hodnota

[ctx: meta name]
en: Name
cs: Název

en: Comment by %s marked as spam.
cs: Komentář byl označen jako spam (autorem komentáře byl %s).

en: Comment by %s moved to the trash.
cs: Komentář byl přesunut do koše (autorem komentáře byl %s).

en: Submit Reply
cs: Odeslat odpověď

en: Update Comment
cs: Aktualizovat komentář

en: Add Comment
cs: Odeslat komentář

en: Add new Comment
cs: Napsat nový komentář

en: Reply to Comment
cs: Odpovědět na komentář

en: Number of items per page:
cs: Počet položek na stránce:

en: You did not enter a category name.
cs: Nezadali jste název rubriky.

en: Number of Columns:
cs: Počet sloupců:

en: Screen Layout
cs: Rozmístění na stránce

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
cs: Základní informace

en: Show on screen
cs: Zobrazené informace

en: Screen Options Tab
cs: Záložka pro nastavení zobrazených informací

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
cs: Automaticky roztahovat vizuální editor a umožnit aktivaci režimu nevyrušovaného psaní.

en: Disable accessibility mode
cs: Vypnout Režim pro správu widgetů se zachováním pravidel přístupnosti webu

en: Enable accessibility mode
cs: Zapnout Režim pro správu widgetů se zachováním pravidel přístupnosti webu

en: Screen Options
cs: Nastavení zobrazených informací

en: Contextual Help Tab
cs: Záložka pro zobrazení související nápovědy

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
cs: Stále můžete bez problémů používat váš hlavní web, ale žádná vytvořená subdoména s novým webem patrně nebude dostupná. Pokud jste si ale jisti, že máte DNS záznamy nastavené správně, můžete toto upozornění ignorovat.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
cs: Pokud chcete využívat pro jednotlivé weby subdomény, musíte mít na DNS serveru nejdříve definovaný příslušný zástupný znak (wildcard). Obvykle to znamená vytvoření nového DNS záznamu pro další server v podobě symbolu <code>*</code>, který bude automaticky směrovat všechny subdomény na váš webový server.

en: This resulted in an error message: %s
cs: Objevila se však následující chyba: %s

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
cs: Během instalace došlo k pokusu o připojení k náhodnému hostname (<code>%1$s</code>) vaší domény.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
cs: Varování! Zástupný znak (wildcard) na DNS serveru patrně není správně nastaven!

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
cs: Vítejte na webu <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Toto je váš první testovací příspěvek. Můžete ho upravit nebo smazat a postupně pak začít s tvorbou vlastního webu.

en: You must provide a valid e-mail address.
cs: Musíte zadat platnou emailovou adresu.

en: The network already exists.
cs: Síť webů již existuje.

en: You must provide a name for your network of sites.
cs: Musíte zadat pro vytvářenou síť webů nějaký název.

en: You must provide a domain name.
cs: Musíte zadat název domény.

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Subscriber
cs: Návštěvník

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Contributor
cs: Spolupracovník

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Author
cs: Redaktor

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Editor
cs: Šéfredaktor

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Administrator
cs: Administrátor

note: translators: blog tagline
en: Just another %s site
cs: Další nový web v rámci sítě %s

note: translators: blog tagline
en: Just another WordPress site
cs: Další web používající WordPress

en: My Site
cs: Můj nový web

[ctx: default GMT offset or timezone string]
note: translators: default GMT offset or timezone string. Must be either a valid offset (-12 to 14) 	   or a valid timezone string (America/New_York). See http:us3.php.net/manual/en/timezones.php 	   for all timezone strings supported by PHP.
en: 0
cs: 1

en: Restore This Revision
cs: Obnovit zvolenou verzi

en: Restore This Autosave
cs: Obnovit automaticky uloženou verzi

en: Revision by %s
cs: Starší verze (%s)

en: Current Revision by %s
cs: Aktuální verze (%s)

en: Autosave by %s
cs: Automaticky uložená verze (%s)

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
cs: Do:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
cs: Od:

en: Compare any two revisions
cs: Porovnat dvě libovolné starší verze

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
cs: Novější verze

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
cs: Starší verze

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
cs: j.n.Y @ G:i

en: Take over
cs: Převzít

en: Remove featured image
cs: Odebrat náhledový obrázek

en: Change Permalinks
cs: Změnit trvalé odkazy

en: Permalink:
cs: Trvalý odkaz:

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
cs: Tento trvalý odkaz je pouze dočasný. Kliknutím můžete tuto část změnit.

en: Click to edit this part of the permalink
cs: Po kliknutí na tuto část trvalého odkazu ji můžete změnit.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro vytváření nových příspěvků či konceptů na tomto webu.

en: You are not allowed to create pages on this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro vytváření nových stránek na tomto webu.

en: Auto Draft
cs: Automaticky vytvořený koncept

en: You are not allowed to edit posts.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy příspěvků.

en: You are not allowed to edit pages.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy stránek.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy příspěvků, jejichž autorem je tento uživatel.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy stránek, jejichž autorem je tento uživatel.

en: The plugin does not have a valid header.
cs: Plugin patrně nemá platnou hlavičku se základními informacemi.

en: Plugin file does not exist.
cs: Plugin neexistuje.

en: Invalid plugin path.
cs: Neplatná cesta k pluginu.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
cs: Nepodařilo se zcela smazat plugin(y) %s.

en: One of the plugins is invalid.
cs: Jeden z pluginů je špatný.

en: The plugin generated unexpected output.
cs: Plugin vygeneroval neočekávaný výstup.

en: Custom site suspended message.
cs: Vlastní zpráva o pozastaveném síťovém webu.

en: Custom site inactive message.
cs: Vlastní zpráva o neaktivním síťovém webu.

en: Custom site deleted message.
cs: Vlastní zpráva o smazaném síťovém webu.

en: Executed before Multisite is loaded.
cs: Skript provedený před načtením sítě webů.

en: External object cache.
cs: Externí objektová cache.

en: Custom maintenance message.
cs: Vlastní zpráva o probíhající údržbě webu.

en: Custom install script.
cs: Vlastní instalační skript.

en: Custom database error message.
cs: Vlastní zpráva o databázové chybě.

en: Custom database class.
cs: Vlastní databázová třída.

en: Advanced caching plugin.
cs: Plugin pro pokročilé cachování.

en: By %s.
cs: Autor: %s.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
cs: Hlavička pluginu <code>%1$s</code> už není nadále podporována. Použijte raději <code>%2$s</code>.

en: Latest Version Installed
cs: Nejnovější verze pluginu byla nainstalována

en: Newer Version (%s) Installed
cs: Novější verze pluginu (%s) byla nainstalována

en: Install Update Now
cs: Instalovat aktuální verzi

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
cs: <strong>Upozornění:</strong> Plugin pravděpodobně není <strong>kompatibilní</strong> s aktuálně používanou verzí WordPressu.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
cs: <strong>Upozornění:</strong> Plugin zatím <strong>nebyl testován</strong> na aktuálně používané verzi WordPressu.

en: Contributors
cs: Spolupracovníci

en: %d star | %d stars
cs[0]: %d hvězdička
cs[1]: %d hvězdičky
cs[2]: %d hvězdiček

en: Click to see reviews that provided a rating of %d star | Click to see reviews that provided a rating of %d stars
cs[0]: Kliknutím zobrazíte recenze uživatelů, kteří plugin hodnotili pomocí %d hvězdičky
cs[1]: Kliknutím zobrazíte recenze uživatelů, kteří plugin hodnotili pomocí %d hvězdiček
cs[2]: Kliknutím zobrazíte recenze uživatelů, kteří plugin hodnotili pomocí %d hvězdiček

en: Average Rating
cs: Průměrné hodnocení

en: Donate to this plugin &#187;
cs: Podpořit autory pluginu &#187;

en: Plugin Homepage &#187;
cs: Oficiální stránka pluginu &#187;

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
cs: Oficiální stránka pluginu v adresáři WordPressu &#187;

en: Active Installs:
cs: Aktivní instalace:

en: Compatible up to:
cs: Kompatibilní až do verze:

en: %s or higher
cs: %s a novější

en: Requires WordPress Version:
cs: Nejnižší požadovaná verze WordPressu:

en: Author:
cs: Autor:

en: Plugin Install
cs: Instalace pluginů

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
cs: Poznámky

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
cs: Recenze

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
cs: Historie

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
cs: Obrázky

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
cs: Časté dotazy

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
cs: Instalace

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
cs: Popis

en: Get Favorites
cs: Zobrazit oblíbené pluginy

en: Your WordPress.org username:
cs: Uživatelské jméno (používané na WordPress.org):

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
cs: Pokud jste v oficiálním adresáři WordPressu označili některé pluginy jako oblíbené, tak je zde můžete prohlížet a instalovat.

en: Plugin zip file
cs: .zip soubor pluginu

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
cs: Pokud máte nějaký plugin v podobě instalačního balíčku, můžete ho zde nahrát do WordPressu, čímž bude automaticky nainstalován.

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
cs: Štítek

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Search Plugins
cs: Hledat pluginy

en: %s plugins
cs: %s pluginů

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
cs: Můžete si také vybrat plugin podle nejoblíbenějších štítků v oficiálním adresáři pluginů pro WordPress:

en: Popular tags
cs: Nejoblíbenější štítky

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
cs: Pluginy mohou neomezeně rozšiřovat existující možnosti WordPressu a doplňovat nové funkce. Automaticky můžete instalovat pluginy přímo z <a href="%1$s">oficiálního adresáře WordPressu</a> nebo stačí snadno <a href="%2$s">nahrát</a> získaný instalační balíček (v podobě .zip souboru).

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
cs: Menu <strong>%1$s</strong> bylo úspěšně aktualizováno.

en: CSS Classes
cs: CSS třídy

en: Link Target
cs: Zobrazení odkazu

en: Show advanced menu properties
cs: Zobrazit pokročilé vlastnosti jednotlivých položek menu

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
cs: Některé položky tohoto menu již nejsou nadále platné. Poznáte je podle červeného podbarvení a můžete je během kontroly zrovna postupně odstraňovat.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
cs: Kliknutím na tlačítko Aktualizovat menu budou všechny provedené úpravy menu okamžitě zveřejněny.

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
cs: PHP třída Walker s názvem <strong>%s</strong> neexistuje.

en: Add menu items from the column on the left.
cs: Zvolené položky z levého sloupce můžete do menu snadno přidávat.

en: View All
cs: Zobrazit vše

en: Most Recent
cs: Nejnovější

en: No items.
cs: Žádné položky.

en: Add to Menu
cs: Přidat do menu

en: Menu Item
cs: Položka menu

en: Custom Links
cs: Uživatelské odkazy

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
cs: Úvodní stránka: %s

[ctx: nav menu home label]
en: Home
cs: Úvodní stránka

en: Original: %s
cs: Původní odkaz: %s

en: To the top
cs: Na začátek

en: Down one
cs: Dolů

en: Up one
cs: Nahoru

en: Move
cs: Posunout

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
cs: Popis bude zobrazen na webu jako součást menu pouze v případě, že to aktuálně používaná šablona podporuje.

en: CSS Classes (optional)
cs: CSS třídy (volitelné)

en: Title Attribute
cs: Atribut title

en: Navigation Label
cs: Text odkazu

en: Edit Menu Item
cs: Upravit položku menu

en: sub item
cs: podřazená položka

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
cs: %s (Nepublikováno)

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
cs: %s (Neplatné)

en: British English
cs: Britská angličtina

en: American English
cs: Americká angličtina

en: View Site
cs: Zobrazit web

en: Used: %1$s%% of %2$s
cs: Obsazené místo: %1$s %% z celkem %2$s

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
cs: Dostupný prostor pro nahrávání souborů už byl bohužel vyčerpán. Smažte prosím nějaké nepotřebné soubory, abyste mohli pokračovat v nahrávání nových souborů.

en: [%s] New Email Address
cs: [%s] Nová emailová adresa

note: translators: %s: date and time
en: Draft saved at %s.
cs: Koncept byl uložen (%s).

note: translators: draft saved date format, see http:php.net/date
en: g:i:s a
cs: G:i

en: Error while saving.
cs: Během ukládání změn se objevila nečekaná chyba.

en: %s has taken over and is currently editing.
cs: Uživatel %s převzal správu obsahu a právě provádí úpravy.

en: Admin Color Scheme
cs: Barevné schéma administrace

en: (Leave at 0 for no rating.)
cs: (Pokud nechcete hodnotit, tak ponechte 0.)

en: Notes
cs: Poznámky

en: RSS Address
cs: Adresa RSS

en: Image Address
cs: URL adresa obrázku

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
cs: Pokud odkazujete na nějakou osobu, můžete také specifikovat váš vztah k ní. Pro více informací o této možnosti navštivte web <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: sweetheart
cs: miláček

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: date
cs: partner(ka)

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: crush
cs: zamilovaný(á)

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: muse
cs: múza

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: romantic
cs: romantický

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: spouse
cs: manžel(ka)

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: sibling
cs: sourozenec

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: parent
cs: rodič

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: kin
cs: příbuzný

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: child
cs: dítě

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: family
cs: rodina

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: neighbor
cs: soused

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: co-resident
cs: spolubydlící

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: geographical
cs: geografický

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: colleague
cs: kolega

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: co-worker
cs: spolupracovník

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: professional
cs: pracovní

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: met
cs: setkání

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: physical
cs: osobní

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: none
cs: žádný

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: friend
cs: přítel

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: acquaintance
cs: známost

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: contact
cs: kontakt

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: friendship
cs: přátelství

en: another web address of mine
cs: moje další webová adresa

note: translators: xfn: http:gmpg.org/xfn/
en: identity
cs: identita

en: Choose the target frame for your link.
cs: Vyberte si cílové zobrazení (atribut target) svého odkazu.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
cs: <code>_none</code> &mdash; Otevřít odkaz v aktuálním okně nebo záložce prohlížeče.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
cs: <code>_top</code> - Otevřít odkaz v aktuálním okně nebo záložce prohlížeče, a to v celém rozsahu i při použití rámů na webu.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
cs: <code>_blank</code> &mdash; Otevřít odkaz v novém okně nebo záložce prohlížeče.

en: New category name
cs: Název nové rubriky

en: + Add New Category
cs: + vytvořit novou rubriku

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
cs: Chystáte se smazat následující odkaz: '%s'
      Akci můžete zastavit kliknutím na 'Storno', nebo potvrdit pomocí 'OK'.

en: Keep this link private
cs: Soukromý odkaz

en: Visit Link
cs: Navštívit odkaz

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
cs: Potřebujete pomoc? Pokud si nevíte s něčím rady, použijte záložku Nápověda, kterou naleznete v pravém horním rohu.

en: (no parent)
cs: (nemá nadřazenou stránku)

en: Show comments
cs: Zobrazit komentáře

en: Add comment
cs: Napsat komentář

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
cs: Povolit <a href="%s" target="_blank">trackbacky a pingbacky</a>.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
cs: Uživatelská pole mohou být použita k přidávání dodatečných informací, které pak můžete <a href="https://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">použít v šabloně</a>.

en: Allow comments.
cs: Povolit komentáře.

en: Separate multiple URLs with spaces
cs: Více URL oddělte mezerami

en: Send trackbacks to:
cs: Zaslat trackbacky na:

en: Already pinged:
cs: Už odkázáno (pingem):

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
cs: Stručné výpisy jsou volitelné, ručně psané souhrny obsahu příspěvku, které můžete použít v šabloně. <a href="https://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Podrobnosti o stručných výpisech naleznete v dokumentaci.</a>

en: Most Used
cs: Nejpoužívanější

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
cs: Nahráno: <b>%1$s</b>

en: Edit date and time
cs: Upravit datum a čas

en: Browse revisions
cs: Porovnat starší verze

[ctx: revisions]
en: Browse
cs: Porovnat

en: Revisions: %s
cs: Starší verze: %s

en: Publish on: <b>%1$s</b>
cs: Publikovat: <b>%1$s</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
cs: Naplánovat na: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
cs: Publikovat <b>okamžitě</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
cs: Publikováno: <b>%1$s</b>

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
cs: Naplánováno na: <b>%1$s</b>

en: Stick this post to the front page
cs: Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce

en: Edit visibility
cs: Upravit viditelnost

en: Password protected
cs: Chráněno heslem

en: Visibility:
cs: Viditelnost:

en: Edit status
cs: Upravit stav

en: Preview Changes
cs: Zobrazit náhled

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro přístup na tuto stránku.

en: Audio Codec:
cs: Audio kodek:

en: Audio Format:
cs: Audio formát:

en: File URL:
cs: URL souboru:

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag, %3$d is width, %4$d is height
en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
cs: Automaticky upravit velikost nahrávaných obrázků tak, aby dosahovaly maximálně rozměrů zadaných pro velký obrázek v nabídce %1$sNastavení &#8211; Média%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
cs: Aktuálně používáte jednoduché nahrávání pomocí prohlížeče. WordPress ale obsahuje pokročilý nástroj pro současné nahrávání několika souborů najednou a s možností přetahování souborů přímo z počítače. Můžete ho alespoň bez obav <a href="#">vyzkoušet</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
cs: Aktuálně používáte pokročilý nástroj pro současné nahrávání několika souborů najednou. Objevil se nějaký problém? Použijte prosím raději <a href="%1$s" target="%2$s">jednoduché nahrávání pomocí prohlížeče</a>.

en: Link to image
cs: Odkaz na obrázek

en: Link Image To:
cs: Obrázek bude odkazovat na:

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
cs: Text odkazu, např. &#8222;Aktuální ceníky (PDF)&#8220;

en: Audio, Video, or Other File
cs: Audio, video nebo jiný formát souboru

en: Image Caption
cs: Titulek obrázku

en: Filter &#187;
cs: Zobrazit výběr &#187;

en: All Types
cs: Všechny typy souborů

en: Update gallery settings
cs: Aktualizovat nastavení galerie

en: Gallery columns:
cs: Počet sloupců galerie:

en: Order:
cs: Seřadit:

en: Random
cs: Náhodný

en: Date/Time
cs: Datum/Čas

en: Menu order
cs: Aktuální pořadí

en: Order images by:
cs: Seřadit obrázky podle:

en: Image File
cs: Soubor s obrázkem

en: Link thumbnails to:
cs: Náhled bude odkazovat na:

en: Media
cs: Média

[ctx: verb]
en: Clear
cs: Vymazat pořadí

en: Descending
cs: Sestupně

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Sort Order:
cs: Nastavit pořadí:

en: All Tabs:
cs: Podrobné informace:

en: Insert media from another website
cs: Vložit mediální soubor z jiného webu

en: Save all changes
cs: Uložit všechny změny

en: Add media files from your computer
cs: Nahrát mediální soubor z počítače

en: Drop files here
cs: Přetáhnout soubory z&nbsp;počítače

en: Continue
cs: Pokračovat

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
cs: Chystáte se smazat <strong>%s</strong>.

en: Insert into Post
cs: Vložit do příspěvku

en: Upload date:
cs: Datum nahrání souboru:

en: Hide
cs: Skrýt

en: Show
cs: Zobrazit

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
cs: Alternativní text obrázku, např. &#8222;Moje babička v kuchyni&#8220;

en: Location of the uploaded file.
cs: Umístění nahraného souboru.

en: Enter a link URL or click above for presets.
cs: Zadejte URL odkazu nebo použijte výše nabízené možnosti.

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: Empty Title filled from filename.
cs: Nevyplněný název bude automaticky doplněn podle příslušného názvu souboru.

en: Attachment Post URL
cs: URL příspěvku se zobrazeným souborem

en: File URL
cs: URL souboru

en: Uploads
cs: Nahrané soubory

en: Genre: %s.
cs: Žánr: %s.

en: Track %1$s.
cs: Pořadí: %1$s. skladba.

en: Track %1$s of %2$s.
cs: Pořadí: %1$s. skladba (z celkem %2$s).

en: Released: %d.
cs: Vydáno: %d.

note: translators: 1: audio album title, 2: artist name
en: %1$s by %2$s.
cs: %1$s (autor: %2$s).

en: "%s".
cs: Skladba "%s".

note: translators: 1: audio track title, 2: artist name
en: "%1$s" by %2$s.
cs: Skladba "%1$s" (autor: %2$s).

note: translators: 1: audio track title, 2: album title
en: "%1$s" from %2$s.
cs: Skladba "%1$s" z alba %2$s.

note: translators: 1: audio track title, 2: album title, 3: artist name
en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
cs: Skladba "%1$s" z alba %2$s (autor: %3$s).

en: Gallery (%s)
cs: Galerie (%s)

en: Gallery
cs: Galerie

en: From URL
cs: Přidat z URL adresy

en: From Computer
cs: Nahrát z počítače

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
cs: Instalovat importovací nástroj pro příspěvky, stránky, komentáře, uživatelská pole, rubriky a štítky obsažené v exportním souboru WordPressu.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
cs: Instalovat importovací nástroj pro Tumblr, s jehož pomocí můžete využít API Tumblru a importovat tak všechny příspěvky &amp; mediální soubory do WordPressu.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
cs: Instalovat importovací nástroj pro obsah libovolného RSS zdroje.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
cs: Instalovat importovací nástroj pro odkazy v podobě OPML souboru.

en: Blogroll
cs: Odkazy

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
cs: Instalovat importovací nástroj pro Movable Type, který vám umožní importovat příspěvky a komentáře z vašeho účtu u TypePadu či vlastní instalace Movable Type.

en: Movable Type and TypePad
cs: Movable Type a TypePad

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
cs: Instalovat importovací nástroj pro LiveJournal, s jehož pomocí můžete využít API LiveJournalu a importovat tak všechny příspěvky do WordPressu.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
cs: Instalovat nástroj pro snadný převod zvolených rubrik na štítky (a naopak).

en: Categories and Tags Converter
cs: Převodník rubrik a štítků

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
cs: Instalovat importovací nástroj pro Blogger, který vám umožní převést všechny příspěvky, komentáře a uživatele z vašeho účtu u Bloggeru do WordPressu.

en: Image saved
cs: Obrázek byl uložen.

en: Unable to save the image.
cs: Obrázek se nepodařilo uložit.

en: Nothing to save, the image has not changed.
cs: Není třeba nic ukládat, obrázek se vůbec nezměnil.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
cs: Během ukládání upraveného obrázku se objevila neznámá chyba. Obnovte prosím stránku a zkuste to znovu.

en: Unable to create new image.
cs: Nepodařilo se vytvořit nový obrázek.

en: Image restored successfully.
cs: Původní obrázek byl úspěšně obnoven.

en: Image metadata is inconsistent.
cs: Obrázková metadata jsou nekonzistentní.

en: Cannot save image metadata.
cs: Nepodařilo se uložit obrázková metadata.

en: Cannot load image metadata.
cs: Nepodařilo se načíst obrázková metadata.

en: Use WP_Image_Editor::flip
cs: Použijte prosím raději WP_Image_Editor::flip

en: Use WP_Image_Editor::rotate
cs: Použijte prosím raději WP_Image_Editor::rotate

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
cs: Proměnná $image musí být objektem třídy WP_Image_Editor

en: Flip horizontally
cs: Překlopit vodorovně

en: Flip vertically
cs: Překlopit svisle

en: Rotate clockwise
cs: Otočit doprava

en: Rotate counter-clockwise
cs: Otočit doleva

en: Crop
cs: Oříznout

en: All sizes except thumbnail
cs: Všechny velikosti obrázku kromě náhledu

en: All image sizes
cs: Všechny velikosti obrázku

en: Apply changes to:
cs: Použít provedené úpravy na:

en: Current thumbnail
cs: Aktuální náhled

en: Thumbnail Settings
cs: Náhled a jeho přizpůsobení

en: Selection:
cs: Rozměry vybrané oblasti:

en: Aspect ratio:
cs: Poměr stran:

en: Crop Selection
cs: Oříznutí podle zadaných rozměrů vybrané oblasti

en: Crop Aspect Ratio
cs: Oříznutí se zachováním zvoleného poměru stran

en: Image Crop
cs: Oříznout obrázek

en: Restore image
cs: Obnovit obrázek

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
cs: Dříve upravované verze tohoto obrázku nebudou smazány.

en: Discard any changes and restore the original image.
cs: Zrušíte všechny dosavadní úpravy a obnovíte původní obrázek.

en: Scale
cs: Změnit velikost

en: Original dimensions %s
cs: Aktuální rozměry: %s

en: Scale Image
cs: Změnit velikost obrázku

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
cs: Příslušná obrázková data bohužel neexistují. Zkuste prosím nahrát obrázek znovu.

en: Proceed
cs: Spustit

en: Connection Type
cs: Způsob připojení

en: Private Key:
cs: Soukromý klíč:

en: Public Key:
cs: Veřejný klíč:

en: Authentication Keys
cs: Autentifikační klíče

en: example: www.wordpress.org
cs: např. www.separatista.net

en: This password will not be stored on the server.
cs: Zadané heslo nebude uloženo nikde na serveru.

en: Hostname
cs: Server (hostname)

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
cs: Pokud potřebné informace neznáte, kontaktujte prosím poskytovatele hostingu.

en: FTP Password
cs: Heslo (FTP)

en: FTP Username
cs: Uživatelské jméno (FTP)

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
cs: Zadejte prosím přihlašovací údaje k FTP, aby bylo možné pokračovat.

en: FTP/SSH Password
cs: Heslo (FTP/SSH)

en: FTP/SSH Username
cs: Uživatelské jméno (FTP/SSH)

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
cs: Zadejte prosím přihlašovací údaje k FTP nebo SSH, aby bylo možné pokračovat.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
cs: K provedení požadované akce se WordPress musí připojit k webovému serveru.

en: Connection Information
cs: Informace o připojení

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
cs: <strong>CHYBA:</strong> Během připojování k serveru došlo k nečekané chybě. Ověřte prosím, zda je vše správně nastaveno.

en: Empty archive.
cs: Archiv je prázdný.

en: Could not copy file.
cs: Soubor se nepodařilo zkopírovat.

en: Could not extract file from archive.
cs: Nepodařilo se rozbalit archiv.

en: Could not retrieve file from archive.
cs: Nepodařilo se získat soubor z archivu.

en: Incompatible Archive.
cs: Formát archivu není kompatibilní.

en: Could not create Temporary file.
cs: Nepodařilo se vytvořit dočasný soubor.

en: Invalid URL Provided.
cs: URL adresa nebyla zadána.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
cs: Nahraný soubor nemohl být přesunut do %s.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
cs: Tento formát souboru bohužel není z bezpečnostních důvodů povolen.

en: Specified file failed upload test.
cs: Vybraný soubor neprošel kontrolou během nahrávání.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
cs: Soubor je prázdný (má nulovou velikost). Zkuste prosím nahrát nějaký jiný soubor. Tato chyba může být také způsobena i zákazem nahrávání souborů (file_uploads), nebo nahráváním větších souborů než jaký je povolený limit (post_max_size a upload_max_filesize) v konfiguraci vašeho serveru (php.ini).

en: File is empty. Please upload something more substantial.
cs: Soubor je prázdný. Zkuste prosím příště nahrát něco smysluplnějšího.

en: Invalid form submission.
cs: Odeslání formuláře se nezdařilo.

en: File upload stopped by extension.
cs: Nahrávání souboru bylo přerušeno rozšířením pro PHP.

en: Failed to write file to disk.
cs: Nepodařilo se zapsat soubor na disk.

en: Missing a temporary folder.
cs: Dočasný adresář neexistuje.

en: No file was uploaded.
cs: Žádný soubor nebyl nahrán.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
cs: Soubor byl nahrán pouze částečně.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
cs: Velikost nahrávaného souboru překročila povolenou hodnotu pro MAX_FILE_SIZE, která byla definována v HTML formuláři.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
cs: Velikost nahrávaného souboru překročila povolenou hodnotu pro upload_max_filesize, která je nastavena v souboru php.ini.

en: %s Page Template
cs: %s - šablona stránky

en: Popup Comments Template
cs: Zobrazení komentářů v novém okně

en: Comments Template
cs: Zobrazení komentářů

en: .htaccess (for rewrite rules )
cs: .htaccess (pravidla pro přesměrování pomocí rewrite)

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
cs: my-hacks.php (podpora pro další úpravy)

en: Application Attachment Template
cs: Zobrazení jiného souboru

en: Audio Attachment Template
cs: Zobrazení audia

en: Video Attachment Template
cs: Zobrazení videa

en: Image Attachment Template
cs: Zobrazení obrázku

en: Attachment Template
cs: Zobrazení souboru

en: Theme Functions
cs: Funkce šablony

en: Links Template
cs: Zobrazení odkazů

en: 404 Template
cs: Chybová stránka 404

en: Single Post
cs: Zobrazení příspěvku

en: Search Form
cs: Vyhledávací formulář

en: Page Template
cs: Šablona stránky

en: Category Template
cs: Zobrazení rubriky

en: Tag Template
cs: Zobrazení štítku

en: Author Template
cs: Zobrazení autora

en: Footer
cs: Zápatí

en: Popup Comments
cs: Komentáře v novém okně

en: RTL Stylesheet
cs: CSS s podporou RTL (text psaný zprava doleva)

en: Visual Editor RTL Stylesheet
cs: CSS vizuálního editoru s podporou RTL

en: Visual Editor Stylesheet
cs: CSS vizuálního editoru

en: Main Index Template
cs: Zobrazení úvodní stránky

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
cs: Zobrazení %s. &#8211; %s. z celkem %s

en: Learn more about getting started
cs: Podrobnější informace pro začátečníky

en: Turn comments on or off
cs: Povolit či zakázat komentáře

en: Manage menus
cs: Vytvořit menu

en: Manage widgets
cs: Rozmístit widgety

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
cs: Rozmístit <a href="%1$s">widgety</a> nebo vytvořit <a href="%2$s">menu</a>

en: More Actions
cs: Další možnosti

en: View your site
cs: Zobrazit web

en: Add an About page
cs: Vytvořit novou stránku

en: Write your first blog post
cs: Vytvořit první příspěvek

en: Add a blog post
cs: Vytvořit nový příspěvek

en: Add additional pages
cs: Vytvořit další stránku

en: Edit your front page
cs: Upravit úvodní stránku

en: Next Steps
cs: Obsah webu

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
cs: Můžete také snadno <a href="%s">změnit používanou šablonu</a>

en: Customize Your Site
cs: Přizpůsobit vzhled webu

en: Get Started
cs: Začínáme

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
cs: Pro začátek zde naleznete několik odkazů, které byste mohli potřebovat:

en: Welcome to WordPress!
cs: Vítejte ve WordPressu!

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
cs: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Aktualizovat %2$s</a> nebo vyhledat další možnosti pro <a href="%3$s" class="browse-happy-link">snadné a bezpečné prohlížení internetových stránek</a>

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
cs: Aktuálně používaný prohlížeč <a href='%s'>%s</a> je pravděpodobně zastaralý. Pokud chcete bez problémů využívat všechny funkce a možnosti, které nejnovější WordPress nabízí, aktualizujte prosím svůj prohlížeč.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
cs: Aktuálně používaný prohlížeč <a href='%s'>%s</a> je pravděpodobně nedostatečně chráněný. Dalším používáním jeho zastaralé verze zbytečně vystavujete svůj počítač potenciálním bezpečnostním rizikům. Pokud chcete bez problémů využívat všechny funkce a možnosti, které nejnovější WordPress nabízí, aktualizujte prosím svůj prohlížeč.

note: translators: 1: number of megabytes, 2: percentage
en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
cs: Obsazeno: %1$s MB (%2$s %%)

en: Manage Uploads
cs: Spravovat nahrané mediální soubory

note: translators: number of megabytes
en: %s MB Space Allowed
cs: Limit: %s MB

en: Storage Space
cs: Velikost místa pro web

en: Popular Plugin
cs: Zajímavý plugin

en: Other WordPress News
cs: Další užitečné novinky a informace o WordPressu

en: WordPress Blog
cs: Web vývojářů WordPressu

en: This widget requires JavaScript.
cs: Tento widget vyžaduje JavaScript.

en: Loading&#8230;
cs: Načítání&#8230;

note: translators: 1: relative date, 2: time, 3: post edit link or permalink, 4: post title
en: <span>%1$s, %2$s</span> <a href="%3$s">%4$s</a>
cs: <span>%1$s (%2$s)</span> <a href="%3$s">%4$s</a>

note: translators: date and time format for recent posts on the dashboard, see http:php.net/date
en: M jS
cs: j.n.Y

en: Tomorrow
cs: Zítra

en: Today
cs: Dnes

en: No activity yet!
cs: Zatím neproběhla žádná aktivita!

en: Recently Published
cs: Publikované příspěvky

en: Publishing Soon
cs: Plánované příspěvky

[ctx: dashboard]
note: translators: %1$s is type of comment, %2$s is link to the post
en: %1$s on %2$s
cs: %1$s: %2$s

en: [Pending]
cs: [Čekající na schválení]

note: translators: 1: comment author, 2: post link, 3: notification if the comment is pending
en: From %1$s on %2$s%3$s
cs: %1$s: %2$s%3$s

[ctx: drafts]
en: View all
cs: Zobrazit všechny

en: What&#8217;s on your mind?
cs: Náhodnou myšlenku můžete okamžitě zaznamenat v podobě příspěvku.

en: Search Sites
cs: Hledat weby

en: Search Users
cs: Hledat uživatele

en: You have %1$s and %2$s.
cs: Síť webů aktuálně zahrnuje %1$s a %2$s.

en: %s site | %s sites
cs[0]: %s web
cs[1]: %s weby
cs[2]: %s webů

en: %s user | %s users
cs[0]: %s uživatele
cs[1]: %s uživatele
cs[2]: %s uživatelů

en: Create a New User
cs: Vytvořit nového uživatele

en: Create a New Site
cs: Vytvořit nový web

en: Search Engines Discouraged
cs: Přístup pro vyhledávače zakázán

en: Your site is asking search engines not to index its content
cs: Vyhledávače mají zakázáno prohledávat a indexovat obsah webu

[ctx: comments]
note: translators: Number of comments in moderation
en: %s in moderation | %s in moderation
cs[0]: %s čekající na schválení
cs[1]: %s čekající na schválení
cs[2]: %s čekajících na schválení

en: %s Comment | %s Comments
cs[0]: %s komentář
cs[1]: %s komentáře
cs[2]: %s komentářů

en: %s Page | %s Pages
cs[0]: %s stránka
cs[1]: %s stránky
cs[2]: %s stránek

en: %s Post | %s Posts
cs[0]: %s příspěvek
cs[1]: %s příspěvky
cs[2]: %s příspěvků

en: Configure
cs: Nastavení

en: View all
cs: Zobrazit všechny

en: WordPress News
cs: Novinky o WordPressu

en: Drafts
cs: Koncepty

en: Quick Draft
cs: Rychlý příspěvek

en: Activity
cs: Aktivity

en: Right Now
cs: Aktuální přehled

en: At a Glance
cs: Aktuální přehled

en: Your browser is out of date!
cs: Používáte zastaralý prohlížeč!

en: You are using an insecure browser!
cs: Používáte nedostatečně chráněný prohlížeč!

en: View posts by this author
cs: Zobrazit příspěvky tohoto autora

en: Role
cs: Úroveň

en: Change
cs: Změnit

en: Change role to&hellip;
cs: Změnit úroveň uživatelů&hellip;

note: translators: 1: Error code, 2: Error message.
en: Error: [%1$s] %2$s
cs: Chyba: [%1$s] %2$s

en: [%s] Background updates have finished
cs: [%s] Automaticky spouštěná aktualizace byla úspěšně dokončena

en: [%s] There were failures during background updates
cs: [%s] Během automaticky spouštěné aktualizace došlo k chybě

en: FAILED: %s
cs: CHYBA: %s

en: The following translations failed to update:
cs: Následující české verze se nepodařilo aktualizovat:

en: The following themes failed to update:
cs: Následující šablony se nepodařilo aktualizovat:

en: The following plugins failed to update:
cs: Následující pluginy se nepodařilo aktualizovat:

en: SUCCESS: %s
cs: HOTOVO: %s

en: The following translations were successfully updated:
cs: Následující české verze byly úspěšně aktualizovány:

en: The following themes were successfully updated:
cs: Následující šablony byly úspěšně aktualizovány:

en: The following plugins were successfully updated:
cs: Následující pluginy byly úspěšně aktualizovány:

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
cs: CHYBA: Aktualizace WordPressu na verzi %s se nezdařila

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
cs: HOTOVO: WordPress byl úspěšně aktualizován na verzi %s

en: The WordPress Team
cs: Vývojáři WordPressu (a překladatelé)

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
cs: Pro některé pluginy nebo šablony jsou dostupné nové verze. Můžete je rovnou aktualizovat:

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
cs: Z hlediska bezpečnosti jsou pravidelné aktualizace WordPressu velmi důležité a přispívají alespoň trochu k tomu, aby mohl být internet bezpečnějším místem pro správce webů i čtenáře.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
cs: Pokud došlo k nějakému technickému problému, objevila se nečekaná chyba nebo jen potřebujete s něčím poradit, tak můžete kontaktovat oficiální fórum podpory (česky).

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
cs: Doporučujeme provést aktualizaci webu %1$s na nejnovější WordPress %2$s.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
cs: Aktualizace je velmi jednoduchá a zabere opravdu jen chvilku:

en: WordPress %s is also now available.
cs: V současné době už je dostupný také WordPress %s.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
cs: Podrobnější informace o nové verzi %s naleznete přímo v administraci na stránce O WordPressu:

en: No further action is needed on your part.
cs: Nemusíte nic dalšího zařizovat ani nastavovat.

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
cs: Zdravíme! Web %1$s byl automaticky aktualizován na WordPress %2$s.

note: translators: 1: Site name.
en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
cs: [%1$s] DŮLEŽITÉ: Web může být nefunkční - automatická aktualizace se nezdařila

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
cs: [%1$s] Nový WordPress %2$s je dostupný. Doporučujeme provést aktualizaci!

note: translators: 1: Site name, 2: WordPress version number.
en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
cs: [%1$s] Web byl aktualizován na WordPress %2$s

en: WordPress updated successfully
cs: WordPress byl úspěšně aktualizován

en: Installation Failed
cs: Instalace se nezdařila

en: Translations for %s
cs: Čeština pro %s

en: Updating plugin: %s
cs: Aktualizace pluginu: %s

en: Updating theme: %s
cs: Aktualizace šablony: %s

en: Updating to WordPress %s
cs: Aktualizace na WordPress %s

en: Please select a file
cs: Vyberte prosím soubor

en: Could not copy files.
cs: Nepodařilo se zkopírovat soubory.

en: WordPress is at the latest version.
cs: Používáte nejnovější verzi WordPressu.

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
cs: Instalační jazykový balíček bohužel neobsahuje lokalizační soubor <code>.po</code> nebo <code>.mo</code>.

en: Translation updated successfully.
cs: Čeština byla úspěšně aktualizována.

en: Translation update failed.
cs: Aktualizace češtiny se nezdařila.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
cs: Čeština je stahována z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: The translation is up to date.
cs: Používáte nejnovější dostupnou českou verzi.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
cs: Některé používané české verze jsou zastaralé, takže během několika následujících sekund proběhne automatická aktualizace. Omlouváme se za krátké zdržení, ale nijak prosím nezasahujte.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
cs: Šabloně chybí soubor <code>index.php</code>.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
cs: Soubor <code>style.css</code> s kaskádovými styly neobsahuje platnou hlavičku s informacemi o šabloně.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
cs: Šabloně chybí soubor <code>style.css</code> s kaskádovými styly.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
cs: <strong>Základní šablona nemohla být nalezena.</strong> Abyste mohli používat zvolenou odvozenou šablonu, tak musíte nejdříve instalovat základní šablonu <strong>%s</strong>.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
cs: Základní šablona <strong>%1$s %2$s</strong> byla úspěšně nainstalována.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
cs: Základní šablona <strong>%1$s %2$s</strong> už byla instalována.

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
cs: Příprava k instalaci šablony <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
cs: Šablona je odvozená z příslušné základní šablony, takže proběhne kontrola, zda už byla také instalována&#8230;

note: translators: 1: theme name, 2: version
en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
cs: Šablona <strong>%1$s %2$s</strong> byla úspěšně nainstalována.

en: Theme installed successfully.
cs: Šablona byla úspěšně nainstalována.

en: Theme install failed.
cs: Instalace šablony se nezdařila.

en: The theme contains no files.
cs: Šablona neobsahuje žádné soubory.

en: Installing the theme&#8230;
cs: Instalace šablony&#8230;

en: Theme updated successfully.
cs: Šablona byla úspěšně aktualizována.

en: Theme update failed.
cs: Aktualizace šablony se nezdařila.

en: Could not remove the old theme.
cs: Nepodařilo se odstranit starou verzi šablony.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
cs: Odstraňování staré verze šablony&#8230;

en: The theme is at the latest version.
cs: Používáte nejnovější verzi této šablony.

en: No valid plugins were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné platné pluginy.

en: Plugin installed successfully.
cs: Plugin byl úspěšně nainstalován.

en: Plugin install failed.
cs: Instalace pluginu se nezdařila.

en: The plugin contains no files.
cs: Plugin neobsahuje žádné soubory.

en: Installing the plugin&#8230;
cs: Instalace pluginu&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
cs: Rozbalování instalačního balíčku&#8230;

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
cs: Instalační balíček je stahován z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Install package not available.
cs: Instalační balíček není k dispozici.

en: Plugins updated successfully.
cs: Pluginy byl úspěšně aktualizovány.

en: Plugin updated successfully.
cs: Plugin byl úspěšně aktualizován.

en: Plugin update failed.
cs: Aktualizace pluginu se nezdařila.

en: Could not remove the old plugin.
cs: Nepodařilo se odstranit starou verzi pluginu.

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
cs: Odstraňování staré verze pluginu&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
cs: Rozbalování aktualizačního balíčku&#8230;

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
cs: Aktualizace je stahována z <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Update package not available.
cs: Aktualizační balíček není k dispozici.

en: The plugin is at the latest version.
cs: Používáte nejnovější verzi tohoto pluginu.

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
cs: Režim údržby webu byl vypnut&#8230;

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
cs: Režim údržby webu byl zapnut&#8230;

en: The package could not be installed.
cs: Balíček v podobě .zip souboru nemohl být nainstalován.

en: Could not create directory.
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář.

en: Destination folder already exists.
cs: Cílový adresář již existuje.

en: The package contains no files.
cs: Balíček neobsahuje žádné soubory.

en: Installing the latest version&#8230;
cs: Instalace nejnovější verze&#8230;

en: Download failed.
cs: Stažení se nezdařilo.

note: translators: %s: directory name
en: Unable to locate needed folder (%s).
cs: Nepodařilo se najít potřebný adresář (%s).

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
cs: Nepodařilo se najít adresář se šablonami pro WordPress.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
cs: Nepodařilo se najít adresář s pluginy pro WordPress.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
cs: Nepodařilo se najít adresář WordPressu s uživatelským obsahem (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Root directory.
cs: Nepodařilo se najít hlavní adresář s WordPressem.

en: Filesystem error.
cs: Chyba souborového systému.

en: Could not access filesystem.
cs: Nepodařilo se připojit k souborovému systému.

en: Invalid Data provided.
cs: Poskytnutá data nebyla správná.

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
cs: Aktualizace češtiny pro %1$s (%2$s)&#8230;

en: Update Translations
cs: Aktualizovat české verze

en: Customize &#8220;%s&#8221;
cs: Aktuální možnosti nastavení: &#8222;%s&#8220;

en: Update Theme
cs: Aktualizovat šablonu

en: Themes page
cs: Správa šablon

en: Return to Theme Installer
cs: Zpět na Instalaci šablon

en: Enable this theme for all sites in this network
cs: Povolit tuto šablonu v celé síti webů

en: Return to Plugin Installer
cs: Zpět na Instalaci pluginů

en: Return to Importers
cs: Zpět na Import

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
cs: Aktivovat plugin &amp; spustit importovací nástroj

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
cs: Plugin <strong>%s %s</strong> byl úspěšně nainstalován.

en: Return to Themes page
cs: Zpět na přehled šablon

en: Go to themes page
cs: Zobrazit stránku s přehledem šablon

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
cs: Aktualizace šablony %1$s (%2$d. z celkem %3$d)

en: Return to WordPress Updates
cs: Zpět na přehled aktualizací

en: Go to WordPress Updates page
cs: Zobrazit stránku s přehledem aktualizací WordPressu

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
cs: Aktualizace pluginu %1$s (%2$d. z celkem %3$d)

en: All updates have been completed.
cs: Všechny zvolené aktualizace byly úspěšně dokončeny.

en: Hide Details
cs: Skrýt podrobnější informace

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnější informace

en: %1$s updated successfully.
cs: Aktualizace %1$s byla úspěšně dokončena.

en: The update of %1$s failed.
cs: Aktualizace %1$s se nezdařila.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
cs: Během aktualizace %1$s se objevila následující chyba: <strong>%2$s</strong>

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
cs: Aktualizační proces byl zahájen. U některých hostingů však může aktualizace nějakou chvíli trvat, takže prosíme o trpělivost.

en: Return to Plugins page
cs: Zpět na přehled pluginů

en: Go to plugins page
cs: Zobrazit stránku s přehledem pluginů

en: Activate Plugin
cs: Aktivovat plugin

en: Update Plugin
cs: Aktualizovat plugin

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
cs: Šablona je <a href="%1$s">odvozená</a> ze základní šablony %2$s.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
cs: Chystáte se smazat následující šablonu: '%s'
      Akci můžete zastavit kliknutím na 'Storno', nebo potvrdit pomocí 'OK'.

en: Activate &#8220;%s&#8221;
cs: Aktivovat &#8222;%s&#8220;

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
cs: V současné chvíli je pro vás dostupná pouze aktuální šablona. Pokud chcete používat nějaké další šablony, budete muset kontaktovat administrátora webu %s .

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
cs: Máte nainstalovanou pouze jednu šablonu a ani tak nevíte, o co všechno přicházíte! Můžete si totiž v oficiálním adresáři šablon pro WordPress libovolně vybírat z více než 1 000 šablon zdarma, stačí jen kliknout na horní záložku <a href="%s">Instalace šablon</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
cs: V současné chvíli je pro tento web dostupná pouze jedna šablona. V administraci sítě webů však můžete další šablony jednoduše <a href="%1$s">povolit</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
cs: V současné chvíli je pro tento web dostupná pouze jedna šablona. V administraci sítě webů však můžete další šablony jednoduše <a href="%1$s">povolit</a> nebo přímo <a href="%2$s">nainstalovat</a>.

en: Version:
cs: Verze:

en: Install
cs: Instalovat

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Preview %s
cs: Náhled šablony %s

en: Install %s
cs: Instalovat %s

[ctx: theme]
en: Installed
cs: Nainstalována

en: This theme is already installed and is up to date
cs: Nejnovější verze této šablony už byla nainstalována

en: Update to version %s
cs: Aktualizovat na nejnovější verzi %s

en: No themes match your request.
cs: Nebyla nalezena žádná šablona, která by odpovídala zadaným požadavkům.

[ctx: themes]
en: Recently Updated
cs: Naposledy aktualizované

[ctx: themes]
en: Latest
cs: Nejnovější

[ctx: themes]
en: Featured
cs: Doporučené

[ctx: Number/count of items]
en: Count
cs: Počet

en: Standard Editor
cs: Použít klasický editor

en: Submit for Review
cs: Odeslat ke schválení

en: Post title
cs: Název příspěvku

en: Suggested media
cs: Dostupné mediální soubory

en: Back to post options
cs: Zpět k možnostem nastavení

en: Enter a URL to scan
cs: Zadejte URL adresu pro načtení obsahu

en: Scan
cs: Prohledat

en: You should upgrade <a href="%s" target="_blank">your bookmarklet</a> to the latest version!
cs: Doporučujeme aktualizovat používanou <a href="%s" target="_blank">akční záložku</a> (bookmarklet) na nejnovější verzi!

en: Scan site for content
cs: Prohledání zvolené stránky a získání potřebných informací

en: Show post options
cs: Zobrazit možnosti nastavení

en: Hide post options
cs: Skrýt možnosti nastavení

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
cs: Zdroj:

en: Press This!
cs: Kliknout a publikovat!

en: Search categories by name
cs: Hledat rubriky podle názvu

en: Search categories
cs: Vyhledávání rubrik

en: Add
cs: Přidat

en: Toggle add category
cs: Přepnout možnost vytváření nové rubriky

en: Post formats
cs: Formáty pro příspěvek

en: Could not download the source URL (native error: %s).
cs: Informace z požadované URL adresy se nepodařilo získat (původní chyba: %s).

en: Could not save or locate the temporary download file for the source URL.
cs: Dočasný soubor se získanými informacemi o zadané URL adrese se nepodařilo uložit nebo nalézt.

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Invalid post.
cs: Neplatný příspěvek.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
cs: Požadovaná rubrika nemohla být vytvořena. Zkuste to prosím znovu s jiným názvem.

en: Error while adding the category. Please try again later.
cs: Během přidávání zvolené rubriky se objevila nečekaná chyba. Zkuste to prosím znovu.

en: Missing post ID.
cs: Chybějící ID příspěvku.

en: Make this post sticky
cs: Zvýraznit tento příspěvek

en: Not Sticky
cs: Není zvýrazněný

en: Sticky
cs: Zvýrazněný

en: Allow Pings
cs: Povolit odkazování (pingbacky)

en: Allow Comments
cs: Povolit komentáře

en: Do not allow
cs: Nepovolit

en: Allow
cs: Povolit

en: Default Template
cs: Výchozí šablona

en: Order
cs: Pořadí

en: Main Page (no parent)
cs: Hlavní stránka (nemá žádnou nadřazenou)

en: Parent
cs: Nadřazená stránka

note: translators: Between password field and private checkbox on post quick edit interface
en: &ndash;OR&ndash;
cs: &ndash;NEBO&ndash;

en: &mdash; No Change &mdash;
cs: &mdash; Žádná změna &mdash;

en: Quick Edit
cs: Rychlé úpravy

en: Bulk Edit
cs: Hromadné úpravy

en: Last Modified
cs: Naposledy změněno

en: Missed schedule
cs: Zmeškaná publikace

en: Preview &#8220;%s&#8221;
cs: Náhled: &#8222;%s&#8220;

en: Delete this item permanently
cs: Smazat tuto položku

en: Move this item to the Trash
cs: Přesunout tuto položku do koše

en: Restore this item from the Trash
cs: Obnovit tuto položku z koše

en: Edit this item
cs: Upravit tuto položku

en: %s is currently editing
cs: %s právě provádí úpravy

[ctx: column name]
note: translators: manage posts column name
en: Title
cs: Název

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Zvýrazněno <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Zvýrazněno <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Zvýrazněno <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Celkem <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Moje <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Moje <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Moje <span class="count">(%s)</span>

en: View details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Visit plugin site
cs: Navštívit web pluginu

en: Open this file in the Plugin Editor
cs: Otevřít soubor pluginu v Editoru

en: Activate this plugin
cs: Aktivovat tento plugin

en: Delete this plugin
cs: Smazat tento plugin

en: Activate this plugin for all sites in this network
cs: Aktivovat tento plugin pro celou síť webů

en: Deactivate this plugin
cs: Deaktivovat tento plugin

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
cs: Do souboru <code>wp-config.php</code> je potřeba nejdříve vložit <code>%s</code>.

en: Inactive:
cs: Neaktivní:

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
cs: Doplňkové soubory jsou speciální pluginy umístěné v adresáři <code>%s</code>, které mohou zcela nahradit některé funkce WordPressu.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
cs: Soubory v adresáři <code>%s</code> jsou spouštěny automaticky.

en: Clear List
cs: Odebrat pluginy z tohoto seznamu

en: Network Deactivate
cs: Deaktivovat v síti webů

en: Network Activate
cs: Aktivovat v síti webů

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Doplňkové soubory <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Doplňkové soubory <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Doplňkové soubory <span class="count">(%s)</span>

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Aktivované automaticky <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Aktivované automaticky <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Aktivované automaticky <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Neaktivní <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Neaktivní <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Neaktivní <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Nedávno aktivované <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Nedávno aktivované <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Nedávno aktivované <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Aktivované <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Aktivované <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Aktivované <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Celkem <span class="count">(%s)</span>

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
cs: V současné chvíli bohužel nemáte k dispozici žádné pluginy.

en: No plugins found.
cs: Nebyly nalezeny žádné pluginy.

en: <strong>Compatible</strong> with your version of WordPress
cs: <strong>Kompatibilní</strong> s aktuálně používanou verzí WordPressu

en: <strong>Incompatible</strong> with your version of WordPress
cs: <strong>Nefunkční</strong> s aktuálně používanou verzí WordPressu

en: %s Active Installs
cs: Aktivní instalace: %s

en: Untested with your version of WordPress
cs: Zatím nezkoušeno s aktuálně používanou verzí WordPressu

[ctx: Active plugin installs]
en: 1+ Million
cs: 1 000 000+

en: Last Updated:
cs: Poslední aktualizace:

en: More Details
cs: Zobrazit podrobnosti

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: More information about %s
cs: Podrobnější informace o pluginu %s

[ctx: plugin]
en: Installed
cs: Nainstalován

en: This plugin is already installed and is up to date
cs: Nejnovější verze tohoto pluginu už byla nainstalována

en: Update Now
cs: Aktualizovat

note: translators: 1: Plugin name and version
en: Update %s now
cs: Aktualizovat %s

en: Install Now
cs: Instalovat

note: translators: 1: Plugin name and version.
en: Install %s now
cs: Instalovat %s

[ctx: Plugin installer group title]
en: Tools
cs: Nástroje

[ctx: Plugin installer group title]
en: Social
cs: Sociální sítě

[ctx: Plugin installer group title]
en: Performance
cs: Optimalizace a výkon

en: No plugins match your request.
cs: Nebyl nalezen žádný plugin, který by odpovídal zadaným požadavkům.

en: Try again
cs: Zkuste to znovu

en: Upload Plugin
cs: Nahrát plugin

[ctx: Plugin Installer]
en: Beta Testing
cs: Chystané novinky

[ctx: Plugin Installer]
en: Recommended
cs: Návrhy uživatelů

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
cs: Oblíbené

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
cs: Nejčastěji používané

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
cs: Doporučené

en: Search Results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Super Admin
cs: Správa webů

[ctx: user]
en: Registered
cs: Registrace

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Administrátoři sítě webů <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Administrátoři sítě webů <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Administrátoři sítě webů <span class="count">(%s)</span>

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Celkem <span class="count">(%s)</span>

en: No users found.
cs: Nebyli nalezeni žádní uživatelé.

[ctx: user]
en: Not Spam
cs: Není spam

[ctx: user]
en: Mark as Spam
cs: Označit jako spam

en: Visit Theme Site
cs: Navštívit web šablony

en: Visit theme homepage
cs: Navštívit web šablony

en: Broken Theme:
cs: Poškozená šablona:

en: Delete this theme
cs: Smazat tuto šablonu

en: Disable this theme
cs: Zakázat tuto šablonu pro celou síť webů

en: Enable this theme
cs: Povolit tuto šablonu pro celou síť webů

en: Network Disable
cs: Zakázat v síti webů

en: Disable
cs: Zakázat

en: Network Enable
cs: Povolit v síti webů

en: Enable
cs: Povolit

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Poškozené <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Poškozené <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Poškozené <span class="count">(%s)</span>

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Dostupné aktualizace <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Dostupné aktualizace <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Dostupné aktualizace <span class="count">(%s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Zakázané <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Zakázané <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Zakázané <span class="count">(%s)</span>

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Povolené <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Povolené <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Povolené <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
cs[0]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[1]: Celkem <span class="count">(%s)</span>
cs[2]: Celkem <span class="count">(%s)</span>

en: Theme
cs: Šablona

en: You do not appear to have any themes available at this time.
cs: V současné chvíli bohužel nemáte k dispozici žádné šablony.

en: No themes found.
cs: Nebyly nalezeny žádné šablony.

en: More
cs: Další

en: Only showing first 5 users.
cs: Zobrazeno pouze prvních 5 uživatelů.

en: Never
cs: Zatím neproběhla

en: Visit
cs: Zobrazit

en: You are about to delete the site %s.
cs: Chystáte se smazat následující web: %s

en: You are about to mark the site %s as spam.
cs: Chystáte se označit následující web jako spam: %s

en: You are about to unspam the site %s.
cs: Chystáte se zrušit označení následujícího webu jako spam: %s

[ctx: verb; site]
en: Archive
cs: Archivovat

en: You are about to archive the site %s.
cs: Chystáte se archivovat následující web: %s

en: Unarchive
cs: Obnovit z archivu

en: You are about to unarchive the site %s.
cs: Chystáte se obnovit z archivu následující web: %s

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: You are about to deactivate the site %s
cs: Chystáte se deaktivovat následující web: %s

en: You are about to activate the site %s
cs: Chystáte se aktivovat následující web: %s

en: Y/m/d g:i:s a
cs: j.n.Y @ G:i:s

en: Mature
cs: Pouze pro dospělé

en: Deleted
cs: Deaktivováno

en: Archived
cs: Archivováno

en: Actions
cs: Akce

[ctx: site]
en: Registered
cs: Registrace

en: Last Updated
cs: Poslední aktualizace

en: Path
cs: Adresa

en: Domain
cs: Doména

[ctx: site]
en: Not Spam
cs: Není spam

[ctx: site]
en: Mark as Spam
cs: Označit jako spam

en: No sites found.
cs: Nebyly nalezeny žádné weby.

en: View
cs: Zobrazit

en: View &#8220;%s&#8221;
cs: Zobrazit &#8222;%s&#8220;

en: Attach
cs: Přiřadit

en: (Unattached)
cs: (Nepřiřazeno)

en: Detach
cs: Zrušit

en: %s ago
cs: před %s

en: %s from now
cs: za %s

en: Unpublished
cs: Nepublikováno

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Date
cs: Datum

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: Uploaded to
cs: Přiřazený obsah

[ctx: column name]
note: translators: column name
en: File
cs: Mediální soubor

en: Attach to a post
cs: Přiřadit

en: Trash
cs: Odstranit

[ctx: uploaded files]
en: Trash (%s) | Trash (%s)
cs[0]: Koš (%s)
cs[1]: Koš (%s)
cs[2]: Koš (%s)

[ctx: detached files]
en: Unattached (%s) | Unattached (%s)
cs[0]: Nepřiřazeno (%s)
cs[1]: Nepřiřazeno (%s)
cs[2]: Nepřiřazeno (%s)

[ctx: uploaded files]
en: All (%s) | All (%s)
cs[0]: Celkem (%s)
cs[1]: Celkem (%s)
cs[2]: Celkem (%s)

en: Select All
cs: Označit vše

en: Go to the last page
cs: Přejít na poslední stránku

en: Go to the next page
cs: Přejít na následující stránku

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
cs: %1$s z celkem %2$s

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Select Page
cs: Zvolit stránku z výpisu položek

en: Go to the previous page
cs: Přejít na předchozí stránku

en: Go to the first page
cs: Přejít na první stránku

en: 1 item | %s items
cs[0]: 1 položka
cs[1]: %s položky
cs[2]: %s položek

en: %s pending
cs: čekající na schválení: %s

en: Select bulk action
cs: Zvolit akci pro hromadné úpravy

en: Excerpt View
cs: Detailní zobrazení

en: Visit %s
cs: Navštívit %s

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
cs: Chystáte se smazat následující odkaz: '%s'
      Akci můžete zastavit kliknutím na 'Storno', nebo potvrdit pomocí 'OK'.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
cs: Upravit &#8222;%s&#8220;

en: Select %s
cs: Zvolit: %s

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Visible
cs: Viditelnost

en: Relationship
cs: Vztah k odkazu

en: Filter by category
cs: Filtrovat podle rubriky

en: All categories
cs: &mdash; Rubriky &mdash;

en: Delete
cs: Smazat

en: No links found.
cs: Nebyly nalezeny žádné odkazy.

en: Unable to perform command: %s
cs: Nebylo možné provést příkaz: %s

en: Public and Private keys incorrect for %s
cs: Veřejné a soukromé klíče pro %s nejsou správné

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
cs: Nepodařilo se připojit k SSH2 serveru %1$s:%2$s

en: SSH2 password is required
cs: Je vyžadováno heslo pro SSH2

en: SSH2 username is required
cs: Je vyžadováno uživatelské jméno pro SSH2

en: SSH2 hostname is required
cs: Je vyžadován název cílového SSH2 serveru

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
cs: Rozšíření ssh2 pro PHP je sice k dispozici, avšak kvůli použití funkce <code>stream_get_contents()</code> je vyžadováno PHP5.

en: The ssh2 PHP extension is not available
cs: Rozšíření ssh2 pro PHP není k dispozici

en: Username/Password incorrect for %s
cs: Uživatelské jméno nebo heslo pro %s není správné

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
cs: Nepodařilo se připojit k FTP serveru %1$s:%2$s

en: FTP password is required
cs: Pro přístup na FTP je vyžadováno heslo.

en: FTP username is required
cs: Pro přístup na FTP je vyžadováno uživatelské jméno.

en: FTP hostname is required
cs: Je vyžadován název cílového FTP serveru.

en: The ftp PHP extension is not available
cs: Rozšíření ftp pro PHP není k dispozici

en: Found %s
cs: Nalezeno: %s

en: Changing to %s
cs: Změna adresáře: %s

en: Looking for %1$s in %2$s
cs: Hledání adresáře %1$s v rámci základní cesty %2$s

en: Y/m/d \a\t g:i a
cs: j.n.Y @ G:i

en: Reply to this comment
cs: Odpovědět na tento komentář

en: Quick&nbsp;Edit
cs: Rychlé&nbsp;úpravy

en: Edit this item inline
cs: Upravit základní informace u této položky

en: Move this comment to the trash
cs: Přesunout tento komentář do koše

en: Mark this comment as spam
cs: Označit tento komentář jako spam

en: Approve this comment
cs: Schválit tento komentář

en: Unapprove this comment
cs: Odmítnout tento komentář

note: translators: 2: comment date, 3: comment time
en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
cs: Odesláno: <a href="%1$s">%2$s @ %3$s</a>

en: Select comment
cs: Zvolit komentář

[ctx: column name]
en: In Response To
cs: Původní text

[ctx: column name]
en: Comment
cs: Komentář

en: Empty Trash
cs: Vysypat koš

en: Empty Spam
cs: Hromadně smazat spam

en: Filter
cs: Filtrovat

en: Pings
cs: Pingbacky

en: All comment types
cs: Zobrazit všechny komentáře

en: Filter by comment type
cs: Filtrovat podle typu komentáře

[ctx: comment]
en: Not Spam
cs: Není spam

en: Restore
cs: Obnovit

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
cs: Označit jako spam

en: Approve
cs: Schválit

en: Unapprove
cs: Odmítnout

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
cs[0]: Koš <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
cs[1]: Koš <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
cs[2]: Koš <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
cs[0]: Schválený
cs[1]: Schválené
cs[2]: Schválených

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
cs[0]: Čekající na schválení <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
cs[1]: Čekající na schválení <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
cs[2]: Čekající na schválení <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

[ctx: comments]
en: All | All
cs[0]: Celkem
cs[1]: Celkem
cs[2]: Celkem

en: No comments found.
cs: Nebyly nalezeny žádné komentáře.

en: No comments awaiting moderation.
cs: Žádné komentáře zatím nečekají na schválení.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy odkazů na tomto webu.

en: Could not insert link into the database
cs: Nepodařilo se uložit odkaz do databáze

en: Could not update link in the database
cs: Nepodařilo se aktualizovat odkaz v databázi

en: You do not have sufficient permissions to update plugins on this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro aktualizaci pluginů na tomto webu.

note: translators: 1: User's display name.
en: %s has been logged out.
cs: Uživatel (%s) byl úspěšně odhlášen.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
cs: Aktivní relace se nepodařilo odhlásit. Zkuste to prosím znovu.

en: You are now logged out everywhere else.
cs: Ostatní aktivní relace byly úspěšně odhlášeny.

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
cs[0]: (hodnotil %s uživatel)
cs[1]: (hodnotili %s uživatelé)
cs[2]: (hodnotilo %s uživatelů)

en: You don't have permission to attach files to this post.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro přiřazování souborů k tomuto příspěvku.

en: You don't have permission to upload files.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro nahrávání souborů.

en: Scheduled
cs: Naplánováno

en: Date
cs: Datum

en: Type
cs: Typ

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
cs: Ukládání je zablokováno: %s právě teď upravuje tento příspěvek.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
cs: Ukládání je zablokováno: %s právě teď upravuje tuto stránku.

en: Someone
cs: Někdo

en: You are not allowed to edit this post.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy tohoto příspěvku.

en: You are not allowed to edit this page.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy této stránky.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
cs: Uživatel <a href="#%s">%s</a> byl vytvořen

en: Please provide a custom field name.
cs: Zadejte prosím nějaký název uživatelského pole.

en: Please provide a custom field value.
cs: Zadejte prosím nějakou hodnotu uživatelského pole.

en: Draft created on %1$s at %2$s
cs: Koncept byl vytvořen (%1$s @ %2$s)

en: ERROR: please type a comment.
cs: CHYBA: Zadejte prosím nějaký text komentáře.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
cs: Omlouváme se, ale pro vložení odpovědi na komentář se musíte nejdříve přihlásit.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
cs: CHYBA: Pokoušíte se odpovídat na komentář u zatím nepublikovaného konceptu.

en: %s item | %s items
cs[0]: %s položka
cs[1]: %s položky
cs[2]: %s položek

en: Comment %d does not exist
cs: Komentář %d neexistuje

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
cs: Pokud zde není potřebný importovací nástroj uveden, můžete ho ještě zkusit nalézt v <a href="%s">oficiálním adresáři pluginů pro WordPress</a>.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
cs: Tento importovací nástroj zatím není instalován. Nejdříve ho prosím nainstalujte z administrace <a href="%s">hlavní stránky</a> sítě webů.

en: Install importer
cs: Instalovat importovací nástroj

en: Activate importer
cs: Aktivovat importovací nástroj

en: No importers are available.
cs: Není k dispozici žádný nástroj pro import.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
cs: Pokud máte stávající obsah (příspěvky, komentáře atd.) uložen v jiném publikačním systému, můžete vše jednoduše převést na tento web ve WordPressu. Nejdříve vyberte systém, ze kterého chcete konkrétní data importovat:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
cs: Importovací nástroj pro <strong>%s</strong> není nainstalovaný nebo je neplatný.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Manuál pro práci s importem</a> (anglicky)

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
cs: Původně byly všechny importovací nástroje přímou součástí WordPressu, ale postupně došlo ke změně na samostatné pluginy, protože je většina uživatelů nepotřebuje nebo je použije jenom jednou při přechodu na WordPress.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
cs: Na této stránce naleznete odkazy na pluginy, které umožňují jednoduše importovat obsah webu z různých redakčních systémů pro správu obsahu do WordPressu. Nejdříve vyberte systém, který jste až dosud používali a nyní chcete obsah příslušného webu převést do WordPressu, poté stačí v nově otevřeném okně kliknout na tlačítko Instalovat. Pokud chcete importovat obsah webu z nějakého systému, který zde není výslovně uveden, použijte přímý odkaz na vyhledávací formulář pro další importovací nástroje dostupné v oficiálním adresáři pluginů pro WordPress.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro importování obsahu na tento web.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
cs: Nechtěli byste, aby měl v budoucnu každý program takto svobodnou licenci? Určitě ano! Podrobnější informace naleznete např. na webu <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a> (Nadace pro svobodný software).

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
cs: Pluginy a šablony dostupné v oficiálních adresářích WordPressu jsou 100%% kompatibilní s licencí GPL, takže všechny zde nalezené <a href="%1$s">pluginy</a> a <a href="%2$s">šablony</a> můžete bez obav používat. Pokud však získáte nějaký plugin či šablonu z jiného zdroje, raději si ještě před jejich použitím ověřte, zda jsou bezvýhradně poskytovány <a href="%3$s">se svobodnou licencí GPL</a>. Pokud z nějakého důvodu licenci WordPressu nerespektují, nedoporučujeme je vůbec používat.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
cs: Počet uživatelů WordPressu neustále roste, a to zejména na základě kladných doporučení mezi lidmi. Mnoho podnikatelů také používá WordPress pro správu webů nebo založili na jeho základech své úspěšné služby a netají se tím. Každá pozitivní zmínka je velmi lichotivá, pouze se prosím nejdříve seznamte se základními pokyny pro <a href="%s">používání ochranné známky</a>.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
cs: Pokud vytvoříte vlastní upravenou verzi programu, můžete ji také svobodně poskytnout všem dalším zájemcům. Tímto způsobem zpětně podporujete celou komunitu, která může využít výsledky vaší práce k dalšímu zlepšování programu pro všechny uživatele.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
cs: Můžete libovolně šířit kopie originálního programu, takže s jeho pomocí třeba pomůžete svým známým vyřešit nějaký problém.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
cs: Zdrojový kód programu je veřejně přístupný a všichni ho mohou svobodně prohlížet a zkoumat, jak vlastně celý program detailně funguje. Program můžete také libovolně měnit a přizpůsobit si ho pro svoje potřeby.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
cs: Program můžete používat k libovolným účelům.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
cs: WordPress je dostupný zcela zdarma v podobě Open source programu, který byl z velké části vytvořen mnoha dobrovolníky z řad vývojářů celého světa. WordPress je vybaven svobodnou <a href="%s">licencí</a> GPL (General Public License, česky Všeobecná veřejná licence), jejíž vznik výrazně změnil původní náhled na problematiku ochrany autorských práv.

en: Download Export File
cs: Stáhnout soubor s exportem

en: Status:
cs: Stav:

en: End Date
cs: Koncové datum

en: Start Date
cs: Počáteční datum

en: Date range:
cs: Časové rozmezí:

en: Authors:
cs: Autoři:

en: All
cs: Vše

en: Categories:
cs: Rubriky:

en: Posts
cs: Příspěvky

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
cs: Zahrnuje všechny příspěvky, stránky, vlastní typy obsahu, komentáře, uživatelská pole, rubriky, štítky, taxonomie a menu.

en: All content
cs: Kompletní obsah

en: Choose what to export
cs: Co chcete exportovat?

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
cs: Jakmile získáte vygenerovaný exportní soubor, tak ho můžete třeba importovat na jiném webu ve WordPressu, a to prostřednictvím nabídky Nástroje &#8211; Import v levém menu.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
cs: Formát souboru je nazýván jako <em>Rozšířené RSS WordPressu</em> (<em>WXR</em>, z anglického <em>WordPress eXtended RSS</em>) a obsahuje příspěvky, stránky, vlastní typy obsahu, komentáře, uživatelská pole, rubriky, štítky, taxonomie a menu.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Manuál pro práci s exportem</a> (anglicky)

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
cs: Kliknutím na tlačítko Stáhnout soubor s exportem se na základě nastavených omezení vytvoří příslušný XML soubor, který si můžete uložit na svém počítači.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
cs: Jakmile bude exportní soubor vygenerován, můžete ho importovat na dalším webu ve WordPressu nebo i v jiném redakčním systému pro správu obsahu, který tento formát podporuje.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
cs: Hlavním důvodem pro export stávajícího obsahu webu je zejména možnost jeho následného importu někde jinde. Exportovaný soubor je sice označován speciální zkratkou WXR, ale neliší se od přehledné struktury standardního formátu XML a může obsahovat příspěvky, stránky, vlastní typy obsahu, komentáře, uživatelská pole, rubriky, štítky, taxonomie a menu. Pomocí příslušných rozevíracích menu je možné nastavit také různá omezení (podle data, autora, rubriky či aktuálního stavu), aby výsledný soubor obsahoval jen opravdu potřebné informace.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro exportování obsahu z tohoto webu.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
cs[0]: %s stránka byla obnovena z koše.
cs[1]: %s stránky byly obnoveny z koše.
cs[2]: %s stránek bylo obnoveno z koše.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
cs[0]: %s stránka byla přesunuta do koše.
cs[1]: %s stránky byly přesunuty do koše.
cs[2]: %s stránek bylo přesunuto do koše.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
cs[0]: %s stránka byla smazána.
cs[1]: %s stránky byly smazány.
cs[2]: %s stránek bylo smazáno.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
cs[0]: %s stránka nebyla aktualizována, protože ji právě někdo upravuje.
cs[1]: %s stránky nebyly aktualizovány, protože je právě někdo upravuje.
cs[2]: %s stránek nebylo aktualizováno, protože je právě někdo upravuje.

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
cs: 1 stránka nebyla aktualizována, protože ji právě někdo upravuje.

en: %s page updated. | %s pages updated.
cs[0]: %s stránka byla aktualizována.
cs[1]: %s stránky byly aktualizovány.
cs[2]: %s stránek bylo aktualizováno.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
cs[0]: %s příspěvek byl obnoven z koše.
cs[1]: %s příspěvky byly obnoveny z koše.
cs[2]: %s příspěvků bylo obnoveno z koše.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
cs[0]: %s příspěvek byl přesunut do koše.
cs[1]: %s příspěvky byly přesunuty do koše.
cs[2]: %s příspěvků bylo přesunuto do koše.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
cs[0]: %s příspěvek byl smazán.
cs[1]: %s příspěvky byly smazány.
cs[2]: %s příspěvků bylo smazáno.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
cs: 1 příspěvek nebyl aktualizován, protože ho právě někdo upravuje.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
cs[0]: %s příspěvek nebyl aktualizován, protože ho právě někdo upravuje.
cs[1]: %s příspěvky nebyly aktualizovány, protože je právě někdo upravuje.
cs[2]: %s příspěvků nebylo aktualizováno, protože je právě někdo upravuje.

en: %s post updated. | %s posts updated.
cs[0]: %s příspěvek byl aktualizován.
cs[1]: %s příspěvky byly aktualizovány.
cs[2]: %s příspěvků bylo aktualizováno.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Manuál pro správu stránek</a> (anglicky)

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
cs: Se stránkami je možné provádět různé činnosti, např. třídit zobrazené stránky s použitím horního rozevíracího menu, kliknutím na autora stránky nebo na některý z textových odkazů nad výpisem. Spravovat stránky můžete jednoduše pomocí textových odkazů, které se objeví po přejetí kurzorem myši nad konkrétní stránkou, ale je možné využít i funkci hromadných úprav, s jejíž pomocí snadno upravíte základní informace u všech vybraných (zaškrtnutých) stránek najednou.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
cs: Práce se stránkami funguje stejně jako u příspěvků, takže si i zobrazení tohoto přehledného výpisu stránek si můžete přizpůsobit podobným způsobem.

en: Managing Pages
cs: Správa stránek

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Manuál pro správu příspěvků</a> (anglicky)

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
cs: Stránky se podobají příspěvkům zejména tím, že obsahují mnoho stejných prvků, např. název, pole s editorem pro snadné vytváření obsahu a další související informace. Výrazně se však odlišují z hlediska umístění ve struktuře webu, protože nejsou součástí hlavního chronologického sledu publikovaných příspěvků, ale jde spíše o stálé (statické) informační texty. Stránky nejsou zařazovány do rubrik a nepoužívají se pro ně ani štítky, mohou mít ale zase definovanou hierarchii. Některé stránky tak můžete označovat jako podřazené vůči ostatním, a to jednoduchým výběrem z menu &#8222;Nadřazená stránka&#8220;, čímž vlastně definujete určitou skupinu vzájemně souvisejících stránek.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
cs: V případě využití hromadných úprav můžete hromadně měnit některé základní informace u všech vybraných příspěvků (např. rubriku či autora). Pokud budete chtít nějaký příspěvek z již označené skupiny odebrat, stačí kliknout na malé tlačítko x, které je hned vedle jeho názvu v zobrazené oblasti pro hromadné úpravy.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
cs: Můžete také upravit nebo odstranit několik příspěvků najednou. Nejdříve zaškrtnutím označte konkrétní příspěvky, které chcete upravovat, potom vyberte odpovídající nabídku v rozevíracím menu Hromadné úpravy a nakonec klikněte na tlačítko Použít.

en: Bulk Actions
cs: Hromadné úpravy

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
cs: <strong>Náhled</strong> &#8211; Pomocí této funkce uvidíte, jak by vypadal aktuální koncept příspěvku na webu, pokud byste ho právě publikovali. Pokud už však příspěvek publikován byl, tak se zde objeví odkaz s názvem &#8222;Zobrazit&#8220;, pomocí kterého budete přesměrováni přímo na konkrétní příspěvek na webu.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
cs: <strong>Odstranit</strong> &#8211; Slouží k přesunutí nepotřebného příspěvku do Koše, kde bude ještě nějakou dobu uschován (obvykle 30 dní) než dojde k jeho automatickému a nenávratnému smazání. Koš můžete také kdykoliv vysypat ručně.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
cs: <strong>Rychlé úpravy</strong> &#8211; Tato funkce umožňuje okamžitě změnit některé základní informace o příspěvku, aniž byste museli opustit stránku s výpisem příspěvků.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
cs: <strong>Upravit</strong> &#8211; Budete přesměrováni na administrační stránku s možností detailních úprav zvoleného příspěvku. Stejného efektu dosáhnete také kliknutím na název příspěvku.

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
cs: Když přejedete kurzorem myši přes nějaký příspěvek na této stránce, automaticky se zobrazí textové odkazy s dostupnými možnostmi pro správu tohoto příspěvku. Okamžitě tak můžete provést následující úkony:

en: Available Actions
cs: Možnosti úprav

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
cs: Můžete zobrazovat pouze příspěvky z určité rubriky nebo konkrétního měsíce, a to pomocí rozevíracích menu nad výpisem příspěvků. Vyberte si požadované hodnoty a pak už stačí jen kliknout na tlačítko &#8222;Filtrovat&#8220;. Kromě toho lze výpis příspěvků třídit kliknutím na autora příspěvku, rubriku nebo štítek přímo na této stránce.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
cs: Příspěvky mohou být na stránce přehledně zobrazeny pouze s názvem nebo můžete dát přednost detailnímu zobrazení, kdy budou obsahovat i několik úvodních vět. Různé způsoby zobrazování můžete přepínat kliknutím na příslušnou ikonku v pravém horním rohu.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
cs: Výpis příspěvků na stránce můžete třídit podle jejich aktuálního stavu pomocí souvisejících textových odkazů vlevo nahoře (Celkem, Publikované, Zvýrazněné, Plánované, Čekající na schválení, Koncepty a Koš). Po každém novém přístupu na tuto stránku se ale na základě výchozího nastavení zobrazí zase všechny příspěvky.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
cs: Pomocí záložky &#8222;Nastavení zobrazených informací&#8220; můžete zobrazit/skrýt vybrané sloupce a nastavit výchozí počet zobrazených příspěvků na stránce.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
cs: Zobrazení informací na této stránce je možné upravit několika různými způsoby:

en: Screen Content
cs: Obsah stránky

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
cs: Snadný přístup ke všem příspěvkům je nezbytnou součástí každého redakčního systému. Zobrazené informace na této stránce si můžete libovolně přizpůsobit tak, aby co nejlépe odpovídaly preferovanému způsobu práce.

en: Error in deleting.
cs: Během mazání se objevila chyba.

en: You are not allowed to delete this item.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro smazání této položky.

en: Error in restoring from Trash.
cs: Během obnovování z koše se objevila chyba.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro obnovení této položky z koše.

en: Error in moving to Trash.
cs: Během přesunování do koše se objevila chyba.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro přesunutí této položky do koše.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
cs: Zvolené štítky mohou být snadno změněny na rubriky pomocí <a href="%s">převodníku rubrik a štítků</a>.

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
cs: Zvolené rubriky mohou být snadno změněny na štítky pomocí <a href="%s">převodníku rubrik a štítků</a>.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
cs: <strong>Poznámka:</strong><br />Pokud se rozhodnete některou rubriku smazat, tak zůstanou všechny související příspěvky zachovány a budou pouze automaticky přesunuty do výchozí rubriky <strong>%s</strong>.

en: Tags deleted.
cs: Štítky byly smazány.

en: Tag not updated.
cs: Štítek nebyl aktualizován.

en: Tag not added.
cs: Štítek nebyl vytvořen.

en: Tag updated.
cs: Štítek byl aktualizován.

en: Tag deleted.
cs: Štítek byl smazán.

en: Tag added.
cs: Štítek byl vytvořen.

en: Categories deleted.
cs: Rubriky byly smazány.

en: Category not updated.
cs: Rubrika nebyla aktualizována.

en: Category not added.
cs: Rubrika nebyla vytvořena.

en: Category updated.
cs: Rubrika byla aktualizována.

en: Category deleted.
cs: Rubrika byla smazána.

en: Category added.
cs: Rubrika byla vytvořena.

en: Items deleted.
cs: Položky byly smazány.

en: Item not updated.
cs: Položka nebyla aktualizována.

en: Item not added.
cs: Položka nebyla vytvořena.

en: Item updated.
cs: Položka byla aktualizována.

en: Item deleted.
cs: Položka byla smazána.

en: Item added.
cs: Položka byla vytvořena.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Manuál pro práci se štítky</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Manuál pro rubriky odkazů</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Manuál pro práci s rubrikami</a> (anglicky)

en: Adding Tags
cs: Vytváření štítků

en: Adding Categories
cs: Vytváření rubrik

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
cs: Zobrazení této stránky změníte pomocí záložky Nastavení zobrazených informací, kde si můžete libovolně zvolit, které sloupce s informacemi chcete zobrazit/skrýt a kolik položek bude na stránce maximálně zobrazeno.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
cs: <strong>Popis</strong> - Popis sice není často vyplňován a používán, ale některé šablony ho mohou zobrazovat.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
cs: <strong>Název v URL</strong> - &#8222;Název v URL&#8220; se používá pro vytvoření uživatelsky přívětivé URL adresy. Obvykle smí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a pomlčky.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
cs: <strong>Název</strong> -  Název se bude v této podobě zobrazovat na webu.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
cs: Pro vytvoření nového štítku na této stránce musíte nejdříve vyplnit následující informace:

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
cs: Pro vytvoření nové rubriky na této stránce musíte nejdříve vyplnit následující informace:

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
cs: Jaký je rozdíl mezi rubrikou a štítkem? Obecně se štítky používají pro nahodile definovaná klíčová slova, která blíže identifikují důležité informace ve vašem příspěvku (např. jména, témata) a jednou se třeba mohou (ale také nemusí) objevit i v dalších příspěvcích. Naopak rubriky jsou předem jasně definované sekce. Pokud si představíte, že je váš web knihou, tak rubriky vlastně odpovídají jejímu obsahu (díly, kapitoly), zatímco štítky mohou představovat slovníček pojmů.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
cs: Ke každému příspěvku můžete přiřadit vhodná klíčová slova pomocí <strong>štítků</strong>. Na rozdíl od rubrik nejsou štítky hierarachicky strukturované, což znamená že mezi jednotlivými štítky není žádný vzájemný vztah (např. nadřazenost).

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
cs: Pomocí rubrik odkazů můžete vytvářet tematicky podobné skupiny odkazů. Rubriky odkazů nemají nic společného s rubrikami pro příspěvky a jejich název musí být jedinečný.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
cs: Rubriky můžete použít pro vymezení zájmových oblastí na vašem webu a sdružovat tak s jejich pomocí příspěvky s podobnou tematikou. Výchozí rubrikou pro příspěvky je rubrika s názvem &#8222;Nezařazené&#8220;, která je automaticky vytvořena během instalace WordPressu. Výchozí rubriku můžete změnit na stránce s <a href="%s">nastavením pro publikování</a>.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
cs: Pokoušíte se upravovat položku, která neexistuje. Nemohla být smazána?

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
cs: Popis sice není často vyplňován a používán, ale některé šablony ho mohou zobrazovat.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
cs: Rubriky mohou být na rozdíl od štítků hierarchicky strukturované. Můžete mít tedy například (hlavní) rubriku Filmy a v ní podřazené rubriky Akční, Komedie a Western, do kterých pak už jen přiřazujete konkrétní příspěvky. Můžete si ale vše uspořádat zcela podle sebe.

[ctx: term parent]
en: Parent
cs: Nadřazená položka

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
cs: &#8222;Název v URL&#8220; se používá pro vytvoření uživatelsky přívětivé URL adresy. Obvykle smí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a pomlčky.

en: The name is how it appears on your site.
cs: Název se bude v této podobě zobrazovat na webu.

[ctx: term name]
en: Name
cs: Název

en: You did not select an item for editing.
cs: Nebyla vybrána žádná položka pro úpravy.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
cs: Tento text se bude zobrazovat při najetí kurzoru myši na odkaz nebo (volitelně) pod odkazem.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
cs: Příklad: <code>http://www.separatista.net/</code> &#8211; nezapomeňte na <code>http://</code>

en: Web Address
cs: Adresa webu

en: Example: Nifty blogging software
cs: Příklad: Čeština pro WordPress

[ctx: link name]
en: Name
cs: Název

en: Link added.
cs: Odkaz byl vytvořen

[ctx: link]
note: translators: add new links
en: Add New
cs: Vytvořit odkaz

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Manuál pro vytváření odkazů</a> (anglicky)

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
cs: Zkratka XFN představuje službu <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, což je síť přátel tvořená prostřednictvím XHTML (konkrétně atributů odkazů) a vyplnění této sekce o vašem vztahu k odkazovanému webu je zcela dobrovolné. WordPress jen umožňuje automatické vytváření XFN atributů v odkazu, abyste mohli s jejich pomocí přehledně zobrazovat, jakým způsobem jste spojeni s autory/vlastníky webů, na které odkazujete.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
cs: Pole pro název, URL adresu a popis odkazovaného webu jsou umístěna napevno, zatímco ostatní sekce formuláře můžete libovolně přemisťovat uchopením lišty s názvem sekce kurzorem myši a jeho tažením až na místo určení. Konkrétní sekce můžete také skrýt pomocí záložky Nastavení zobrazených informací, nebo je rozbalit/sbalit kliknutím na lištu s názvem sekce.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
cs: V této části administrace můžete jednoduše vytvářet nebo upravovat odkazy vyplněním konkrétních informací v každé části formuláře. Pouze URL adresa odkazovaného webu a jeho název (což je vlastně text odkazu, který se bude na vašem webu zobrazovat) jsou povinné.

en: Link Relationship (XFN)
cs: Vztah k odkazu (XFN)

en: Target
cs: Zobrazení odkazu

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
cs: <a href="%s">Odkazy</a> / Vytvořit nový odkaz

en: Update Link
cs: Aktualizovat odkaz

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
cs: <a href="%s">Odkazy</a> / Upravit odkaz

en: In response to: <b>%s</b>
cs: Původní text: <b>%s</b>

en: In reply to: <b><a href="%1$s">%2$s</a></b>
cs: Reakce na uživatele <b><a href="%1$s">%2$s</a></b>

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
cs: Odesláno: <b>%1$s</b>

en: IP address:
cs: IP adresa:

[ctx: adjective]
note: translators: comment type radio button
en: Pending
cs: Čekající na schválení

en: View Comment
cs: Zobrazit komentář

en: Status
cs: Stav

en: visit site
cs: zobrazit web

en: E-mail:
cs: Email:

en: send e-mail
cs: poslat email

en: E-mail (%s):
cs: Email (%s):

en: Name:
cs: Jméno:

en: Last edited on %1$s at %2$s
cs: Poslední úpravy: %1$s @ %2$s

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
cs: Poslední úpravy: %1$s (%2$s @ %3$s)

en: Get Shortlink
cs: Získat zkrácený odkaz

en: Enter title here
cs: Zadejte název

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
cs: <strong>Pořadí</strong> - Stránky jsou většinou řazeny podle abecedy, ale pokud chcete, tak můžete jejich pořadí v tomto poli upravit vlastním číslováním, např. zadáním čísla 1 pro první stránku v pořadí, atd.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
cs: <strong>Šablona stránky</strong> - Některé šablony ve WordPressu používají pro vybrané stránky speciální šablony stránek. Tímto způsobem lze k vybraným stránkám přidávat různé další funkce nebo upravovat jejich vzhled, aniž by se přitom změnily i ostatní stránky. Pokud nějaké takové šablony stránek ve vaší šabloně existují, budou vám nabídnuty v tomto rozevíracím menu.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
cs: <strong>Nadřazená stránka</strong> - Jednotlivé stránky můžete řadit do vlastní hierarchické struktury, kdy budete mít například hlavní stránku &#8222;O mně&#8220;, ke které vytvoříte související podstránky &#8222;Životopis&#8220;, &#8222;Zájmy&#8220; a &#8222;Rodina&#8220;. Neexistuje žádné omezení pro úroveň zanoření jednotlivých stránek.

en: Discussion Settings
cs: Nastavení komentářů

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
cs: <strong>Komentáře</strong> - Můžete zakázat/povolit komentáře a pingbacky u konkrétního příspěvku. A pokud u tohoto příspěvku už nějaké komentáře jsou, tak je tady uvidíte a můžete je odtud i přímo moderovat.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
cs: <strong>Odeslat trackbacky</strong> - Trackbacky jsou způsobem, jak upozornit jiný web v případě, že na něj v příspěvku odkazujete. Zadejte do příslušného pole konkrétní URL adresu(y), na kterou chcete trackback odeslat, a po zveřejnění příspěvku vše automaticky proběhne. Pokud odkazujete na jiný web fungující ve WordPressu, tak bude upozorněn automaticky pomocí pingbacku a tuto sekci nemusíte vůbec používat.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
cs: <strong>Náhledový obrázek</strong> - Zde můžete zvolit obrázek, který bude spojen s příspěvkem, ale nebude vložen přímo v jeho textu. Tato možnost je užitečná zejména v případě, kdy vaše šablona využívá náhledové obrázky pro graficky přehledné zobrazení příspěvků s ilustračními obrázky na úvodní stránce nebo vlastní proměnlivé záhlaví, atd.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
cs: <strong>Publikovat</strong> - Tato sekce obsahuje základní možnosti nastavení pro publikování napsaného textu na webu. U jednotlivých nabídek Stav, Viditelnost a Publikovat (okamžitě) můžete kliknutím na odkaz Upravit odkrýt další možnosti nastavení. Viditelnost umožňuje např. ochranu příspěvku zadaným heslem nebo naopak jeho zvýraznění na úvodní stránce. Publikovat (okamžitě) pak dovoluje posunout dobu zveřejnění do minulosti i budoucnosti, takže si můžete vydání příspěvku zatím jen naplánovat, nebo ho naopak opatřit dřívějším datem.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Manuál pro úpravy mediálních souborů</a> (anglicky)

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
cs: Pokud provádíte kromě grafických úprav obrázku i nějaké další změny informací, nezapomeňte také kliknout na tlačítko &#8222;Aktualizovat mediální soubor&#8220;.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
cs: Ořezávání obrázku je předvolené automaticky a stačí pouze kliknutím a tažením tlačítka myši přesně označit část obrázku, kterou chcete oříznout. Poté ještě musíte kliknout na ikonu pro ořezávání, aby mohly být požadované změny zobrazeny v aktuální podobě a nakonec vše potvrdit tlačítkem &#8222;Uložit&#8220;.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
cs: Pouze u obrázků však můžete kliknutím na tlačítko &#8222;Upravit obrázek&#8220; (umístěné pod náhledem obrázku) zobrazit vestavěný editor obrázků s několika základními ikonami pro ořezávání, otáčení a překlápění obrázků, společně s funkcemi vrátit provedné změny zpět nebo je naopak zopakovat. Další sekce po pravé straně umožňují změnit velikost obrázku nebo upřesnit parametry pro jeho oříznutí. Můžete také oříznout různým způsobem samotný náhled a původně nahraný obrázek. Kliknutím na odkazy s nápovědou získáte podrobnější informace o jednotlivých funkcích editoru.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Manuál pro úpravy stránek</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Manuál pro vytváření stránek</a> (anglicky)

en: About Pages
cs: Obecně o stránkách

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
cs: Stránky jsou podobné příspěvkům v tom, že mají svůj název, pole s editorem pro psaní konkrétního textu a obsahují i další související informace, ale odlišují se zejména tím, že nejsou součástí hlavního chronologického sledu publikovaných příspěvků, ale spíše stálými (statickými) texty na webu. Stránky nejsou zařazovány do rubrik a nepoužívají se pro ně ani štítky, ale mohou mít alespoň vlastní hierarchii. Můžete tak označovat některé stránky jako podřazené vůči jiné stránce, a to jednoduchým výběrem z menu &#8222;Nadřazená stránka&#8220;, čímž vlastně vytvoříte určitou skupinu souvisejících stránek.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Manuál pro vytváření a úpravy příspěvků</a> (anglicky)

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
cs: Vytvářet příspěvky můžete také pomocí nástroje <a href="%s">Kliknout a publikovat</a>, což je akční záložka (bookmarklet) pro váš prohlížeč.

en: Title and Post Editor
cs: Název a editor

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
cs: <strong>Název</strong> - Do úvodního pole můžete vložit nějaký výstižný název vytvářeného příspěvku. Jakmile ho zadáte, ihned se pod ním menším písmem zobrazí automaticky vygenerovaný trvalý odkaz, který můžete také upravovat.

en: Customizing This Display
cs: Rozvržení stránky

en: Slug
cs: Název v URL

en: Discussion
cs: Komentáře

en: Custom Fields
cs: Uživatelská pole

en: Send Trackbacks
cs: Odeslat trackbacky

en: Featured Image
cs: Náhledový obrázek

en: Attributes
cs: Vlastnosti stránky

en: Page Attributes
cs: Vlastnosti stránky

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
cs: Automaticky uložená verze tohoto příspěvku je novější než aktuálně zobrazená verze. <a href="%s">Prohlédnout automaticky uloženou verzi</a>

en: Media attachment updated.
cs: Mediální soubor byl aktualizován.

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
cs: Koncept stránky byl uložen. <a target="_blank" href="%s">Zobrazit náhled stránky</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
cs: Stránka bude automaticky publikována: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Zobrazit náhled stránky</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
cs: Stránka byla odeslána ke schválení. <a target="_blank" href="%s">Zobrazit náhled stránky</a>

en: Page saved.
cs: Stránka byla aktualizována.

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
cs: Stránka byla publikována. <a href="%s">Zobrazit stránku</a>

en: Page restored to revision from %s
cs: Následující verze stránky byla úspěšně obnovena: %s

en: Page updated.
cs: Stránka byla aktualizována.

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
cs: Stránka byla aktualizována. <a href="%s">Zobrazit stránku</a>

note: translators: Publish box date format, see http:php.net/date
en: M j, Y @ H:i
cs: j.n.Y @ G:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
cs: Koncept příspěvku byl uložen. <a target="_blank" href="%s">Zobrazit náhled příspěvku</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
cs: Příspěvek bude automaticky publikován: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Zobrazit náhled příspěvku</a>

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
cs: Příspěvek byl odeslán ke schválení. <a target="_blank" href="%s">Zobrazit náhled příspěvku</a>

en: Post saved.
cs: Příspěvek byl aktualizován.

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
cs: Příspěvek byl publikován. <a href="%s">Zobrazit příspěvek</a>

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Post restored to revision from %s
cs: Následující verze příspěvku byla úspěšně obnovena: %s

en: Post updated.
cs: Příspěvek byl aktualizován.

en: Custom field deleted.
cs: Uživatelské pole bylo smazáno.

en: Custom field updated.
cs: Uživatelské pole bylo aktualizováno.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
cs: Příspěvek byl aktualizován. <a href="%s">Zobrazit příspěvek</a>

en: Search Comments
cs: Hledat komentáře

en: This comment is already marked as spam.
cs: Tento komentář už byl označen jako spam.

en: View Trash
cs: Zobrazit koš

en: This comment is already in the Trash.
cs: Tento komentář už je v koši.

en: Edit comment
cs: Upravit komentář

en: This comment is already approved.
cs: Tento komentář už byl schválen.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
cs[0]: %s komentář byl smazán
cs[1]: %s komentáře byly smazány
cs[2]: %s komentářů bylo smazáno

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
cs[0]: %s komentář byl obnoven z koše
cs[1]: %s komentáře byly obnoveny z koše
cs[2]: %s komentářů bylo obnoveno z koše

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
cs[0]: %s komentář byl přesunut do koše.
cs[1]: %s komentáře byly přesunuty do koše.
cs[2]: %s komentářů bylo přesunuto do koše.

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
cs[0]: %s komentář byl označen, že není spam
cs[1]: %s komentáře byly označeny, že nejsou spam
cs[2]: %s komentářů bylo označeno, že nejsou spam

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
cs[0]: %s komentář byl označen jako spam.
cs[1]: %s komentáře byly označeny jako spam.
cs[2]: %s komentářů bylo označeno jako spam.

en: %s comment approved | %s comments approved
cs[0]: %s komentář schválen
cs[1]: %s komentáře schváleny
cs[2]: %s komentářů schváleno

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
cs: Výsledky vyhledávání &#8222;%s&#8220;

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Manuál pro klávesové zkratky</a> (anglicky)

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Manuál pro komentářový spam</a> (anglicky)

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
cs: Mnoho uživatelů využívá také klávesové zkratky, jejichž výhodou je rychlejší a efektivnější správa komentářů. Pokud se chcete dozvědět další podrobnosti, použijte příslušný odkaz na manuál.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
cs: Poslední sloupec <strong>Původní text</strong> nabízí dokonce tři různé informace související s příspěvkem, ke kterému byl komentář vložen. Název příspěvku je uveden v podobě odkazu na administrační stránku pro jeho možné úpravy. Další odkaz s názvem &#8222;Zobrazit příspěvek&#8220; je určen pro jeho aktuální zobrazení přímo na webu. A malá bublina s číslem přehledně ukazuje počet schválených komentářů u konkrétního příspěvku. Pokud má bublina šedivou barvu, tak už byly všechny komentáře schváleny, zatímco když je modrá, tak ještě nějaké čekají na schválení. Kliknutím na bublinu zobrazíte pouze související komentáře.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
cs: Sloupec <strong>Komentář</strong> obsahuje zejména samotný text, ale nad ním ještě uvidíte datum a přesný čas, kdy byl komentář uložen. Po kliknutí na odkaz s datem a časem budete přesměrováni přímo na web, kde si můžete komentář prohlédnout v aktuálním kontextu. Pokud přejedete kurzorem myši přes libovolnou položku na této stránce, zobrazí se všechny dostupné možnosti v podobě textových odkazů. Komentáře je možné schvalovat, odpovídat na ně (a tím také automaticky schválit původní komentář), upravovat (a to včetně rychlé varianty), označovat jako spam nebo rovnou odstraňovat.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
cs: V prvním sloupci s názvem <strong>Autor</strong> je uvedeno nejen jméno autora komentáře, ale i jeho emailová adresa, URL webu a IP adresa počítače, odkud byl komentář odeslán. Kliknutím na příslušný odkaz zobrazíte pouze komentáře s konkrétní IP adresou.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
cs: Pokud se u některého komentáře objevuje červený postranní pruh, tak teprve čeká na případné schválení.

en: Moderating Comments
cs: Správa komentářů

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
cs: Návštěvníci webu mohou vkládat komentáře k různým článkům, ale jejich správa zůstává přesto velmi jednoduchá a funguje na stejném principu jako třeba u příspěvků (či dalšího obsahu). Přehledný výpis komentářů je možné libovolně přizpůsobit, filtrovat a seřadit, a to stejným způsobem jako u dalších administračních stránek. Samotná práce s komentáři pak probíhá hlavně prostřednictvím textových odkazů, které se zobrazí když přejedete kurzorem myši přes konkrétní položku, ale využívat samozřejmě můžete také hromadné úpravy.

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
cs: Komentáře: &#8222;%s&#8220;

en: Collapse
cs: Zmenšit

en: Collapse Sidebar
cs: Zmenšit postranní panel

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can also navigate to different pages on your site to preview them.
cs: Nástroj pro názorné úpravy šablony umožňuje aktuální náhled provedených změn, aniž byste je museli nejdříve zveřejnit. Snadno můžete procházet i jednotlivé stránky a předem tak zkontrolovat jejich zobrazení na webu.

en: Customizer Options
cs: Aktuální možnosti nastavení

en: Close overlay
cs: Zavřít okno

en: Loading&hellip;
cs: Načítání&hellip;

[ctx: Placeholder is the document title from the preview]
en: Live Preview: %s
cs: Aktuální náhled: %s

[ctx: Placeholder is the document title from the preview]
en: Customize: %s
cs: Aktuální možnosti nastavení: %s

en: You do not have permission to customize headers.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy záhlaví.

en: Image Upload Error
cs: Při nahrávání obrázku došlo k chybě

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
cs: Neořezávat obrázek a zobrazit ho v původní podobě

en: Crop and Publish
cs: Oříznout obrázek a zobrazit ho v záhlaví webu

en: You need Javascript to choose a part of the image.
cs: Abyste mohli vybrat vhodnou část obrázku pro záhlaví, musíte mít v prohlížeči povolen Javascript.

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
cs: Vyberte část obrázku, kterou budete chtít zobrazit v záhlaví.

en: Crop Header Image
cs: Oříznout obrázek pro záhlaví

en: Image Processing Error
cs: Při zpracování obrázku došlo k chybě

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
cs: Obrázek se nepodařilo zpracovat. Vraťte se prosím zpět a zkuste to znovu.

[ctx: color]
en: Default: %s
cs: Výchozí barva: %s

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Show header text with your image.
cs: Zobrazit text v záhlaví webu.

en: Restore Original Header Image
cs: Obnovit původní obrázek v záhlaví

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
cs: Pomocí tlačítka obnovíte původní obrázek v záhlaví. Žádné další provedené úpravy však nebude možné obnovit.

en: Reset Image
cs: Obnovit obrázek

en: Remove Header Image
cs: Odstranit obrázek ze záhlaví

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
cs: Pomocí tlačítka odstraníte aktuální obrázek ze záhlaví. Žádné další provedené úpravy však nebude možné obnovit.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
cs: Můžete použít některý z připravených obrázků nebo náhodně zobrazovat na každé stránce webu jiný obrázek.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
cs: Pokud nechcete nahrávat žádný vlastní obrázek, můžete rovnou použít některý z připravených obrázků nebo náhodně zobrazovat na každé stránce webu jiný obrázek.

en: Default Images
cs: Výchozí obrázky

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
cs: Můžete si vybrat některý z dříve nahraných obrázků nebo náhodně zobrazovat v záhlaví každé stránky webu jiný obrázek.

en: Uploaded Images
cs: Nahrané obrázky

en: Set as header
cs: Použít jako obrázek v záhlaví

en: Choose a Custom Header
cs: Obrázek v záhlaví

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
cs: Doporučená výška je <strong>%1$d pixelů</strong>.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
cs: Doporučená šířka je <strong>%1$d pixelů</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
cs: Obrázky pro záhlaví by měly být vysoké alespoň <strong>%1$d pixelů</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
cs: Obrázky pro záhlaví by měly být široké alespoň <strong>%1$d pixelů</strong>.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
cs: Obrázky s přesnými rozměry <strong>%1$d &times; %2$d pixelů</strong> není třeba dále upravovat a zobrazí se v této podobě rovnou na webu.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
cs: Můžete si zvolit libovolný obrázek, který bude následně zobrazen v záhlaví webu. Obrázek je možné nahrát přímo z počítače nebo vybrat z Knihovny médií. Jakmile vyberete vhodný obrázek, automaticky se objeví další stránka, kde bude možné obrázek ručně oříznout na potřebné rozměry.

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
cs: Záhlaví bylo aktualizováno. Výsledek této změny si můžete prohlédnout přímo <a href="%s">na webu</a>.

en: Custom Header
cs: Uživatelské nastavení záhlaví

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Manuál pro práci se záhlavím</a> (anglicky)

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
cs: <strong>Náhodný obrázek:</strong> Na každé stránce webu bude v záhlaví náhodně zobrazen jiný obrázek.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
cs: Po provedení všech úprav ještě nezapomeňte kliknout na tlačítko &#8222;Uložit změny&#8220;.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
cs: V samostatné sekci s názvem Text v záhlaví si můžete vybrat, jestli se bude text určený pro záhlaví zobrazovat na webu nebo ho naopak necháte skrytý. Barvu tohoto textu je možné snadno přizpůsobit kliknutím na tlačítko &#8222;Zvolit barvu&#8220;. Následně se objeví přehledný grafický nástroj, s jehož pomocí snadno nastavíte vhodnou barvu nebo ji můžete zadat přímo pomocí platného hexadecimálního kódu (např. &#8222;#ff0000&#8220; označuje červenou).

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
cs: Šablony většinou zobrazují v záhlaví také název a popis webu. Obsah tohoto textu můžete snadno upravovat na stránce <a href="%1$s">Základní nastavení</a>.

en: Header Text
cs: Text v záhlaví

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
cs: Pokud ale nechcete obrázek v záhlaví vůbec zobrazovat, tak stačí použít tlačítko &#8222;Odstranit obrázek ze záhlaví&#8220;, které je na konci celé sekce Obrázek v záhlaví. A když budete chtít obrázek do záhlaví zase někdy přidat, můžete využít některý z výše zmiňovaných způsobů a volbu nakonec potvrdit kliknutím na tlačítko &#8222;Uložit změny&#8220;. Některé šablony také umožňují zrušit připravené záhlaví a vrátit se k výchozímu nastavení, které je definováno v aktuálně používané šabloně, a to kliknutím na tlačítko &#8222;Obnovit původní obrázek v záhlaví&#8220;.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
cs: Zajímavá funkce pro náhodné zobrazování obrázků v záhlaví na různých stránkách webu se automaticky objeví pouze v případě, kdy jsou dostupné alespoň dva obrázky určené pro záhlaví (výchozí nebo nahrané). Jednoduše pak stačí zvolit novou možnost &#8222;Náhodný obrázek&#8220;, která bude zobrazena v části Nahrané obrázky nebo Výchozí obrázky.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
cs: Některé šablony obsahují různé výchozí obrázky, ze kterých si mohou uživatelé při tvorbě vlastního záhlaví vybírat. Pokud chcete některý z výchozích obrázků zobrazených na této stránce použít, stačí ho kliknutím označit a následně volbu potvrdit tlačítkem &#8222;Uložit změny&#8220;.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
cs: Obrázek v záhlaví webu je možné snadno nastavit několika různými způsoby. Stačí pouze nahrát požadovaný obrázek přímo z počítače (a v případě potřeby ho také oříznout, aby splňoval požadované rozměry pro záhlaví definované v šabloně) a nově připravené záhlaví bude na webu okamžitě zobrazeno. Další možností je výběr již nahraného obrázku z Knihovny médií, a to kliknutím na tlačítko &#8222;Vybrat obrázek&#8220;.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
cs: Pokud chcete zobrazovat v záhlaví nějaký obrázek, tak můžete vybírat z výchozích obrázků definovaných šablonou nebo použít libovolný vlastní obrázek. Další nastavení zase umožňuje volitelně zobrazovat název a popis webu v záhlaví a barevně tento text přizpůsobit.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
cs: Záhlaví webu je důležitou součástí každé šablony, a proto WordPress nabízí uživatelům různé možnosti pro jeho snadné nastavení.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
cs: Nahraný soubor bohužel není platný obrázek. Zkuste to prosím znovu.

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
cs: Upevnění

en: Repeat
cs: Opakování

en: Position
cs: Umístění

en: Display Options
cs: Nastavení zobrazení

en: Set as background
cs: Použít jako obrázek na pozadí

en: Choose a Background Image
cs: Obrázek na pozadí

en: Or choose an image from your media library:
cs: Zvolit libovolný obrázek z Knihovny médií:

en: Upload
cs: Nahrát

en: Choose an image from your computer:
cs: Nahrát obrázek z počítače:

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
cs: Pomocí tlačítka obnovíte původní obrázek na pozadí. Žádné další provedené úpravy však nebude možné obnovit.

en: Restore Original Image
cs: Obnovit původní obrázek

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
cs: Pomocí tlačítka odstraníte aktuální obrázek z pozadí. Žádné další provedené úpravy však nebude možné obnovit.

en: Remove Background Image
cs: Odstranit obrázek z pozadí

en: Remove Image
cs: Odstranit obrázek

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
cs: Pozadí bylo aktualizováno. Výsledek této změny si můžete prohlédnout přímo <a href="%s">na webu</a>.

en: Custom Background
cs: Uživatelské nastavení pozadí

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Manuál pro práci s pozadím</a> (anglicky)

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
cs: Po provedení všech úprav ještě nezapomeňte kliknout na tlačítko &#8222;Uložit změny&#8220;.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
cs: Barvu pozadí je možné snadno přizpůsobit kliknutím na tlačítko &#8222;Zvolit barvu&#8220;. Následně se objeví přehledný grafický nástroj, s jehož pomocí snadno nastavíte vhodnou barvu nebo ji můžete zadat přímo pomocí platného hexadecimálního kódu (např. &#8222;#ff0000&#8220; označuje červenou).

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
cs: Pokud chcete mít na pozadí webu svůj vlastní obrázek, stačí ho nahrát přímo z počítače nebo vybrat z Knihovny médií pomocí tlačítka &#8222;Vybrat obrázek&#8220; a následně upřesnit jeho konkrétní nastavení. Obrázek může být na pozadí zobrazen pouze jednou, opakovaně v různých směrech nebo vyplňovat celé pozadí webu. Dále můžete zvolit ještě zarovnání a způsob upevnění, takže nastavené pozadí zůstane buď upevněno stále na stejném místě (a posunuje se pouze samotný obsah webu) nebo se automaticky posunuje společně se zobrazeným obsahem.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
cs: Pomocí uživatelského nastavení pozadí můžete jednoduše upravit vzhled webu bez toho, abyste museli zasahovat do zdrojových souborů šablony. Na pozadí je možné zobrazit obrázek nebo jen zvolit nějakou barvu.

en: Icon Design
cs: Grafický návrh ikon

en: External Libraries
cs: Použité externí knihovny

en: Internationalization
cs: Podpora lokalizace

en: Designer
cs: Grafický návrh administrace

en: Developer
cs: Vývojář

en: Guest Committer
cs: Vývojář s dočasným právem měnit zdrojový kód

en: Core Committer
cs: Vývojář s právem měnit zdrojový kód

en: Core Developer
cs: Stálý vývojář

en: User Experience Lead
cs: Zkušenosti uživatelů s používáním WordPressu

en: Release Lead
cs: Vedení aktuální verze

en: Lead Developer
cs: Hlavní vývojář

en: Cofounder, Project Lead
cs: Spoluzakladatel, vedoucí projektu

en: Contributing Developers
cs: Spolupracující vývojáři

en: Core Contributors to WordPress %s
cs: Další uživatelé, kteří se účastnili vývoje WordPressu %s

en: Recent Rockstars
cs: Nejaktivnější uživatelé

en: Core Developers
cs: Základní vývojářský tým

en: Extended Core Team
cs: Rozšířený hlavní tým

en: Project Leaders
cs: Vedení projektu

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
cs: Chtěli byste být také uvedeni na této stránce? <a href="%s">Zapojte se do komunity WordPressu</a>.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
cs: Česká lokalizace

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
cs: WordPress je vytvářen skupinou nadšených dobrovolníků z celého světa.

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
cs: WordPress je vytvářen <a href="%1$s">skupinou</a> nadšených dobrovolníků z celého světa. <a href="%2$s">Zapojte se do komunity WordPressu</a>.

en: Welcome to WordPress %s
cs: Vítejte ve WordPressu %s

en: Unknown action.
cs: Neznámá akce.

en: You are not allowed to edit comments on this post.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy komentářů u tohoto příspěvku.

en: Submitted on
cs: Odesláno

note: translators: 2: comment date, 3: comment time
en: <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
cs: <a href="%1$s">%2$s @ %3$s</a>

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
cs: Reakce na uživatele <a href="%1$s">%2$s</a>

en: In Response To
cs: Původní text

en: Caution:
cs: Upozornění:

en: This comment is currently in the Trash.
cs: Tento komentář je momentálně v koši.

en: This comment is currently marked as spam.
cs: Tento komentář je momentálně označen jako spam.

en: This comment is currently approved.
cs: Tento komentář je momentálně schválen.

en: Approve Comment
cs: Schválit komentář

en: You are about to approve the following comment:
cs: Chystáte se schválit následující komentář:

en: Permanently Delete Comment
cs: Smazat komentář

en: You are about to delete the following comment:
cs: Chystáte se smazat následující komentář:

en: Move to Trash
cs: Odstranit

en: You are about to move the following comment to the Trash:
cs: Chystáte se přesunout následující komentář do koše:

en: Mark as Spam
cs: Označit jako spam

en: You are about to mark the following comment as spam:
cs: Chystáte se označit následující komentář jako spam:

en: Moderate Comment
cs: Moderovat komentář

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
cs: Tento komentář je v koši. Pokud ho chcete upravovat, tak ho prosím nejdříve obnovte na původní místo.

en: You are not allowed to edit this comment.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy tohoto komentáře.

en: Go back
cs: Zpět

en: Oops, no comment with this ID.
cs: Komentář s tímto ID nebyl nalezen.

en: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
cs: <a href="https://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Manuál pro správu komentářů</a> (anglicky)

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
cs: Fórum podpory (<a href="http://www.separatista.net/forum" target="_blank">česky</a> - <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">anglicky</a>)

en: For more information:
cs: Další informace:

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
cs: Vybraný komentář můžete na této stránce také moderovat pomocí výběru příslušné možnosti v sekci Stav, kde je možné také změnit datum a čas uložení komentáře na webu.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
cs: Pokud je to nezbytné, můžete samozřejmě upravovat i konkrétní komentáře. Často se této možnosti využívá zejména v případech, kdy udělal autor komentáře nějakou pravopisnou či typografickou chybu.

en: Overview
cs: Obecný přehled

en: Edit Comment
cs: Upravit komentář

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
cs: Soubor &#8222;%s&#8220; se kvůli chybě nepodařilo nahrát

[ctx: media item]
en: Edit
cs: Upravit

en: You are not allowed to edit this item.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro úpravy této položky.

en: Unknown post type.
cs: Neznámý typ obsahu.

en: You are not allowed to import.
cs: Nemáte dostatečné oprávnění pro import dat.

en: Cannot load %s.
cs: Nepodařilo se načíst %s.

en: Invalid plugin page
cs: Nesprávná stránka pluginu

en: Main content
cs: Hlavní obsah webu

en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress
cs: %1$s &lsaquo; %2$s &#8211; WordPress

en: %1$s &#8212; WordPress
cs: %1$s &#8211; WordPress

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
cs: Děkujeme, že používáte <a href="%s">WordPress</a>.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. Singular security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
cs[0]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostní problém a %2$s další chybu.
cs[1]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostní problém a %2$s další chyby.
cs[2]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostní problém a %2$s dalších chyb.

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
cs[0]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje %2$s chybu.
cs[1]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje %2$s chyby.
cs[2]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje %2$s chyb.

en: Security Release | Security Releases
cs[0]: Bezpečnostní verze
cs[1]: Bezpečnostní verze
cs[2]: Bezpečnostní verze

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
cs[0]: Opravná verze
cs[1]: Opravné verze
cs[2]: Opravné verze

en: Go to Dashboard
cs: Přejít na úvodní stránku administrace sítě webů &rarr; Nástěnka

en: Go to Dashboard &rarr; Home
cs: Přejít na úvodní stránku administrace &rarr; Nástěnka

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
cs: Zpět na přehled aktualizací

en: Return to Updates
cs: Zpět na přehled aktualizací

en: Complex query ordering
cs: Komplexní způsob řazení

note: translators: 1: WP_Query, 2: WP_Comment_Query, 3: WP_User_Query
en: %1$s, %2$s, and %3$s now support complex ordering with named meta query clauses.
cs: %1$s, %2$s a %3$s nově umožňují komplexní způsob řazení výsledků databázových dotazů, např. podle specifických podmínek definovaných na základě názvů uživatelských polí.

en: Shared term splitting
cs: Rozdělování sdílených položek taxonomií

note: translators: 1: Term splitting guide link
en: Terms shared across multiple taxonomies will be split when one of them is updated. Find out more in the <a href="%1$s">Plugin Developer Handbook</a>.
cs: Pokud budou sdílené položky taxonomií (např. rubrik či štítků) se stejným názvem ručně aktualizovány, tak dojde automaticky k jejich rozdělení. Další podrobnosti naleznete v oficiálním <a href="%1$s">manuálu pro vývojáře pluginů</a>.

en: JavaScript accessibility
cs: Přístupnost webu i v rámci JavaScriptu

note: translators: %s wp.a11y.speak()
en: You can now send audible notifications to screen readers in JavaScript with %s. Pass it a string, and an update will be sent to a dedicated ARIA live notifications area.
cs: Použitím funkce %s můžete snadno zlepšit přítupnost webu, a to zobrazováním aktuálních informací získaných prostřednictvím JavaScriptu. Každá důležitá změna bude zaslána rovnou do příslušné notifikační oblasti ARIA, takže se dostane i k nevidomým uživatelům, kteří se neobejdou bez speciálního programu (screen reader).

en: utf8mb4 support
cs: Podpora utf8mb4

en: Database character encoding has changed from utf8 to utf8mb4, which adds support for a whole range of new 4-byte characters.
cs: Kódování databázových tabulek bylo změněno z utf8 na utf8mb4, což umožnilo automatickou podporu různých speciálních znaků, které jsou ukládány do databáze pomocí 4 bajtů.

en: Under the Hood
cs: Novinky pro pokročilé uživatele

en: Goodbye boring loading screen, hello smooth and simple plugin updates. Click <em>Update&nbsp;Now</em> and watch the magic happen.
cs: Konečně se můžete rozloučit s neodbytnou informační stránkou o právě probíhající aktualizaci pluginu, protože nastal čas představit jednodušší, rychlejší a uživatelsky přívětivější způsob. Nemusíte se už pokaždé znovu vracet na stránku s přehledem pluginů, ale stačí kliknout na odkaz <em>spustit automatickou aktualizaci</em> a vše sledovat přehledně na jedné stránce a bez dalšího klikání.

en: Even more embeds
cs: Podpora dalších mediálních služeb

en: Paste links from Tumblr.com and Kickstarter and watch them magically appear right in the editor. With every release, your publishing and editing experience get closer together.
cs: Jakmile vložíte získaný odkaz s mediálním obsahem do vizuálního editoru, tak se okamžitě zobrazí příslušný náhled, abyste mohli vše zkotrolovat ještě před publikováním. Nově třeba snadno podpoříte např. financování kampaní (Kickstarter) nebo upozorníte na zajímavé příspěvky (Tumblr). Práce s editorem se s každou novou verzí stále více přibližuje reálnému zobrazení přímo na webu.

en: Streamlined plugin updates
cs: Přehlednější aktualizace pluginů

en: Switch themes in the Customizer
cs: Změna šablony v rámci aktuálních možností nastavení

en: Browse and preview your installed themes from the Customizer. Make sure the theme looks great with <em>your</em> content, before it debuts on your site.
cs: Z jednoho místa můžete nyní procházet instalované šablony a používat jejich aktuální náhledy. Snadno tak vyzkoušíte dostupné možnosti a podobu libovolné šablony pro <em>existující</em> obsah webu, a přitom ji ani nemusíte aktivovat.

en: Writing in WordPress, whatever your language, just got better. WordPress 4.2 supports a host of new characters out-of-the-box, including native Chinese, Japanese, and Korean characters, musical and mathematical symbols, and hieroglyphs.
cs: Ať už používáte libovolný jazyk, tak můžete zase o něco lépe komunikovat s návštěvníky svého webu, a to bez změny klávesnice. WordPress 4.2 podporuje mnoho speciálních znaků pro různé jazyky (např. japonština, čínština nebo korejština), ale třeba i matematické a hudební symboly či dokonce hieroglyfy. A to vše zcela automaticky bez nějakého dalšího nastavení.

note: translators: 1: heart emoji, 2: frog face emoji, 3, monkey emoji, 4: pizza emoji, 5: Emoji Codex link
en: Don&#8217;t use any of those characters? You can still have fun &mdash; emoji are now available in WordPress! Get creative and decorate your content with %1$s, %2$s, %3$s, %4$s, and all the many other <a href="%5$s">emoji</a>.
cs: A co když jazyk se speciálními znaky nepoužíváte? I v tomto případě můžete vyzkoušet jednu doplňkovou funkci, a to oblíbené smajlíky emodži přímo ve WordPressu! Kreativním a názorným způsobem tak snadno doplníte textový obsah pomocí různých ikonek %1$s %2$s %3$s %4$s z rozsáhlé nabídky dostupných smajlíků <a href="%5$s">emodži</a>.

en: Extended character support
cs: Podpora speciálních znaků

en: Press This
cs: Kliknout a publikovat

en: Clip it, edit it, publish it. Get familiar with the new and improved Press This. From the <a href="%s">Tools</a> menu, add Press This to your browser bookmark bar or your mobile device home screen. Once installed you can share your content with lightning speed. Sharing your favorite videos, images, and content has never been this fast or this easy.
cs: Získat zajímavé informace, automaticky je připravit, trochu upravit či doplnit a okamžitě publikovat. Sdílení obsahu ještě nikdy nebylo tak jednoduché a rozhodně nezapomeňte vyzkoušet kompletně modernizovaný nástroj Kliknout a publikovat, který naleznete v menu <a href="%s">Nástroje</a>. Snadno ho můžete používat v podobě oblíbené záložky v prohlížeči nebo přímo z plochy mobilního zařízení, takže bude neustále dostupný. Během krátké chvilky se tak podělíte o obsah, který máte rádi a chcete o něm informovat uživatele, které to zajímá (např. oblíbené video, článek či obrázek).

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
cs: Nejdříve musíte přetáhnout pomocí myši následující akční záložku (bookmarklet) na panel určený pro oblíbené záložky v prohlížeči. Potom už stačí navštívit zvolenou stránku se zajímavým obsahem a pouze &#8222;kliknout&#8220; na připravenou záložku.

en: An easier way to share content
cs: Snadnější způsob sdílení obsahu

note: translators: 1: WordPress version number.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
cs[0]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje bezpečnostní problém.
cs[1]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje několik bezpečnostních problémů.
cs[2]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje několik bezpečnostních problémů.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
cs: Podrobnější informace naleznete na oficiální <a href="%s">stránce o této verzi</a> (anglicky).

note: translators: 1: WordPress version number, 2: plural number of bugs. More than one security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
cs[0]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje několik bezpečnostních problémů a %2$s další chybu.
cs[1]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje několik bezpečnostních problémů a %2$s další chyby.
cs[2]: <strong>WordPress %1$s</strong> opravuje několik bezpečnostních problémů a %2$s dalších chyb.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
cs[0]: Opravná a bezpečnostní verze
cs[1]: Opravné a bezpečnostní verze
cs[2]: Opravné a bezpečnostní verze

en: Freedoms
cs: Licence

en: Credits
cs: Autoři

en: What&#8217;s New
cs: Novinky

en: Version %s
cs: Verze %s

en: Thank you for updating! WordPress %s helps you communicate and share, globally.
cs: Děkujeme, že používáte nejnovější WordPress %s, který usnadňuje komunikaci a sdílení obsahu pro uživatele z celého světa.

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
cs: Vítejte ve WordPressu&nbsp;%s

en: About
cs: O WordPressu
